Skocz do zawartości
tom91

[PETYCJA] - Uwolnienie źródeł OxygenOS

Rekomendowane odpowiedzi

tom91

Mignęło mnie podczas przeglądania xda wątek dotyczący petycji. Również uznałem że ta akcja zasługuje na osobny temat.

Treść strony petycji:

OnePlus Two is a 2015 model smartphone from OnePlus.We bought the device considering the development capabilities of it.The device was lauched with OxygenOS running on it.We want OnePlus to release the sources of the OxygenOS which will unleash the development capabilities.Without the sources,it's pretty hard for the developers to work in the device.We're not asking for proprietary code,only the sources for their OS. OnePlus can release the sources and support the users who bought the device considering future development on the device.

Moje tłumaczenie na język polski:

One Plus Two jest modelem urządzenia od OnePlus na rok 2015. Kupiliśmy je mając na uwadze możliwości ich rozwoju. Urządzenia zostały wydane z działającym na nich OxygenOS. Chcemy żeby OnePlus opublikował źródła OxygenOS które uwolnią potencjał rozwojowy. Bez źródeł jest stosunkowo trudno programistom pracować nad urządzeniem. Nie oczekujemy własnościowego kodu, a jedynie źródeł systemu operacyjnego. OnePlus może wydać źródła i wesprzeć użytkowników którzy nabyli urządzenie ze względu na przyszły rozwój urzadzenia.

Link do petycji: https://www.change.org/p/oneplus-carl-pei-pete-leu-release-sources-for-oxygen-os-we-need-more-development?recruiter=146854005&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink

Kto jest zainteresowany, może się podpisać pod petycją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja juz a Wy? :-)

Wysłane z mojego ONE A2001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Też się dopisałem, choć póki co mnie to nie dotyczy. Ale cel szczytny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mvha

Oneplus zapowiedziało na twitterze że wesprze developerów ze źródłami czytnika linii papilarnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

No i to jest życiowe podejście producenta, brawo.

Tapatalk @ Galaxy S6

Edytowane przez vonski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mvha

Ale z drugiej strony nic nie wspomnieli o laserowym autofocusie a przyznam że ta faunkcja jest dla mnie znacznie istotniejsza dla AOSP.
    Mając S5 zrezygnowałem z czytnika linii papilarnych aby móc pracować na softach bazujących na cm12.1
    To samo zrobiłbym z OP2 gdyż sam OxygenOS nie ma wielu potrzebnych dla mnie opcji. Co innego tyczy się aparatu gdyż prawie codziennie muszę dokumentować swoją pracę zdjęciami w różnych warunkach oświetlenia. Za robienie 5 takich samych zdjęć aby złapać te z najlepszą ostrością nikt mi nie płaci.

Wracając do tematu petycja - dotyczyła udostępnienia całego źródła.  Podejrzewam że Oneplus wprowadzi Oxygen na Marshmallow który sam w sobie będzie wspierał ten czytnik. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi