Skocz do zawartości
xandersky

[ROM] MIUI PL 1.9.16 SGS II Android 2.3.5 [18.09]

Rekomendowane odpowiedzi

MIUI PL 1.9.16 SGS II

Android 2.3.5 a

MIUI to jedna z najpopularniejszych nakładek dla systemu Android w wersji 2.3.5. Programiści tworzą system, w oparciu o opinie nadsyłane przez użytkowników. W każdy piątek, ukazuje się aktualizacja, dzięki której MIUI staje się jeszcze bardziej funkcjonalne!..

MIUI zawiera kilka aplikacji, które potrafią uczynić życie przyjemniejszym. Nie ma tutaj zbędnych śmieci, są programy, z których po prostu się korzysta. I mało kto myśli, o szukaniu dla nich alternatyw. Poniżej znajdziecie krótkie omówienie każdego z nich.

Co fajnego w środku..

• Android 2.3.5
    • Aplikacja do samodzielnej edycji tematów..
    • Aplikacja do filtrowania połączeń i wiadomości tzw. BlackList
    • Doskonała Galeria
    • Rewelacyjny Odtwarzacz multimedialny z eqalizerem
    • Intuicyjny Menadżer Plików z obsługą FTP
    • Aplikacja do kopiowania ustawień i aplikacji.. (ala Titanium)
    • Aplikacja do monitorowania danych pobieranych przez 3G i Wifi

• SpareParts PL (THX Aleka!!) - zintegrowany ze spolszczeniem
      Spare Parts umożliwia zastosowanie w systemie kilku dodatkowych usprawnień. M.in. tryb zgodności aplikacji z Androidem 2.3 czy dokładne informacje o baterii jak temperatura i aktualne napięcie. Natomiast najciekawszą funkcją jest szybkość animacji okien – po ustawieniu na „szybko” otrzymujemy efekt przyspieszenia całego systemu. Ponadto na tym ustawieniu animacje wyłączania i włączania telefonu – Efekt TV – pozostają aktywne!

• Nex-S Tweaks V7 (THX Nexxx!!) - zintegrowany ze spolszczeniem

-Added zipalign binary

-Zipaligning on each startup (only apps, which are not zipaligned yet)

-European GPS Config

-VoodooColor preparation (will be automatical applied, if VoodooColor Kernel is installed)

-Dalvik Heapsize 70m

-CFQ Scheduler (including tweaks for non rotating storeage - SSD)

-All partitions mounted with noatime (no accesstime when reading...saves quite alot disk usage)

-SDCard readahead 2048kb (SdCard speed inc. by 2-3x)

-Disabled swapping

-Optimized Memory Settings (minfree)

-WIFI scanintervall 3min

-Windowevents set to 60 (much smoother scrolling)

-Cleanup sqlite3 Databases on each startup

-misc Network Tweaks

-misc Kernel Tweaks

• Status Bar Mod PL (THX Acid!!) - zintegrowany ze spolszczeniem

- umożliwia ustawienie własnego tekstu operatora na pasku statusu lub całkowite wyłączenie go

- umożliwia wycentrowanie zegara lub całkiem wyłączenie go

- blokada przewijania tapety

- auto-zamykanie katalogów - gdy otworzymy katalog i go nie zamkniemy to przy zmianie pulpitu zamknie się sam

Mod dostępny jest jako oddzielna aplikacja - MIUI MOD

.. oraz wiele wiele więcej..

Pojawia sie wiele pytań co działa co nie działa etc..

Soft działa stabilnie, nie ma tu żadnych restartów, zawieszek etc. Jest to wersja rozwojowa także pewne funkcje działają w sposób ograniczony lub niestabilny.. Są to funkcje które nie są jakimiś niezbednymi w normalnym użytkowaniu i systematycznie są naprawiane.. Wszystkie aplikacje których używamy na co dzień działają jak należy :-)

Dziś udostępniam Wam wersje wraz ze spolszczeniem..

Spolszczenie zrobione dzięki plikom z tłumaczeniem od Acid'a z MIUI Polska (THX!)

Każda wersja spolszczenia posiada numer odpowiadający wersji softu MIUI.. Nie należy instalowac spolszczenia na wersje o innym numerze...

Download:

Spolszczenie MIUI 1.9.16

Starsze wersje:

MIUI-1.9.9-SGS2-beta8

Spolszczenie MIUI 1.9.9

**************************************************************************************************

MIUI-1.9.2-SGS2-beta8

Spolszczenie MIUI 1.9.2

Status BAR Mod dla 1.9.2

**************************************************************************************************

MIUI-1.8.26-SGS2-beta7

Spolszczenie MIUI 1.8.26

Status BAR Mod dla 1.8.26

MIUI-1.8.19-SGS2-beta6

Spolszczenie MIUI 1.8.19

Status BAR Mod dla 1.8.19

MIUI-1.8.5-SGS2-beta4

Spolszczenie MIUI 1.8.5

Jak instalowac...?

Nowa instalacja:

1) Zainstaluj odinem czysty stockowy trzyplikowy soft 2.3.4 (obecnie np. KG6) z zaznaczonym repartition i z pitem..

2) Zainstaluj CFRoota.. Aby uzyskac Root'a i CWM..

3) Wrzuc na karte wewnetrzną pobrane wcześniej pliki - Soft bazowy + spolszczenie

4) W sekcji mount/storage odmontuj /system

5) Sformatuj /system

6) Zamontuj z powrotem /system

7) Zrób WIPE : /cache ; /data ; DalvikCache ;

4) Z recovery zainstaluj najpierw soft - uruchom telefon bez spolszczenia!

8) Po pierwszym uruchomieniu wyłącz i z powrotem wejdź do recovery i wgraj tak jak poprzednio samo spolszczenie. (THX madhunt3r)

9) Wejdź w => ustawienia => system => text & input => ustaw jezyk polski

10) Zrestartuj telefon

Update MIUI: (Bez utraty danych..)

1) Wrzuc na karte wewnetrzną pobrane wcześniej pliki - Soft bazowy + spolszczenie

2) Zrestartuj telefon do CWM

3) W sekcji mount/unmount odmontuj /system

4) Sformatuj /system

5) Zamontuj z powrotem /system

6) Z recovery zainstaluj najpierw soft - uruchom telefon bez spolszczenia!

7) Po pierwszym uruchomieniu wyłącz i z powrotem wejdź do recovery i wgraj tak jak poprzednio samo spolszczenie. (THX madhunt3r)

8) Wejdź w => ustawienia => system => text & input => ustaw jzyk polski

9) Zrestartuj telefon

Enjoy ;-) Ciesz sie Polskim MIUI :-)

Dodatki:

(THX! mojo)

-słownik PL z ogonkami (krótsze smsy)

-wersja szara bez udziwnień

-znowu działa wibracja!

-działa dyktowanie wiadomości- wymagane połączenie z netem

-instalować po odinstalowaniu starej wersji w TitaniumBackup i resecie fona

Changelog:

1.9.9

1.9.2

1.8.26

1.8.19

Screen:

1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg

7.jpg8.jpg9.jpg

10.jpg11.jpg12.jpg

13.jpg14.jpg15.jpg

16.jpg17.jpg18.jpg

19.jpg20.jpg

Temat bedzie na bieżąco aktualizowany i rozbudowywany..

Pozdrawiam..

Edytowane przez xandersky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam w FAQ dla MIUI SGS 2, odpowiedzi na wszystkie wasze pytania związane z MIUI będą lądować tutaj.

Spis treści

Instalacja i aktualizacja

• Jak zainstalować ten ROM?

• Nowa wersja została wydana na miuiandroid.com, gdzie jest link do pobrania dla Galaxy S II?

• Kiedy będzie następne wydanie, i kiedy je poprawicie?

• Czy aktualizacja OTA działa?

• Została wydana nowa wersja, I muszę wyczyścić katalog /system, co to oznacza i jakie dane utracę?

Znane problemy i ich rozwiązania

• Kiedy będzie następne wydanie, i kiedy je poprawicie?

• Kiedy zostanie naprawiony dźwięk poprzez Bluetooth? Naprawdę tego potrzebuję!

• Mam błędy bez widocznej przyczyny, I zostało mi polecone na forum by zrobić kompletne czyszczenie (complete wipe), co to jest? I co utracę w jego wyniku?

• Podświetlenie soft key miga, pozornie losowo, co mogę z tym zrobić?

• Mojemu GPS’owi zajmuje wieki by się ustawić i zablokować, oraz jest wysoce nie dokładny.

• Dźwięk z moich słuchawek nie staje się głośniejszy po czterech kliknięciach.

• Nie mogę uzyskać dostępu do pamięci wewnętrznej za pomocą USB.

• Gdy uruchamiam ponownie telefon, odznacza on automatycznie przełącznik danych.

• Bez względu na rozmiar, wskaźnik pokazuje, że plik musi zostać pobrany przez WiFi.

• Podczas połączenia telefon nie reaguje na ruch.. Gdy zabieram słuchawkę od ucha ekran pozostaje czarny i nie mogę odblokować ekranu a połączenie cały czas trwa!! Jak to naprawić??

Multimedia

• Nie lubię aplikacji do aparatu MIUI, istnieją jakieś alternatywy?

• Wideo brakuje synchronizacji lub się zacina.

• Brzmi dobrze, ale jak to wygląda w praktyce?

Dostosowanie

• Czy istnieją modyfikacje, które musze mieć?

• A co z motywami?

• Gdzie są stare dzwonki? Nowe są okropne!

• Gdzie mogę znaleźć niestandardowe jądra? Chciałbym użyć swoich niesamowitych umiejętności w podkręcaniu!

Spolszczenie

• Dlaczego po instalacji spolszczenia nie wszystko jest po polsku?

Instalacja i aktualizacja

Q: Jak zainstalować ten ROM?

A: Uruchom telefon jako root.

1. Pobierz i umieć na wewnętrznej karcie SD plik .zip

2. Zrestartuj telefon do CWM.

3. Przy instalacji po raz pierwszy, wyczyść katalogi /system, /cache, /data oraz dalvik-cache

4. Wyczyść katalog /system. (w mounts & storage)

5. Zainstaluj ROM z pliku zip znajdującym się karcie SD.

Q: Nowa wersja została wydana na miuiandroid.com, gdzie jest link do pobrania dla Galaxy S II?

A: Nasz telefon nie jest jeszcze oficjalnie wspierany, dlatego bmarko z XDA musi sam pobrać oficjalne wydanie, i dokonać swojej magii, po czym wydać je na S II. Nie ogranicza się to więc tylko do poczekania na wydanie z miuiandroid.com, gdyż musi potem jeszcze znaleźć czas by zmodyfikować I wrzucić już swoją wersję. Zabiera to trochę czasu, ale przeważnie nowe wydanie jest dostępne w dwa lub trzy dni.

Q: Kiedy będzie następne wydanie, i kiedy je poprawicie?

A: W tym temacie panuje tylko jedna zasada: NIE pytaj o to! Robimy to hobbystycznie - w między czasie mamy domu rodziny etc..

Q: Czy aktualizacja OTA działa?

A: Nie, ponieważ nie jest to jeszcze oficjalne wydanie. Próbowanie skorzystania z tej opcji powinno zwrócić błąd lub pobrać wydanie dla innego telefonu. Proponowałbym nie korzystać z tej opcji w ogóle.

Q: Została wydana nowa wersja, I muszę wyczyścić katalog /system, co to oznacza i jakie dane utracę?

A: /system jest folderem zawierającym wszystkie pliki systemowe, w trakcie aktualizacji wszystkie pliki systemowe są zastąpione więc wszystkie stare pliki muszą zostać usunięte. Lecz wszystkie twoje pliki personalne znajdują się w folderze /data. Oznacza to, że nie utracisz żadnych danych osobistych w procesie aktualizacji, wszystkie twoje aplikacje również zostaną nietknięte. Jednak niektóre modyfikacje, takie jak rozszerzenia konfiguracji i własny gps.conf znajdują się w systemie, więc będziesz musiał je zainstalować ponownie dla prawidłowego działania.

Znane problemy i ich rozwiązania

Q: Kiedy będzie następne wydanie, i kiedy je poprawicie?

A: W tym temacie panuje tylko jedna zasada: NIE pytaj o to! Robimy to hobbystycznie - w między czasie mamy domu rodziny etc..

Q: Kiedy zostanie naprawiony dźwięk poprzez Bluetooth? Naprawdę tego potrzebuję!

A: Powyższe dotyczy również dźwięku Bluetooth.

Q: Mam błędy bez widocznej przyczyny, I zostało mi polecone na forum by zrobić kompletne czyszczenie (complete wipe), co to jest? I co utracę w jego wyniku?

A: Kompletne czyszczenie składa się na usunięcie zawartości katalogów /system /data /cache and dalvik-cache. Oznacza to, że wszystko oprócz zawartości pamięci wewnętrznej zostanie usunięte. Jeżeli chciałbyś w łatwy sposób przywrócić swoje kontakty, ustawienia i aplikacje, musisz dokonać kopi bezpieczeństwa swojego telefonu. Są trzy pospolite sposoby by tego dokonać:

1. Nandroid backup, możesz go wykonać z CWM znajdującego się w back up and restore. Operacja ta utworzy kompletne lustro (kopia) systemu, metoda wykorzystywana głównie przy zmianie ROM by móc w łatwy sposób powrócić do poprzedniego. Gdy przywrócisz lustro stworzone w ten sposób, wszystko będzie dokładnie identyczne jak w momencie jego wykonania, włączając wszystkie bugi.

2. Wbudowany system kopii MIUI, używany głównie gdy musisz wyczyścić system z powodu błędów. Wszystkie twoje ustawienia, aplikacje oraz kontakty zostaną zachowane, wyłączając ustawienia maila oraz hasła konta, z powodów bezpieczeństwa. Gdy przywracasz ją musisz jedynie podać swoje dane oraz ustawienia serwera na nowo, pliki systemowe nie zostają zarchiwizowane, więc błedy które sięw nich znajdują znikną. Jedynym minusem jest to, że tylko MIUI może odtworzyć tą kopie, więc nie możesz jej wyeksportować do innego ROM’u.

3. Titanium backup staje się pomocny w momencie przechodzenia na inny ROM. Titanium może dokonać kopii ustawień, aplikacji i ich danych. Titanium backup działa na wszystkich ROM’ach więc możesz dokonać kopi I odtworzyć ją na innym ROM’ie. Ustawienia są cięższe do zarchiwizowania, odtwarzać je można pomiędzy ROM’ami TouchWiz, przenoszenie ich z TouchWiz ROM do MIUI lub Cyanogen spowoduje wiele błędów. To samo dotyczy aplikacji systemowych i ich danych.

Q: Podświetlenie przycisków miga, pozornie losowo, co mogę z tym zrobić?

A: Przyciski odpowiadają na automatyczną korekcje jasności. Nie jest to błąd, a funkcja. Możesz ją skonfigurować udając się do display settings -> automatic brightess -> advanced options. Włącz możliwość ustawienia własnego poziomu, i ustaw wartość dla soft keys. Gdzie 255 oznacza zawsze włączony, a 0 zawsze wyłączony.

Q: Mojemu GPS’owi zajmuje wieki by się ustawić i zablokować, oraz jest wysoce nie dokładny.

A: W przypadku gdy nie mieszkasz w Ameryce Południowej, dzieje się tak dlatego iż serwer ntp jest ustawiony domyślnie właśnie na tą lokację. Zmiana tego parametru w ustawieniach serwera gps nie działa, więc będziesz musiał bezpośrednio zedytować plik gps.conf który znajduje się w /system/etc. By uczynić tą operacje łatwiejszą dla was wszystkich, stworzyłem flashujące CWM .zipy. Będziesz musiał go użyć po każdej aktualizacji, dzieje się tak z prostego powodu – przy każdej aktualizacji, zawartość katalogu /system i jego podkatalogów jest czyszczona. Pliki .zip można znaleść tutaj:

[CWM][GPS]Appropriate gps.conf files for all countries - xda-developers

Jeżeli twoje państwo nie znajduje się na liście, oznacza to że nie posiadasz serwera ntp w swoim kraju. W takim przypadku, wybierz plik .zip najbliższego sąsiada.

Q: Dźwięk z moich słuchawek nie jest zadawalający

A: Jest to również znany błąd, posiadający swoją poprawkę. Lecz jest ona jednoczenie nieporęczna i tymczasowa.

Wpisz poniższy wiersz w emulatorze terminalu.

$ su
    # /system/bin/alsa_amixer sset Headphone 31

31 to maksymalna możliwa głośność słuchawek, jeżeli chcesz zmienić głośność, wybierz dowolną liczbę z przedziału 0 (kompletna cisza) do 31 (najgłośniej). Systemowa zmiana głośności ignoruje te ustawienia więc będziesz musiał wprowadzać ten kod ręcznie, za każdym razem gdy będziesz chciał zmienić głośność.

Q: Nie mogę uzyskać dostępu do pamięci wewnętrznej za pomocą USB.

A: Upewnij się że tryb USB Debugging jest aktywny. Włączysz go udając się do settings -> applications -> development -> włącz USB Debugging.

Q: Gdy uruchamiam ponownie mój telefon, odznacza on automatycznie przełącznik danych.

A: Jest to znany błąd, jak na razie: po prostu włącz przełącznik danych w menu rozwijanym przełączników.

Q: Bez względu na rozmiar, wskaźnik pokazuje mi, że plik musi zostać pobrany przez WiFi.

A: Otwórz aplikację pobierającą za pomocą launchera, i wyłącz pobieranie za pomocą WiFi. Gdy będziesz podłączony do WiFI, telefon i tak będzie pobierał za pomocą WiFi, więc nie musisz obawiać się o swoje pakiety danych.

Q: Podczas połączenia telefon nie reaguje na ruch.. Gdy zabieram słuchawkę od ucha ekran pozostaje czarny i nie mogę odblokować ekranu!! Jak to naprawić??

A: Wspólnymi siłami (THX! djmarco83 & dar3kk) udało nam się ustalić że błąd ten powoduje efekt włączania ekranu jak w starym telewizorze. Aby się go pozbyć należy wyłączyć ten efekt w ustawieniach ustawienia -> wyświetlacz -> efekt włączania TV na off..

Multimedia

Q: Nie lubię aplikacji do aparatu MIUI, istnieją jakieś alternatywy?

A: Istnieje kilka zamienników dla niej na rynku. Najczęściej używaną jest lgCamera. Trwają również prace nad portem aplikacji “aparatowej” Samsunga

[MOD]Touchwiz for MIUI V2.1 - xda-developers

Q: Wideo brakuje synchronizacji albo zacina się.

A: Są dwie alternatywy; RockPlayer i MX Video Player z kodekiem ARMv7. Wolę ostatnią ,głównie ze względu na interfejs.

Q: Brzmi dobrze, ale jak to wygląda w praktyce?

A:

Dostosowanie

Q: Czy istnieją modyfikacje, które musze mieć?

A: Zerknij tutaj:

MIUI Mods

Modyfikacje na tym forum dotyczą głownie MIUI, chyba, że sprecyzowano inaczej.

Q: A co z motywami?

A: Sugeruje zajrzeć tutaj:

Theme Releases

Q: Gdzie są stare dzwonki? Nowe są okropne!

A: Oto paczka .zip ze starymi dzwonkami I dźwiękami powiadomień - flashujemy z CWM

http://dl.dropbox.com/u/27703769/Audio.zip

Q: Gdzie mogę znaleźć niestandardowe jądra? Chciałbym użyć swoich niesamowitych umiejętności w podkręcaniu! :D

A: Bmarko prosił o nie wypuszczanie żadnych niestandardowych jąder póki nie będą stabilne.

Spolszczenie

Q: Zainstalowałem spolszczenie jednakże po uruchomieniu nie wszystko jest spolszczone. Czemu?

A: Nie wiemy jeszcze czemu tak się dzieję. Wystarczy w takim wypadku zrestartować telefon - po restarcie będzie już wszystko po polsku.

THX for gangsterjoop & zaq12we

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

xandersky czy możliwe jest żebyś podesłał swoje spolszczenie twórcom w/w romu tak żeby było już w każdej nowej wersji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tiaaa już to zrobiłem :-) aczkolwiek zero reakcji..

Jeżeli MIUI bedzie cieszyć się popularnością i bedzie zainteresowanie Romem i spolszczeniem to wydawać będę spolszczenie do każdej wersji jaka tylko wyjdzie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

Prośba o napisanie małego za i przeciw dla tego romu.

Jakie plusy jakie minusy w codziennym użytkowaniu ?

Jak bateria ?

Jak wypada w porównaniu to stockowego romu samsungowego ?

Wszystkie uwagi mile widziane.

Nie chciał bym wtopić jak z przejściem na CM7. Jakoś tamten nie przypadł mi do gustu.

THX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Witam!

Czy ktoś może podać działąjące swype na tym romie?

Wersja 2.72.77.25374 która dotychczas działąła mi na wszystkich romach na MIUI odmawia współpracy- a tylko tego mi potrzeba do szczęścia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ktoś może podać działąjące swype na tym romie?

Ja niestety nie korzystam ze swype także nie wiem która to wersja może działać i czy w ogóle działa.. Rozejrzę się w temacie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Od tajemniczego usera dostałem już cynk, nie wiem czy sobie życzy więc nie napiszę od kogoa;)

Wersja Swype_v3.6.84.26668

Na rozdzielczość WVGA 800x480

http://ch***l/mojo_one/SGS+I/Swype_v3.6.84.266681,966590162.apk

Teraz tylko czekam na poprawione Video i będzie miodzio.

p.s

MIUI + Go launcher to złoty środek- polecam

Edytowane przez mojo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestuj i daj znać czy działa poprawnie to zamieszczę w pierwszym poście..

Link nie działa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mojo

Zlinkowałem do chomika bo chyba do konkurencji nie wolno:facepalm:

Potwierdzam Swype instalowane pod rootem jako apk działa bezbłędnie

-ma polskie znaki

-nie działa mikrofon

-działają dzwięki po dotknięciu ale wibracje nie

-kolor szary, bez udziwnień,

-lepsze podpowiadanie słów od wersji 2.7.x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x