Skocz do zawartości
Gość

Android Lollipop - podwójne powiadomienia SMS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Do obsługi SMS używam Textra, gdyż jest to wg mnie najlepsza aplikacja SMS, gdyż oferuje powiadomienia na ekranie blokady z możliwością odpisania z ekranu blokady. Na KK chodzi idealnie.

Problemem jest jednak Lizak, który wyświetla powiadomienia na ekranie blokady. W wyniku tego, prócz pływającego okna od Textra, mam dodatkowo powiadomienie systemowe (też wysyłane przez Textra). Jako, że z systemowego powiadomienia nie da się odpisać bez odblokowania ekranu i wejścia do aplikacji, to wole okienko natywne Textra.

Teraz pytanie: Jak pozbyć się powiadomienia systemowego?

W ustawieniach powiadomień dla aplikacji jest 3 opcje (od dołu):

- ukryj treść powiadomień (bez sensu, bo samo powiadomienie nadal jest widoczne)

- oznacz jako ważne (priorytetowe) i pokazuj na górze (nie trzeba mi tego)

- wyłącz całkowicie powiadomienia z tej aplikacji (niby opcja idealna, ale ma dopisek "oraz wszelkie dźwięki"!)

No i tu właśnie jest problem, bo ja nie chcę wyłączać dźwięków! Chcę wyłączyć jedynie powiadomienie na ekranie blokady.

Jakieś pomysły? Da się to ominąć, czy musi to obejść programista Textra przez nie wysyłanie powiadomień do systemu?

Uprzedzam, że nie chcę rootować telefonu.

Telefon to J5 z 5.1.1. Wrzucam temat tutaj, gdyż problem zapewne występuje na każdym telefonie z 5.x oraz dodatkową aplikacją SMS (o ile sama aplikacja nie została poprawiona).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazooka

Nie mam czystego Andka, bo posiadam nakładkę EMUI, ale czy na czystym Andku nie ma ustawień w stylu Menedżer Powiadomień? - u mnie powyższy problem załatwia się właśnie tam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Przez "W ustawieniach powiadomień dla aplikacji jest 3 opcje" miałem właśnie na myśli natywne ustawienia Lizaka w systemie. Opcje te są właśnie widoczne dla aplikacji Textra. Niestety nie rozwiązują one problemu. Brakuje opcji "wyłącz TYLKO powiadomienia na ekranie blokady".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazooka

Tak na szybko zainstalowałem, z małymi nadziejami na wsparcie dla dualsima - niestety już poszła w kibel... Ale - w menedżerze miałem funkcje powiadomień na ekranie blokady i były domyślnie odznaczone, jednak czy to nie będą te pływające powiadomienia na ekranie zablokowanym w ustawieniach apki? Jeśli nie - to niestety, nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program sam pokazuje swoje własne pływające powiadomienia na ekranie blokady z możliwością odpisania. Dzięki temu można odczytywać i odpisywać z ekranu blokady nawet w KK i JB.

Problem w tym, że Lizak ma swoje powiadomienia, przez co dubluje powiadomienie z Textra. Gdy zablokujesz powiadomienia z poziomu "ustawienia powiadomień" w systemie, to powiadomienie na ekranie znika, ale niestety ustawienie to blokuje także dźwięki - okno Textra pojawi się na ekranie blokady, można odpisywać.. tylko nie ma dźwięku powiadomienia.

Sprawdziłem na Moto E na 5.1 i jest tak samo, przy czym tam w ustawieniach ktoś zapomniał napisać, że blokowane są także dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazooka

A próbowałeś, jak to nazwali w opisie Gplay - braciszka Textry, czyli chompSMS :question:

Nie pomogę zatem, ale mogę polecić Ci ZeroSMS - tylko wyłącz mu dostęp do internetu to nie będzie reklam (obsługuje dualsima i dlatego używam) - nie wiem tylko jakie bajery Ciebie interesują by miał :question:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie przetestowałem. chompSMS jest tragiczny w każdym calu. ZeroSMS też odpada.

O dziwo Handcent SMS niejako działa. Wprawdzie nie wyświetla powiadomienia na ekranie blokady, ale odblokowuje ekran i tworzy jakiś pusty pulpit, gdzie widoczne jest powiadomienie. Można odpisać i telefon zostaje zablokowany.

Tylko przy okazji odkryłem taki mały drobiazg: jak do diaska wysyłać MMSy? Trzeba ręcznie z belki włączać pakiet danych? W KK robił to program sms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Trzeba ręcznie z belki włączać pakiet danych

W lollipopie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazooka

Z relacji innych użytkowników, różnych forów wydaje mi się, że zależy to od producenta telefonu. Na większości telefonów nie ma żadnej potrzeby załączania transmisji danych. Usługa MMS działa niezależnie. W niektórych produktach widocznie producent olewajsko podszedł do spawy pozostawiając jakieś powiązanie.

Nie muszę i nie musiałem nigdy załączać transmisji danych w swoich telefonach by wysłać MMSa...zarówno na JB, KK czy L :)

@@Teron Gorefiend - czy możesz napisać czym się kierujesz przy wyborze apki SMS/MMS - jakie funkcje musi posiadać by była "nietragiczna" :question:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bazooka:

To jakich telefonów używałeś? Sprawdzałem J5 na 5.1.1 i ani wbudowana, ani Textra nie potrafią wysłać MMS - chyba że zapomniałem ustawić konfigurację MMS.

Generalnie wybieram aplikację przejrzystą bez kolorów i fontanny cukierków. Textra spełnia te założenia. Na razie jednak problem nie aktualny, bo zrezygnowałem z J5 i nabyłem S3 LTE, w którym będzie KitKat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi