Skocz do zawartości
keppel123

Czy jest dostępny android 5.1?

Rekomendowane odpowiedzi

ale narazie jest tylko werjsa beta 5.1 tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dzidexx

Wskakują na 1209MHz. 

A jak te wartości SWAPu? Różnią się względem 5.0.2? Przełączania się między appkami, jak na razie, działa bardzo przyzwoicie. Ale wiadomo, pierwsze dni, system świeży, pamięci podręczne nie zapchane itd.

@@keppel123

Wgrywałem za pomocą poradnika z XDA http://forum.xda-developers.com/moto-e-2015/general/guide-restore-moto-e-2015-stock-firmware-t3044936

Wpisywałem komendy ręcznie, gdyż w paczce zip. było 6x sparsechunk, a w tym skrypcie jest chyba tylko do 5 - nie wiem, czy by sparsechunk.6 nie pominęło przypadkiem = proszenie się o problemy. 

@@Vitold Von Axt

Audiofilem nie jestem, ale na pewno nie zgodzę się, że na CM jakość dźwięku jakoś podupada. Telefon ani na stocku, ani na CM nie gra wybitnie, ale jest to ten sam poziom. Słuchawki brainwavz Delta/Nuforce ne600x. Ale też nie mam zamiaru cię do niczego przekonywać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@ShadyTurtle

Na 5.0.2 (22.36.1) zarządzanie ram wydawało mi się przyzwoite, swappiness nie sprawdziłem - nic nie podejrzewałem.

J/w (22.5?????- ostatnia, mała poprawka), zaczęły się problemy - m.in. next launcher odświeżał pulpit po odblokowaniu. Swappiness był 100.

Na cm 12.1 zmieniłem swappiness na 60 i wg mnie jest ok.

Ze zmianą wersji wstrzymam się do 6.0 albo 13. Link2sd + musi być systemowy na cm aby działał poprawnie.

@@Vitold Von Axt

Motorola skończyła aktualizacje w LIPCU (obie ameryki), ?? miesiące minęły i nadal nie ma w EU.

Operatorzy - nie widziałem w ofercie u żadnego w PL. Nie ma żadnych usprawiedliwień dla MotoLenovo.

Update 5/5/2015: Select users on Retail US (22.36.1.surnia_retus.retus.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 5/12/2015: All users on Retail US (22.36.1.surnia_retus.retus.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 5/18/2015: Select users on US Cellular (22.46.1.surnia_usc.usc.en.US) can download and install Android 5.1.

Update: 5/28/2015: All users on Consumer Cellular (22.41.32.surnia_cc_tmo.CC.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 6/1/2015: All users on US Cellular (22.46.1.surnia_usc.usc.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 6/9/2015: Select users on Verizon (22.41.28.surnia_verizon.verizon.en.US and 22.46.1.surnia_verizon.verizon.en.US) can download and install Android 5.1. This is a two part update.

Update 6/15/2015: All users on Verizon (22.41.28.surnia_verizon.verizon.en.US and 22.46.1.surnia_verizon.verizon.en.US) can download and install Android 5.1. This is a two part update.

Update 6/24/2015: Select users on Cricket (22.36.4.surnia_cricket.cricket.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 7/1/2015: Select users on IRA (22.41.49.surnia_lra.lra.en.US) can download and install Android 5.1

Update 7/2/2015: Select users on Vivo Brazil (22.41.53.surnia_retbr_ds.retbr.en.BR tefbr and 22.36.1.surnia_retbr_ds.retbr.en.BR tefbr) can download and install Android 5.1

Update 7/8/2015: All users on AT&T (22.46.2.surnia_att.att.en.US) and IRA (22.41.49.surnia_lra.lra.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 7/15/2015: Select users on Boost (22.36.8.surnia_boost.Boost.en.US) can download and install Android 5.1.

Update 7/22/2015: All users on Boost (22.36.8.surnia_boost.Boost.en.US) can download and install Android 5.1.

https://forums.motorola.com/posts/83391de77a?page=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rim

Też to czytałem -  normalna   żenada

Nie każdy ma tel od operatora - w takim układzie wersje retail powinny być pierwsze w kolejności ..Argument o kosztach serwera to też żart Wielkie korpo nie stać na utrzymanie ojej

Oby tylko 6.0 dali jak obiecywali ostatnio..

Ja wgrałem   dziś 5.1.1 przez   RSD - miałem dość czekania.....

Edytowane przez Rim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play od jakiegoś czasu ma XT1524 w ofercie, ale to nie ma nic do braku aktualizacji wersji nie brandowanych - Tu lipę odwala Lenovo pod przykrywką Motoroli, czy tam odwrotnie... 

Telefon na 5.1.1 działa bez zarzutu i chyba zostanę na nim aż do wydania sprawnego CM13 - a może Motorola uraczy nas Androidem 6.0 szybciej, niż developerka z XDA   :niggaplease:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh sory że pytam po raz 2 ale nie rozumiem za bardzo o czym piszecie tam więc mógłby mi ktoś prosto jak laikowi odpowiedzieć, czy ten 5.1 to beta i jak się skończy beta go będę mógł zaktualizować z poziomu telefonu? Nie mam spaczonego telefonu przez operatora XD jest to wersja oryginalna

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne bety, jakie wychodziły od Motoroli, były oznaczone jako SOAK TEST. Tutaj takiego oznaczenia nie ma, toteż wnoszę, iż jest to finalny Android 5.1.1 przeznaczony na Europę. 

OTA, czyli aktualizacja z poziomu telefonu powinna się pojawić, ale kiedy, to już tylko Motorola wie. 

Sprawa prosta, chcesz mieć 5.1.1 teraz - wgrywasz go ręcznie. W innym przypadku grzecznie czekasz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

To nie jest beta.

W jakiś sposób wyciekły te pliki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha. Żeby go wygrać nie muszę mieć roota i wgranie go nie przywróci mi ustawień fabrycznych?

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ROOTa nie musisz mieć, dane kasuje wszystkie, prócz tego co na karcie pamięci. 

Ale nie zabieraj się za to, bo widać, że podstawowych podstaw nie ogarniesz. Wiesz co to jest ADB i jak je skonfigurować? Fastboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi