Skocz do zawartości
Quarien

Telefon się resetuje. Jak sprawdzić czego to wina?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam SGSa i9000. ROM 2.3.3 I9000XXJVO. Do tego root CWM.

Otóż od pewnego czasu telefon zaczął mi się resetować.

Wygląda to tak: Dostaję smsa, odblokowuję telefon, przesuwam puzzla, przenosi mnie do aplikacji SMS... jest straszny zwis, animacja przesuwania ekranu powtarza się ze dwa razy. Nie da się nic wyłączyć, ani przejść do home'a. Nagle ciemny ekran, pojawia mi się tak niebieska eSka, która jest podczas bootowania telefonu.

Po resecie wszystko jest tak, jak być powinno.

Co ciekawe, często tak jest z innymi aplikacjami. Kiedyś słuchałem muzyki, zadzwonił telefon, wypiąłem słuchawki, przesunąłem by odebrać telefon, zwis na ekranie "odebranej" rozmowy, niebieskie logo.

Albo jak przeglądałem internet, chciałem zmienić aplikację, nacisnąłem home, animacja w połowie zawisła - reset.

Jedyny wspólny mianownik dla tych wszystkich wydarzeń to to, że telefon nie potrafi stabilnie pracować dłużej niż 24 godziny. Ja wiem, trzymanie dłużej włączonego telefonu może być "technicznie niehigieniczne", ale wiem że kiedyś potrafił mi działać przez tydzień i i tak się wyłączał, ponieważ padała bateria albo co.

Ponieważ wiem, że nie jesteście jasnowidzami, nie sądzę że powiecie mi dokładnie co zrobić, dlatego pytam przynajmniej, gdzie poszukać jakiś informacji, co się kotłuje pod maską...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja proponuje zmienic rom na inny ktory bedzie numerkiem 2.3.4. Dzialaja sprawnie i nie ma problemow..np. JVR. Z tego co widze to w fonie masz nakielbasione i znalezienie przyczyny raczej nie bedzie mozliwe. Za duzo zabawy. Zrob backup.. wgraj JVR odinem i przywroc aplikacje z backupu.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mibo6666

Ponieważ przed instalacją 2.3.3 telefon też mi się radośnie pokiełbasił (każda aplikacja wyrzucała błędy "Przestał działać"), jestem cięty na kombinacje.

Czy mówiąc backup miałeś na myśli titanium itp, czy taki z przenoszeniem danych na dysk? Jeśli to pierwsze - poczęstujesz jakimś linkiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Linkami nie czestujemy sie na tym forum . Moge jedynie Cie poczestowac informacja ,ze w markecie masz wersje free do sciagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mibo6666

Aj, zostałem źle zrozumiany. Naturalnie znam zasady tego forum, nie to miałem na myśli.

Co do linka zakładałem, że jest może jakiś cwany topic jak z głową wynieść się z telefonu, czy coś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DStar

Też mam problem z resetującym się telefonem. Mianowicie telefon lubi zresetować się w nocy( gdy z niego nie korzystam) Potrafi resetować się co 1,5 h. Po za resetowaniem w nocy, nie mam żadnych problemów z telefonem.

Wersja oprogramowania to 2.3.3

Pasma podstawowego I9000XXJVO

Jądra 2.6.35.7 CL184813

Dark_Core_2.4

Numer wersji DarkROM JVH v10.1

Z telefonu korzystam od około 2 miesięcy, a problem mam od około 4 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi