Skocz do zawartości
fyme

ROM Miui v7 pl

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą szukajką rzeczywiście jest problem. Szukam rozwiazania od wczoraj. Na tą chwilę albo działa i wyświetla przy okazji krzaki albo nie ma krzaków i się wysypuje.

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

@@fyme ma tu rację co do krzaków, ukłony jeszcze raz w jego stronę :) za poświęcony dla mnie czas i cenne wskazówki.

Wyszukiwarka ściśle jest powiązana z przeglądarką sieciową i innymi aplikacjami w rodzimy pochodzących z chin (początek góry powiązań)

Aby zapobiec "crash apk" robimy takie rozwiązanie

Ustawienia --> Opcje aplikacji --> Szukaj --> Sieć (robimy jako nie aktywne, dezaktywujemy)

To wszystko :)

P.S. Aktualnie w romie używam przeglądarki "chrome" wiec i tam pojawi się dowiązanie co do wyszukiwania i historii przeglądanych stron.

Nie wiem jak będzie to w MIUI v7 5.11.13 bo dochodzi trochę do menu OHO mode.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Mnie to w zasadzie wszystko jedno. Z tym że na en.miui jest port aktualizowany co tydzień. Jak będzie z tym, nie wiem choć Wuxianlin robi port dla oppo find 5 i u mnie działa bardzo dobrze. Właściwie bez problemów.  Generalnie przydałby się jeszcze jakiś link z którego co tydzień (jeśli będzie aktualizacja) będę mógł pobrać rom do tłumaczenia bo latanie po forach średnio mi się uśmiecha. Dwóch portów też nie będę ciągnął bo do tego mam jeszcze find 5 i galaxy s 4 a mam słabiutki upload  i ograniczoną przestrzeń na dysku google.

Ale jeśli twierdzisz że ten port jest lepszy to na próbę zrobię jedną wersję a potem zobaczymy co z tego będzie. Podaj tylko konkretny link do romu bo jest tego trochę

Połączony post:
    Ps: widzę że Wuxianlin aktualizuje rom co tydzień. Jest też wersja z zeszłego tygodnia wiec mogę robić jego Romy. Tylko ten dysk Baidu przeraża więc przydałby się jakiś Mirror

Wysłane z mojego Find 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tych kilku dniach używania jak oceniacie ten  rom w aktualnym wydaniu?
    Czy jest to już alternatywa dla CM11s, C OS 12.1, CM12.1 Nightly, Exodus itp?
    Czy jest to dopiero wersja rozwojowa z której w przyszłości może być coś ciekawego?
    Czy ktoś przesiadł się na stałe na ten rom?  Jeśli tak to co w nim jest lepszego niż w konkurencyjnych rom'ach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po tych kilku dniach używania jak oceniacie ten  rom w aktualnym wydaniu?

Czy jest to już alternatywa dla CM11s, C OS 12.1, CM12.1 Nightly, Exodus itp?

Czy jest to dopiero wersja rozwojowa z której w przyszłości może być coś ciekawego?

Czy ktoś przesiadł się na stałe na ten rom?  Jeśli tak to co w nim jest lepszego niż w konkurencyjnych rom'ach. 

hey

1. akurat miałem przyjemność testować i pomagać @@fyme co do tego wydania, dla mnie zszyty na wymiar. ja przesiadłem się z CM 12.1

2. zależy kto co lubi, na samym początku mniej warzy MB (odchudzony z zbędnych CN i EN apk (chinole i stock)), mniejszy drenaż baterii,  zależy do czego chcesz mieć. podana podstawowa gapp a resztę jak kto co tam woli, root jest, mniej zabawy w busybox i SUbinary, duża predkość na USB, trzy aparaty z miui,cOS,CM12 - chmura xiaomi jezeli używałeś (taki drobbox 5 gb)

3. rozwój na pewno  zobaczymy co porty przyniosą, aktualnie mam miband dodane na stałe (taka fajna opaska), zapewne pędzie coś dodawane z mojej strony np nagrywanie pulpitu i z portów romu (5.11.13 np. OHO). Co oczekujesz od następnych wydań romu, coś chcesz dodać do romu??

4. ja podpisałem cyrograf z tym wydaniem, na plusy na pewno szybkość, customizacja, delikatnym minusem który przeboleje  że to port,

P.S. @@fyme magicznym sposób ma na translacje, pewnie z czasem już gorzej (chłopak ciężko pracuje  + ktoś mu marudzi :) ), faktem staje sie mało miejsca na sieciowym dysku

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

@@fyme Spróbowałbyś z tą wersją https://forums.oneplus.net/threads/miui-6-port.311588/page-111 , bazuje na color os i posiada maxxaudio. Ogólnie wydaje mi się że lepiej się sprawuje.

Pobrałem ten port, wersja z poprzedniego tygodnia ( uff założyłem konto na Bajdu :) )

Postaram się to w miarę szybo ogarnąć choć pierwszy rom raczej będzie testowy bo mam repo ustawione pod poprzedni port więc czekam na opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie ktory podalem jest link do dysku google. Wersja 5.11.5

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Tak ale znalazłem link do dysku Wuxianlina gdzie są wszystkie jego dotychczasowe wersje więc kolejna pewnie też tam wyląduje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wersji Wuxianlina działa tryb OHO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Co to ten tryb OHO?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi