Skocz do zawartości
ashman

Słaba jakość mikrofonu w HTC Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego, szukałem i znalazłem taki kod *#*#197328640#*#* ale po jego wklepaniu nic się nie dzieje. Kod z dialera znika i tyle. Możecie sprawdzić czy u Was trybi ? Może znacie jakiś inny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daszek
    Kolego, szukałem i znalazłem taki kod *#*#197328640#*#*

W googlach wychodzi, że to kod do samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, nie mogę znaleźć nic takiego do HTC, może macie gdzieś zapisane albo wiecie jak wyszukać... będę wdzięczny :-)

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ashman

Witam,

ja wlasnie tydzien temu oddalem mojego Sensation do serwisu z reklamacja, ze jakos rozmow jest dramatyczna (mikrofon). Aby wykluczyc problemy z siecia itp. probowalem jeszcze nagrac kilka notatek glosowych ale jakos nagrania byla ponizej akceptowalnego poziomu. Wiec telefon lezy w serwisie a ja czekam na jakis feedback. Aha, wrzucilem tez im temat na tapete, ze telefon traci zasieg WiFi oraz, ze nie czasem nie da sie odblokowac ekranu (czy to normalnie czy przy przychodzacej rozmowie). Tak wiec lista byla dluga. Wrzuce cos jak dostane info zwrotne.

Pozdrawiam,

Ashman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie !

Koledzy, macie jakiś sprawdzony program lub kod serwisowy który "podbił" by trochę czułość mikrofonu ?

Od początku jak mam Sensation ludzie mówią że mnie bardzo słabo słychać a żeby porozmawiać spokojnie po cichu mogę zapomnieć. Nie chcę cały czas krzyczeć w telefon żeby mnie słyszano ;-).

Proszę o pomoc bo podoba mi się ten telefon ale bardzo dużo rozmawiam i jak tak ciągle ma być to będę musiał zmienić :-(

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ashman

Witam,

mialem (a w zasadzie to mam dalej) to samo. Telefon byl dwa razy reklamowany w HTC Poland/Regenersis - wrocil - pierwszym razem wymieniony mic. drugim razem jakie assembly cos tam.

Niby troche lepiej ale, ze tak sie wyraze "szału ni ma". Nadal mnie cicho slychac i nie wiem jak to rozwiazac. Wrzucilem nawet custom rom aby zobaczyc czy widac jakies roznice pomiedzy stockowym ale raczej slabo. Nie wiem co dalej. Nie znalazlem tez zadnego softu podbijajacego czulosc mic. Jak tak dalej pojdzie to pewnie pewnie powrot do stockowego i ponowna reklamacja.

Pozdr,

ashman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WispMK

Ja kupiłem Swojego HTC Sensation XE i sprawuje się bardzo dobrze, jedyne na co można troszkę ponarzekać to ciche dzwonienie.

Jednak mój kolega też kupił sobie HTC Sensation XE i pojawił się problem (MIKROFON):dobani:. Mianowicie jak rozmawiam z nim to bardzo słabo go słyszę jakby był na głośnomówiącym i mówił do mnie z drugiego pokoju. Jakość rozmowy jest tragiczna, mało go rozumiem i cicho!

Oboje zastanawiamy się nad rozwiązaniem problemu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ashman

Witam,

Jak dla mnie tylko reklamacja w htc.

OO

Pozdrawiam,

Ashman

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WispMK
    Ja kupiłem Swojego HTC Sensation XE i sprawuje się bardzo dobrze, jedyne na co można troszkę ponarzekać to ciche dzwonienie.

Jednak mój kolega też kupił sobie HTC Sensation XE i pojawił się problem (MIKROFON):dobani:. Mianowicie jak rozmawiam z nim to bardzo słabo go słyszę jakby był na głośnomówiącym i mówił do mnie z drugiego pokoju. Jakość rozmowy jest tragiczna, mało go rozumiem i cicho!

Oboje zastanawiamy się nad rozwiązaniem problemu....

Teraz już całkowicie nić nie słychać mikrofon padł po 6 godzinach użytkowania telefonu (6 godz. od zakupu)...

>>> Dzwoniłem do HTC Polska i pan podpowiedział mi że często przyczyną złej jakości rozmów może leżeć po stronie karty, zaproponował mi wymianę powyżej rocznej karty sim na nową i sprawdzenie tego problemu. A karta ma 4 lata więc może ;) Stwierdził że ten problem ze starymi kartami i źle działającymi usługami telefonu to żadna nowość i problem się powtarza często. Wina faktycznie może leżeć po stronie karty. Później powiadomię Was o rezultacie

Edytowane przez WispMK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ashman
    Teraz już całkowicie nić nie słychać mikrofon padł po 6 godzinach użytkowania telefonu (6 godz. od zakupu)...

>>> Dzwoniłem do HTC Polska i pan podpowiedział mi że często przyczyną złej jakości rozmów może leżeć po stronie karty, zaproponował mi wymianę powyżej rocznej karty sim na nową i sprawdzenie tego problemu. A karta ma 4 lata więc może ;) Stwierdził że ten problem ze starymi kartami i źle działającymi usługami telefonu to żadna nowość i problem się powtarza często. Wina faktycznie może leżeć po stronie karty. Później powiadomię Was o rezultacie

To samo powiedzial mi koles jak ja zadzwonilem do HTC. Bzdura i tyle. Wymienilem karte na nowiutka nie smigana i problem nadal wystepuje. Cos jest ewidentnie nie halo z tym mikrofonem. Ja swojego musze oddac na gwarancji tak czy inaczej bo podstawowa funkcjonalnosc telefonu jaka jest rozmawianie po prostu nie dziala jak nalezy.

Poczytajcie: http://community.htc.com/na/htc-forums/android/f/133/p/12646/55253.aspx

Generalnie wyglada to na ogolny problem z Sensation.

Update: poczytalem jeszcze o podobnym problemie w tym watku: http://www.howardforums.com/showthread.php/1729482-HTC-Sensation-very-low-voice-volume

I tutaj jedna uwaga: od poczatku posiadania telefonu mam na nim zalozony pokrowiec 'Case-Mate' - taki ktory tylna scianke zakrywa calkowicie dwoma warstwami: guma + plastik czyli w/g opisu z linka, ktory podalem wyzej: "noise-canceling mic holes that the Sensation uses". Te 'dziury do anulowania szumu' sa calkowicie zakryte (!!!). Podobnie moze to wygladac, gdy zle trzymamy telefon czyli zakrywamy je (dziury) reka :) Ja bede badal sprawe dalej.

Edytowane przez ashman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi