Skocz do zawartości
Sebolk750i

Żegnamy Note 2 Witamy ... ? ok 1200, może być używany.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Posiadam Note 2 już drugi raz Po Note 2 miałem Nexusa 5 i Z ultra.Nexus 5 był za mały a Z ultra była wpsaniała niestety mi pękła...Wróciłem do Note 2.Przez długi czas był dla mnie cudowny, ale trzeba isć do przodu.Więc co można po nim kupić ? Sprzedam Note 2 za 600zł więc nowy tel kupię za około 1200zł (Może być uzywany)

Moje wymagania co do nowego telefonu to

- Minimum 5.5 cala Rzekłbym, że coś około 6 cali (5,7 - 6,3)

- Niezła Jakość dźwięku ze słuchawek

- Całkiem przyzwoity Aparat

- Nie przymusowo ale miło by było gdyby był cieniutki Note 2 to troche grubasek z etui :)

- Miło by były gdyby posiadał choć minimalne wsparcie ze strony programistów (CyanogenMod i te sprawy)

Patrzyłem na wiele telefonów ale tyle tego się teraz porobiło, że sam nie wiem.Nie interesuje mnie konkretna marka)

Zastanawiałem się nad : LG flex piękny 6 calowy ale prawie zerowe wsparcie ... LG G3 słyszałem, że tnie :), Znowu z ultra ale boje się, że pęknie, może coś od xiaomi ? np Mi Note ?

Jak myślicie ?

Edytowane przez deus640
    Nazwa tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oski131

Ja od siebie polece oneplus one. Jeżeli chcesz mieć duży ekran to OnePlus One z 5,5 cala jeżeli chcesz mniejszy to OnePlus X 5 cala (identyczne procesory GPU i 3 GB RAM w obydwu, różnice w budowie, rozmiarze i wielkości baterii). Nie tracisz gwarancji przy wgrywaniu custom romów i gigantyczne wsparcie ze strony XDA. Osobiście posiadam i korzystam z OnePlus One, więc jeżeli masz jakieś pytania to wal śmiało.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej cenie dostaniesz Note 3 z wydajnym układem, bardzo dobrym ekranem i świetnym aparatem ( zwłaszcza po modach ). Miałem i gorąco polecam. Jakośc dźwięku jest całkiem dobra, po ViperzeFX jest świetna. Odczujesz spory progres po przesiadce z Note 2, który wręcz kłuje oczy pikselami.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam Xiaomi Redmi Note 2. 

Uważam go za świetnego średniaka który potrafi zawstydzić 2-3 letniego flagowca :)

Ale poczekaj pare dni 11.11 ma być konferencjia Xiaomi i mają pokazać coś nowego, jakby to był Mi Note 2 to była by dlaciebie idealna propozycja.

Miui jest naprawde fajnym systemem a Urządzenia Xiaomi są na wysokim poziomie

Edytowane przez marti_ns
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx

Ja kupiłem Note 3 i jestem bardzo zadowolony. Aparat bez żadnych modow działa dobrze, mam stock od Alexandra plus xposed i to działa świetnie. Z 3 GB RAM podziała jeszcze lata.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od siebie polece oneplus one. Jeżeli chcesz mieć duży ekran to OnePlus One z 5,5 cala jeżeli chcesz mniejszy to OnePlus X 5 cala (identyczne procesory GPU i 3 GB RAM w obydwu, różnice w budowie, rozmiarze i wielkości baterii). Nie tracisz gwarancji przy wgrywaniu custom romów i gigantyczne wsparcie ze strony XDA. Osobiście posiadam i korzystam z OnePlus One, więc jeżeli masz jakieś pytania to wal śmiało.

Właśnie bardziej chodziło mi o większą wersje.5.5 cala ;) Hmm Ale naprawdę wygląda to solidnie.Jest piękny, porządne parametry niska cena  a wsparcie ze strony XDA to jedna z rzeczy na których mi bardzo zależy.Dokładnie się jemu przyjrze bo faktycznie ciekawa propozycja.Ciekawi mnie tlyko obudowa.Osobiście jarałem się na widok szklanego Mi note z aluminium czy cieniutkiej z ultry ale tutaj to też wygląda całkiem nieźle :)

W tej cenie dostaniesz Note 3 z wydajnym układem, bardzo dobrym ekranem i świetnym aparatem ( zwłaszcza po modach ). Miałem i gorąco polecam. Jakośc dźwięku jest całkiem dobra, po ViperzeFX jest świetna. Odczujesz spory progres po przesiadce z Note 2, który wręcz kłuje oczy pikselami.

Też zakładałem taką opcję.Bałem się, że nie oczuje za dużej różnicy między note 2 a 3 ale skoro piszesz, że jest o wiele lepiej to hmm :)) Dla mnie wyswietlacz Note 2 jest piękny ale skoro może być o wiele lepiej to kurczę.Osobiście przemawia do mnie Amoled w Note 3.

Ja mam Xiaomi Redmi Note 2. 

Uważam go za świetnego średniaka który potrafi zawstydzić 2-3 letniego flagowca :)

Ale poczekaj pare dni 11.11 ma być konferencjia Xiaomi i mają pokazać coś nowego, jakby to był Mi Note 2 to była by dlaciebie idealna propozycja.

Miui jest naprawde fajnym systemem a Urządzenia Xiaomi są na wysokim poziomie

Bardzo spodobała mi się polityka Xiaomi :) Ich system Miui który często wgrywałem na Note 2 (Ale nie chodził za płynnie u mnie) Dlatego obstawiałem nad Xiaomi mi note.Mam tylko takie jedno ale.Jak z paskiem powiadomień ? w Note 2 strasznie był on taki hmm tak haczył był srednio płynny w redmi też tak jest ?

Ja kupiłem Note 3 i jestem bardzo zadowolony. Aparat bez żadnych modow działa dobrze, mam stock od Alexandra plus xposed i to działa świetnie. Z 3 GB RAM podziała jeszcze lata.

Racja w dniu premiery Note 3 to była bestia wtedy kupiłem Note 2.Noe 3 bardzo mnie fascynuje jedynie wygląd śrendio mi odpowiada ale po co są etui :)

No cóż Na razie chdozi mi po głowie Note 3 troszke starszy o 2 modele i wygląd mi srendio odpowiada ale cała reszta na plus Taki Upgrade Note 2 :)

Oneplus podchodzę do niego ostrożnymi krokami ale robi wrażenie

I jeszcze męczy mnie Mi Note strasznie mi się podoba.Ale jestem przyzwyczajony do Amoleda ;D jak myślicie Note 3 będzie miał najlepszy wyświetlacz z tych wszystkich modeli prawda ? A potem Xiaomi ?

Edytowane przez Sebolk750i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam tylko takie jedno ale.Jak z paskiem powiadomień ? w Note 2 strasznie był on taki hmm tak haczył był srednio płynny w redmi też tak jest ?

Nie zauważyłem żadnego problemu z paskiem w Moim Redmi Note 2. Pracuje na MiUI Polska 7. Jedynie to aparat mogły być lepszy, tak to żadnych uwag, biorąc pod uwagę cenę słuchawki.

Edytowane przez marti_ns
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z każdą generacją Note jest widoczny wielki progres jeśli chodzi o ekran ( mniejszy pomiędzy Note 4 a S6 Edge Plus/Note 5 ). Ekran Note 2 wygląda wręcz tragicznie przy tym do czego przyzwyczaił mnie Note 3 a obecnie Note 4. W dodatku jeśli chodzi o płynnosć w codziennym uzytkowaniu nie widac różnicy ( dopiero w grach widac sporą roznice pomiedzy Adreno 330 a 420 ). Także do 1200 zł, jeśli ekran ci nie przeszkadza to najlepszy wybór! Snapdragon 800 w tym telefonie pracuje bardzo kulturalnie bez nagrzewania się, lepiej niż w G2 czy Nexus 5. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Sebolk750i,

Wyświetlacz w Note 3 ma lepsze kąty widzenia oraz kontrast niż Xiaomi Mi Note. W końcu to Amoled.  Za to Mi Note ma nieco jaśniejszy wyświetlacz. Nieco lepszy będzie więc Super Amoled w samsungu. Jednak Mi Note ma również bardzo dobry wyświetlacz. Sharp wykonał bardzo dobrą robotę :) 

Wydajność jest nieco wyższa w Mi Note za sprawą wydajniejszego SoC Snapdragona 801 i GPU (w Mi Note nieco podkręcony do 550 MHz w stosunku do Adreno 330  z N3). Różnica nie jest jednak duża i Note 3 jest również wydajnym smartfonem. 

Note 3 posiada 32 gb wbudowanej pamięci + slot na karty SD. Mi Note natomiast nie ma slotu na karty SD a do dyspozycji jest 16 lub 64 gb wbudowanej pamięci. Tak więc duży plus dla Note3 za slot na karty.

Czas pracy na akumulatorze jest dłuższy na Note 3. W dodatku akumulator można wymienić. 

Lepsza jakość wykonania jest w Xiaomi Mi Note.

Note 3 posiada NFC, USB 3.0, irda. W Mi Note tego nie ma. Jest za to technologia szybkiego ładowania a w Note nie.

Rysik S- Pen to jest to co posiada tylko samsung i jego seria Note. Konkurencja tego nie posiada.

Uważam że lepszym wyborem będzie Note3.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tylko takie jedno ale.Jak z paskiem powiadomień ? w Note 2 strasznie był on taki hmm tak haczył był srednio płynny w redmi też tak jest ?

Nie zauważyłem żadnego problemu z paskiem w Moim Redmi Note 2. Pracuje na MiUI Polska 7. Jedynie to aparat mogły być lepszy, tak to żadnych uwag, biorąc pod uwagę cenę słuchawki.

Hmm no okej to w takim razie wina Note 2 także miui wydaje się boskim systemem <3

Z każdą generacją Note jest widoczny wielki progres jeśli chodzi o ekran ( mniejszy pomiędzy Note 4 a S6 Edge Plus/Note 5 ). Ekran Note 2 wygląda wręcz tragicznie przy tym do czego przyzwyczaił mnie Note 3 a obecnie Note 4. W dodatku jeśli chodzi o płynnosć w codziennym uzytkowaniu nie widac różnicy ( dopiero w grach widac sporą roznice pomiedzy Adreno 330 a 420 ). Także do 1200 zł, jeśli ekran ci nie przeszkadza to najlepszy wybór! Snapdragon 800 w tym telefonie pracuje bardzo kulturalnie bez nagrzewania się, lepiej niż w G2 czy Nexus 5. 

Właśnie nad ekranem bardzo mi zależy wkońcu wbrew pozorem to powinno sie liczyć najbardziej przy takich smarthponach a już przy takich gabarytach :) O to bardzo dobrze co do procesora.Pamiętam jak Z ultra była gorąca jak piekarnij podczas grania w goat simulator :) Tam też siedział snapdragon 800 Szklo z tylu dostawalo takiej temperatury :P

@@Sebolk750i,

Wyświetlacz w Note 3 ma lepsze kąty widzenia oraz kontrast niż Xiaomi Mi Note. W końcu to Amoled.  Za to Mi Note ma nieco jaśniejszy wyświetlacz. Nieco lepszy będzie więc Super Amoled w samsungu. Jednak Mi Note ma również bardzo dobry wyświetlacz. Sharp wykonał bardzo dobrą robotę :)

Wydajność jest nieco wyższa w Mi Note za sprawą wydajniejszego SoC Snapdragona 801 i GPU (w Mi Note nieco podkręcony do 550 MHz w stosunku do Adreno 330  z N3). Różnica nie jest jednak duża i Note 3 jest również wydajnym smartfonem. 

Note 3 posiada 32 gb wbudowanej pamięci + slot na karty SD. Mi Note natomiast nie ma slotu na karty SD a do dyspozycji jest 16 lub 64 gb wbudowanej pamięci. Tak więc duży plus dla Note3 za slot na karty.

Czas pracy na akumulatorze jest dłuższy na Note 3. W dodatku akumulator można wymienić. 

Lepsza jakość wykonania jest w Xiaomi Mi Note.

Note 3 posiada NFC, USB 3.0, irda. W Mi Note tego nie ma. Jest za to technologia szybkiego ładowania a w Note nie.

Rysik S- Pen to jest to co posiada tylko samsung i jego seria Note. Konkurencja tego nie posiada.

Uważam że lepszym wyborem będzie Note3.

Wielkie dzięki za szczegółowe porównanie :) Tego mi było Trzeba.Masz racje wszystko przemawia na Note 3.PRzedewszystkim widziałęm na xda, że Note 3 cieszy się dosyć sporą popularnością ;) Xiaomi mi Note to Jakość wykonania która i tak ukryje pod etui delikatnie wydajnosć w grach jak mówisz ale na tym średnio mi zależy.No cóż nie bez powodu miałem dwa razy Note 2 chyba jednak zostanę przy tej serii ;)

Teraz tak.Cały czas mnie kusi Xiaomi mi Note bo to coś nowego ale nie ma co Note 3 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.Skoro Seria Note jest co wersje lepsza myślałem aby dołożyć do note 4 ale to wydatek jakoś 1500zł a note 3 około 1100zł widziałem ciekawe oferty.Prześpie się z tym na spokojnie sprzedam Note 2 zanim wysle odbiore pieniądze i dokonam wyboru moze cos mi jeszcze zawroci w glowie takze jak coś to z chęcią przeczytam ale raczej stawiam na Note 3 / ewentualnie może 4 ale sam nie wiem :P Dziękuje wam Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi