Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

xorgul

Ponieważ nie widzę nigdzie subfora poświęconego J5, umieszczam temat tutaj.

Witam trochę ponad tydzień temu kupiłem Samsung Galaxy J5 i jak to zwykle z samsungami bywa mam już z nim problem. Otóż telefon pobiera bardzo duże ilości danych oznaczonych jako "Jądro Systemu" w liczniku danych. Jest to już ponad 1.7GB, synchronizacja jest wyłączona, backup na serwerach google jest wyłączony, lokalizacja jest również wyłączona a dane w tle ograniczone. Nie przeszkadza to jednak telefonowi pobierać nawet 200MB! dziennie. W tym tempie bardzo szybko przekroczę miesięczny limit danych. Na telefonie praktycznie nic nie było instalowane poza antywirusem (360 security). Nie był wgrywany rom, nie był rootowany anic nic takiego. Zachowywał się tak od razu po wyjęciu z pudełka i włożeniu karty sim. Najpierw myślałem że to jakieś jednorazowe aktualizacje ale jak widać nie. System w poprzednim telefonie nie pobierał więcej niż kilkadziesiąt MB miesięcznie, więc o co chodzi? Co w ogóle pobiera jądro systemu?

Nr modelu: SM-J500FN

Wersja Androida: 5.1.1

Wersja modemu: J500FNXXU1AOFA

Wersja jądra: 3.10.49-672792  

[email protected] #1  

Thu Jan 25 22:41:12 KST 2015

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Posiadam samsunga J5 od około miesiąca i też mam ten sam problem. Jakiś czas temu jądro systemu pobiera bardzo dużo ilości danych. Przywracałem do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło. Natomiast przez sieć wifi mniej tych danych pobiera. Z tego co zauważyłem to te ilości danych najczęściej rosną gdy korzystam z jakiejś przeglądarki, tak jakby system monitorował to co robię i wysyła jakieś statystyki. Ostatnio trochę się to uspokoiło ale jednak cały czas się to robi. Nie wiem już sam co z tym zrobić. Dzwoniłem do producenta, to ten kazał oddać telefon do serwisu, Trochę taka paranoja nic nie potrafi pomóc przez telefon tylko od razu do serwisu.Aktualizacje automatyczne wyłączyłem również te systemu. Również proszę o jakieś sugestie co z tym można zrobić.

Pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xorgul

Czy nikt nie wie co z tym fantem zrobić? Ilość zużytych danych przez "Jądro Systemu" wzrosła już do 3,2GB! Też mnie zaczyna zastanawiać czy to nie jest jakieś szpiegowanie przez firmę Samsung ponieważ wygląda na to że jest to wysyłanie danych a nie pobieranie i największy wzrost zużycia jest gdy przeglądami internet albo gdy podłączę telefon przez USB do komputera. Zainstalowałem też zewnętrzny program do monitorowania danych w którym to wyświetlają się one jako "OS services" i rosną one proporcjonalnie do danyc zużywanych przez "Internet" oraz "Tethering USB."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xorgul

Thering czyli udostępniasz internet przez usb komputerowi. To mozesz wyłączyć.

A po co miał bym wyłączać coś co robię celowo? Nie mam tutaj innego inetrnetu więc udostępniam komputerowi mobilny z telefonu. Tethering nie jest tutaj problemem. Problemem jest zużywanie danych przez "Jądro systemu" nie wiadomo do czego bo takich informacji nie udało mi się nigdzie uzyskać. A tak się akurat składa że zużycie danych przez system jest największe kiedy się przegląda internet na telefonie albo udostępnia go komputerowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jak u mnie, gdy przeglądam internet na obojętnie jakiej przeglądarce, jak oglądam youtuba to samo. Naprawdę dziwna sprawa. Nie miałem takiego problemu z poprzednim telefonem a też był na androidzie tyle że 4,1. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"Samsung - TelefonyPozostałe Samsung"

do

"Samsung - TelefonyPozostałe SamsungSamsung Galaxy J5 (SM-J500F)".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie też ten sam problem. Paczka neta w Nju poszła w parę dni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tel. od 3 m-cy napiszę wam jakie są u mnie statystyki poboru jądra systemu; sierpień-328 kb,wrzesień-10,88 MB, październik-19,68.Nie mam ograniczonych danych w tle, powiem wam za to że najwięcej danych ciągnie sklep samsunga trzeba go wyłączyć jak sie nie używa i nfc wyłączyć .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xorgul

Wyłączyłęm NFC i zobaczę co się będzie działo. Co do sklepu samsunga to masz na myśly google play? Jak to wyłączyć? W ogóle w tym telefonie cały czas w tle chodzi multum appek z których nie korzystam i nie mam zamiaru korzystać a nie znalazłem opcji żeby je wylączyć. Za każdym razem jak je powyłączam to się włączają spowrotem same z siebie. Między innymi własnie jakieś śmieci samsunga do przechowywania danych w chmurze itd itp. Coraz bardziej zaczyna mnie denerwować ten telefon. I zastanawiam się czy go nie sprzedać i nie wrócić do zwykłego komórkowego telefonu. Mam starego sony ericsona który ma już z 10 lat i jest w lepszym stanie niż mój poprzedni smartfon po 3 latach i w przeciwieństwie do smartfonów nigdy nie miałem z nim żadnych problemów. Jak się tak nad tym zastanowić to co takiego smartfon ma mi do zaoferowania, poza tym że trzeba się z nim użerać? Z internetu poza domem w zasadzie nie korzystam. Appki to zabawki na 5 minut, nie gram na nim, nie robię zdjęć, nie kręcę filmików, touch screen jest wkurzający delikatnie mówiąc. A za chwilę będę miał kablowy net więc tethering też przestaje mieć sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi