Skocz do zawartości
Gość fredek7

Ustawienia własnych dzwięków

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz masz modowany rom więc nie masz pozmieniane trochę w nim. Opis tu dotyczy standardowego androida a ścieżka dostępu jest według HTC w samsungu może to trochę inaczej się nazywać i być w innym miejscu . Pare postów wyżej polecany był programik Play Music może on poradzi coś na twój problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@darkcell

Po pierwsze nie ten dział. Ten jest dla HTC WFS

Po drugie: masz roota? Bo można to inaczej rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pudel89

Nie chciałem specjalnie zakładać tematu kolejnego jak już jest, a wydawało mi się że android nie powinien aż tak się różnić w różnych telefonach, ale w tych sprawach jestem zielony jeszcze:). Tak mam roota, jak rozwiązać ?

@fredek7 ta aplikacja działa ale myślałem że jest inny sposób bez konieczności instalowania masy programów to tak prostych rzeczy jak ustawienie mp3 dla sms. Btw to nie dla mnie, kolega ma ten sam telefon co ja i mnie męczy abym to mu ustawić:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz się zaopatrzyć w program Root Explorer (Płatny) lub File Expert (Free, nie testowałem).

Uruchomić programik (na przykładzie Root Explorera), zaakceptować prawa do Roota

I teraz tak, np dla dźwięku SMS: przechodzisz do miejsca gdzie jest Twój ulubiony dźwięk SMS, kopiujesz go, przechodzisz do ścieżki: /system/media/audio/notifications, klikasz w prawym, górnym rogu Mount R/W i wklejasz, po tym klikasz Mount R/O, zamykasz program, reboot systemu

Po tych czynnościach w opcjach wyboru dźwięku SMS pojawi się Twoja ulubiona mp3

Natomiast dlla alarmów będzie to ścieżka /system/media/audio/alarms

a dla dzwonków /system/media/audio/ringtones

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez kopiowania ich w telefon powinno mu działać pliki na karcie w folderze media są traktowane jak systemowe ale jak ktoś nie potrafi wybrać w menu telefonu co ma być co to i root i nawet Kaszpirowski nie pomoże . Więc dla kolegi Wspominany wcześniej człowiek może po krótkim seansie z nim zrozumie co jest w 1 poście i przeczyta instrukcje dla telefonu gdzie ma jakie opcje za co odpowiadają potem porówna to z wgraną modyfikacją Dla rozjaśnienia umysłu kolegi podobno on leczył ale może też rozjaśnić umysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ferdek

Kolega, napisałem że zrobiłem tak jak napisałeś w pierwszym poście i tylko w ringstone pojawiła mi się dana mp3. a w powiadomieniach już nie, sam też zmieniałem softa w komórce więc prostą operacje utworzenia foldera na sd z takimi nazwami jak w 1 poscie to nie jest skomplikowane, ale dzięki za uznanie.

@Pudel89

Dzięki, sprawdzę to u kolegi, ja już sobie zmieniłem andka na Galnet MiUi Ice Cream Sandwich 4.0.1 w nim już jest wbudowana opcja wyboru z rożnej lokalizacji:).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pliki powinny być w formacie mp3 lub wav ( mi latają wszystkie w mp3 ale czasami może być ze nie widzi mp3 w danej wersji i może żądać innego formatu { czasami starczy przywrócenie do ustawień fabrycznych i widzi wszędzie mp3 } )

Przeczytaj dokładnie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@fredek7:

Akurat do takiej pierdoły to ja nie polecam robienie przywracania ustawień fabrycznych bo i po co?

Natomiast Andrut powinien widzieć także pliki w m4a, więc można zrobić kompresję do tego formatu i wrzucić na kartę SD

Poza tym wrzucenie plików w system to nie jest zły pomysł gdy ma się roota :)

Nie czepiajmy się o byle g... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz mi nie chodzi o to aby robił przywrócenie do ustawień fabrycznych . Na początku nie wszędzie widziało mi mp3 i musiały być wav , po przywróceniu z jakiegoś tam powodu ( nie pamiętam już czemu ) nagle zaczęło mi widzieć wszędzie mp3 . Podstawą u niego to zmian typu pliku audio i znalezienia miejsca gdzie ustawia się dźwięk powiadomienia .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki problem nie mam dźwięku powiadomień SMS w sensie jak dostane wiadomość to jest cisza próbowałem w ustawieniach głośność i wybierałem dzwonek i standardowy i piosenkę ale nic ciągle jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi