Skocz do zawartości
ded

CyanogenMod 13 Marshmallow Andek 6.0

Rekomendowane odpowiedzi

ded

Pokazał się CM13 na Andku 6 na Motkę.

Oryginalny temat tutaj

http://forum.xda-developers.com/moto-x-2014/development/rom-cyanogenmod-13-t3243768

Ktoś już próbował? Mnie kusi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Ja już używam, dosyć ciekawy ROM, na razie wczesna wersja, jednak można śmiało testować. Szybkość odrobinę lepsza niżeli 5.1.1 o ile można jeszcze mówić o szybszym działaniu naszej Motoroli. ;)

Wysłane z Victara RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

A jakieś uciążliwe bugi odnotowałeś? To co pisza na xda to spokojnie można strawić. Rozumiem, że muszę mieć TWRP, tak?

Edyta: dobra, juz zainstalowałem. Dam znać jak coś znajdę :)

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Ogólnie nadaje się do użytku dziennego, są bugi zależne od np ustawień języka, czyli żeby wejść w ustawienia operatora to trzeba mieć ustawiony język angielski, to tyle, nie można na tym ROM-ie póki co wymusić zmiany sieci tylko na LTE, wiadomo, że nie działa jeszcze xposed czy viperFX. Jednak ogólnie ROM jest w dobrych rękach i w dobrym stanie. ;)

Wysłane z Victara RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

Czy rom ma roota? U mnie root checker pokazuje, że nie i aplikacje, które go wymagają też to raportują. Myślałem, że każdy CM ma roota. Jak można go zrootować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Tak ma roota tylko nie ma wbudowanej aplikacji do zarządzania nim.

Zainstaluj tą wersje SuperSU przez recovery ;)

https://drive.google.com/file/d/0B2Yt4LYuF0UuUGdaWDF1LUZKOU0/view?usp=docslist_api

Wysłane z Victara RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

Dzięki teraz działa. Niestety fejs się wiesza a nie mogę znaleźć tego folderu

- To fix Facebook / Messenger FC delete or rename the libsslx.so from /data/app/com.facebook.katana-1/lib/arm and from /data/app/com.facebook.orca-1/lib/arm (Root Needed) - It is crashing because of boringssl and crypto. This workaround needs to be done in every reboot. The app recreates the lib when device is rebooted.

U mnie nie ma folderu data w głównym katalogu. Sprawdzam przez TC.

Edyta: Fajnie działa szybkie włączanie aparatu (2x przycisk wyłączenia) ale na prawdę zaskoczyła mnie dopiero zielona dioda powiadomień. Na stocku jej nigdy nie było a tutaj działa. Myślałem, że motka zrezygnowała z tego rarytasu jak zrobili smart-amoledowy-ekran a jednak nie.

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Katalog jest na pewno, są tam Twoje zainstalowane aplikację, spróbuj ES File Explorer, pamiętaj że po każdym reboocie urządzenia trzeba ten plik usunąć. ;)

Wysłane z Victara RR

Połączony post:

W razie problemów dla chętnych umieszczam skrypt usuwający ten plik,

https://drive.google.com/file/d/0B2Yt4LYuF0UuZ0JfbVdzc2NiUTQ/view?usp=docslist_api

Potrzebny jest script manager oraz należy przy wybraniu skryptu dać dostęp do SU,

2a50204a3eeccc4ba432ddf2c5c87bcb.jpg

potem wystarczy RUN.

Wysłane z Victara RR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ded

Dzięki, już działa. Nowa beta AM także działa. Niestety już 2x zdarzył mi się restart. Raz jak telefon długo robił jako modem USB, drugi raz po minucie odtwarzania Youtube. Trochę kiepsko, ciekaw jestem jak dalej to będzie wyglądać. Strasznie szybko schodzi mi bateria- w tym modelu nie jest za różowo ale teraz to nawet na cały dzień nie starcza. Miałem tez akcję, że wyjmuję telefon a tu latarka włączona a telefon ciepły- musiała się świecić dosyć długo. Zauważyłem, ze gest latarki czy aparatu jest łatwiej wykonać (to na plus, bo na stocku musiałem czasem kilka razy machnąć zanim załapał) ale chyba tym razem ma za dużą tolerancję i włącza się od byle czego. Chyba, że jest jakis patent jak z aparatem (włączamy przez 2x obrót nadgarstkiem albo 2x przycisk wybudzenia).

Edytowane przez ded

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi