Skocz do zawartości
Bartek35355

Gdzie znajdę lokalizację adresu MAC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Orientuje się może ktoś gdzie jest lokalizacja maca? Szukałem długo w googlach i nie znalazłem a żaden program nie chce mi zmienić tego adresu.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Araa
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Bartek35355

Chodzi Ci o adres MAC telefonu? Ustawienia - Informacje o telefonie - Informacje o sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak wyżej. Zamieszczam Ci zdjęcie :v

76531953700622103396.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie nie, chodzi mi o pliczek w którym ten mac można zmienić na inny. Na 100% jest taka możliwość. Na yt są niby jakieś poradniki ale ścieżka docelowa się różni w moim telefonie.

Udało mi się tylko w terminalu zmienić, ale mac powracał do starego po ponownym włączeniu wifi. Szukam czegoś na stałe.

Po instalacji nowego romu właśnie mac mi się zmienił, więc ten pliczek musi być na jakieś partycji systemowej.

Znalazłem jakąś metode przez komputer, lecz za bardzo nie wiem jak się za to zabrać.

After much searching, I came across this thread on the xda-developers forum where people seem to be having much of the same issue with a Nexus 4. After trying several of the proposed solutions in that thread, I came across one that worked!

It turns out that Android keeps a permanent record of the MAC in /persist/wifi/.macaddr. For some reason, it insists on using the MAC in that file whenever connecting to a wireless network. If you're on a rooted device, however, you can overwrite it with whatever MAC you want. Interestingly, this change will also persist across reboots!

So, without further ado, here's how you change the MAC permanently on an Android device (substitute 112233445566 with the MAC you want):

computer $ adb shell
    android $ su
    android # cd /persist/wifi
    android # echo -n "112233445566" > .macaddr
    android # ^D
    android $ ^D
    computer $ adb reboot
    Edytowane przez Bartek35355

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Bartek35355

Oglądałeś ten poradnik na YT?

Edytowane przez kamil79123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, większośc filmików obejrzałem. Dużo czasu na tym spędziłem, bo zależy mi na tym. U mnie wgl nie ma folderu "efs" Nawet wyszukiwałem w total comanderze pliki o nazwach: mac, wlan itp. Zero wyników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi