Skocz do zawartości
jeronimo

Aparat Galaxy Note5 - dyskusja i opinie. Wasze zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

Witam,

chcesz się dowiedzieć jakichś szczegółów na temat aparatu zainstalowanego w najnowszym Galaxy Note5? A może udało Ci się coś niezwykłego "ustrzelić" za jego pomocą? To jest temat dla Ciebie!

Tutaj możesz opublikować lub podyskutować na temat jakości zdjęć, jak i oprogramowania z nim związanym.

Przypominam, o obowiązku umieszczania wszystkich zdjęć w znaczniku SPOILER!!

Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lobo7

Temat ze zdjeciami lipny bo zadnego zdjecia w pewnej okazalosci sie tu nie wstawi ze wzgledu na ograniczenia. Juz nie wspominam o formacie RAW

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lobo7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kajot04

format RAW słuzy do zaawansowanej obróbki a nie do pokazywania. To niejako "zrzut" z matrycy bez ingerencji softu, z duzą możliwością wprowadzenia korekt. Po obróbce zazwyczaj zapisuje sie do JPG czy TIFa (ale w tym wypadku tu akurat bez sensu)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Aparat w Note5 jest bardzo dobry, jeśli wprowadzimy dodatkowe kryterium oceny "aparat w smartfonie", to można zaryzykować stwierdzenie - doskonały. 

Jego wyjątkowa jakość, dostrzegana jest po wprowadzeniu trybu profesjonalnego. Tu można ustawić parametry, które nawet w marnym oświetleniu pozwolą na wykonanie dobrego zdjęcia lub zapisu video. W trybie auto Note5, wykonuje zdjęcia również dobre, jednak na takim samym lub nieco gorszym poziomie niż Note4. Szczególnie jest to widoczne po uaktywnieniu diody doświetlającej; wówczas Note4 może zrobić zdjęcie lepsze. 

Mistrzostwo Note5, polega nie tylko na wykorzystaniu trybu profesjonalnego, ale również na unowocześnieniu i przebudowie niektórych funkcji. HDR, możemy wykorzystywać już łącząc go ze stabilizacją obrazu, gdzie w Note4, było to niemożliwe. Bardzo przydatna jest również funkcja "śledzenia obrazu", której poprzedni model również nie posiadał. HDR, otrzymał dodatkowo tryb "auto". 

Warto również podkreślić, że profesjonalne ustawienia w Note5, są bardzo intuicyjne i nie stresują użytkownika w odróżnieniu od nieco mniej efektywnych, stosowanych w najnowszych smartfonach LG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Porównanie aparatów Note5 vs S7 Edge https://www.youtube.com/watch?v=uI79_29BdSE

Od 4.45 widać jak OIS w Note5 bije na głowę ten nowy w s7 i s7 edge. Za to w ciemnych scenach zdecydowanie lepiej wypada s7 edge. Kolory to kwestia gustu co komu bardziej podchodzi.

Ogólnie bardzo fajny test, który tylko potwierdza, że zakup N5 to był bardzo dobry wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie nagrałem kilka filmó w Slow motion na telefonie się je normalnie odtwarza i fajnie to wygląda. Tylko jak do cholery odtworzyć ten plik na komputerze aby tak samo działało slow motion bo po przeniesieniu na komputer nagranie idzie normalną prędkością.  A chciałem sobie na Yutube wrzucić taki efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wrzuciłem bezpośrednio z telefonu na youtube i działa slow motion.

Proszę, spójrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a na kompie też działa jak odpalasz? 

Ja dodałem bezpośrednio na Youtube i nie mam slow ;/ A na telefonie jest...

Edytowane przez pandzban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

To, że Note5 robi doskonałe zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych wiemy dokładnie. Ale jakie fotki można zrobić tym urządzeniem przy nie najlepszym oświetleniu?

Poniżej jedno z nich. Pochmurny dzień z małą ilością światła. Pejzaż nieokreślony. Pełny automat. 

Spoiler

20161112_100912.jpg

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi