Skocz do zawartości
jeronimo

Aparat Galaxy Note5 - dyskusja i opinie. Wasze zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Tom24

@Artur35

daj proszę znać, czy Twoim subiektywnym zdaniem aparat fotograficzny w modelu S7 edge jest  lepszy niż w Note 5. I jaka to jest różnica (wyraźna, niezauważalna etc.) i w jakich głównie warunkach (np. w słabym oświetleniu zdjęcia na S7 edge wyraźnie lepsze etc.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Aparat w n5 w niczym nie ustepuje temu w s7 i s7e a nawet dla wielu osob jest lepszy. Chociażby dlatego ze w note5 mamy 16:9 w pelnej rozdzielczosci.
    Robilem kiedys fotki w sklepie S7e i moim Note5 - jak dla mnie i osob, ktore tam byly fotki z Note5 byly ladniejsze - obraz porownywalismy na ekranach telefonow.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

Na pewno N5 pozwala na lepsze zbliżenia bez zbytniej utraty jakości podczas kręcenia filmów (chyba zasługa większej ilości pikseli), skoro nawet pod tym względem S7E ustępuje nawet N4. Porownywalem w MediaM zoom wideo i N4 wypadł lepiej niż nowszy S7E :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Dnia 12.12.2016 o 12:28, Tom24 napisał:

@Artur35

daj proszę znać, czy Twoim subiektywnym zdaniem aparat fotograficzny w modelu S7 edge jest  lepszy niż w Note 5. I jaka to jest różnica (wyraźna, niezauważalna etc.) i w jakich głównie warunkach (np. w słabym oświetleniu zdjęcia na S7 edge wyraźnie lepsze etc.).

Rozumiem Twoje zainteresowanie tą kwestią. Odpowiedź na to pytanie, zajęła mi ponad pół roku niekończących się porównań. Dlaczego tak długo? Bo za każdym razem osiągałem różne wyniki. Po pierwsze zależy to od przetwornika zainstalowanego w SGS7, bo na rynku mamy dwa różne: Isocell Samsunga oraz IMX260 Sony. Mnie bardziej odpowiada matryca koreańska, ale zdania są podzielone. 

Nawet z tego względu zmieniłem egzemplarz SGS7EDGE z japońskiego na ISOCELL. 

Musiałem również po wielu próbach stwierdzić, że koncepcja powiększonych pixeli którą zastosował Samsung -  a którą mocno krytykowałem przed premierą SGS7 - okazała się słuszna. Format obrazu, nie ma tu większego znaczenia, ja wszystkie zdjęcia SGS7, robię w formacie 16:9. 

W dobrych warunkach oświetleniowych oba aparaty telefonów, robią doskonałe zdjęcia. Plik foto Note5, jest znacznie większy, więc nadaje się lepiej do rekadrowania. Jednak w słabszym świetle SGS7 EDGE, może pokazać swoja klasę nawet na automacie. W przedniej kamerze, nie widzę większych różnic, w obu telefonach robi ona zdjęcia bardzo dobrze. W zapisie video jest podobnie, jednak im gorsze światło, tym większa przewaga SGS7. W trybie "powolny ruch" bezwzględną i zauważalną przewagę posiada SGS7. Zapis ścieżki dźwiękowej w nagraniach video w obu aparatach jest wzorowy i najlepszy na rynku.

Słowem, jeśli mamy dobre oświetlenie w słoneczny dzień ( a więc w sytuacji typowej dla robienia zdjęć), to wybrałbym Note5, zwłaszcza, że te zdjęcia będzie można efektywniej edytować. Natomiast jeśli światła będzie mało, wieczorem, lub nocą, to chętnie posłużę się SGS7EDGE.

Zdjęcia oczywiście to tylko część możliwości użytkowych urządzenia. Jeśli porównam oba telefony, to Note5 jest bardziej dla mnie uniwersalny. Dlatego też stanowi on moje podstawowe urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tom24

dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Poczytałem w międzyczasie sporo recenzji i na ich podstawie wyciągnąłem wnioski zbliżone najbardziej do opinii Artur35. Na tej podstawie dokonałem zakupu 2 urządzeń tj S7egde i Note5 (początkowo miały być to 2 x Note 5). Póki co brak czasu na rozpakowanie nie mówiąc już o testach. Ale jestem przekonany, że z obu będziemy zadowoleni. Raz jeszcze dziękuję za Wasze opinie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzr

Może mi ktoś udzielić informacji ile zajmuje zdjęcie w formacie RAW zrobione Note 5? I jeśli byłby ktoś tak uprzejmy, wrzucić ze 2 zdj w różnych warunkach pogodowych w formacie RAW?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Pliki RAW, nie są kompresowane i zajmują znacznie więcej miejsca niż JPG. W Note5, jedno zdjęcie zapisane w pliku RAW, powinno zajmować od 12 do 16MB. Należy pamiętać, że aby wyświetlić je w galerii, należy zainstalować specjalną aplikację do ich odczytu. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzr

Tak, wiem. Używam plików RAW w pracy dlatego jestem ciekawy możliwości obróbki takiego zdjęcia z Note 5. 12-16 Mb to stosunkowo nie dużo. RAWy z mojej lustrzanki Nikona zajmują nawet do 30Mb, ale wiadomo ,że rozdzielczość też jest wyższa.

Edytowane przez mzr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Pliki RAW, dają duże możliwości korekcji zdjęcia. Polecaną przeze mnie aplikacją do odczytywania tych plików, jest Snapseed.

Oto nocne zdjęcie. Pełny automat z diodą doświetlającą.

Spoiler

20170202_222322.thumb.jpg.6547b5cf57419053f89a837e605c3c6c.jpg

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi