Skocz do zawartości
jeronimo

Galaxy J5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Arlon

@@xperiagosc czas pracy na ekranie - screen on time :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Różnie. I 5 godzin, i czasem więcej. Nie ma na to reguły. Zależy, czy telefonu się używa mniej lub więcej. Np. ładowałem wczoraj, i mam 2 h 6 m na ekranie, no ale dzisiaj to tak trochę mało używałem.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten J5 posiada żyroskop? Różne strony podają różne wersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

J5 nie jest wyposażone w żyroskop.

Screenshot_2015-12-25-17-56-12.png

Telefon po 3 miesiącach użytkowania i zapełnieniu pamięci wewnętrznej nie zwalnia, nadal ma bardzo dobre wyniki testu pamięci.

Screenshot_2015-12-19-13-44-10.png

Edytowane przez matio446
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk

I druga sprawa czy przedni led działa w aplikacji snapchat?

Nie działa. W ogóle poza oryginalną aplikacją samsunga od aparatu nie idzie nawet włączyć przedniej latarki. Póki co nie działa to z żadną aplikacją zewnętrzną (no chyba że coś się zmieniło na chwile obecną).

Co do telefonu. Zamierzałem zainwestować w xperie z3. Stwierdziłem jednak że wolę sobie odłożyć na samochód i kupić tańszy telefon ze średniej półki. Zastanawiałem się nad motorolą moto g 3 generacji i samsungu j5.

Wybór padł na samsunga ze względu na większą ilość ramu, a kiedy ostatni raz miałem telefon z androidem to zrozumiałem że do poprawnej pracy im więcej ramu tym lepiej. Telefon mam już 2 miesiące i ani razu póki co mnie nie zawiódł. Ekran świeci bardzo dobrze nawet przy dużym świetle, amoled jest jednak super.

Samsung dobrze leży w dłoni i jak na telefon 5" nie jest aż taki duży, szybko się idzie przyzwyczaić. Mój wcześniejszy telefon to lumia 520 która miała ekran 4" więc awansowałem o 1" do przodu i trochę się tego bałem. Po dwóch miesiącach użytkowania telefonu z takim ekranem stwierdzam, że już nigdy nie kupię telefonu mniejszego niż 5" i że wszystkie moje obawy były bezpodstawne. 

Pozytywnie jestem zaskoczony baterią w tym telefonie. Mając 40% spokojnie mogę wyjść do pracy nie martwiąc się że telefon mi padnie jak to bywało w przypadku lumii 520. Telefon spokojnie wytrzymuje 2 dni nawet gdy non stop mam włączony transfer danych na H+. Aż szkoda że nie zrobiłem wczoraj screena, bo telefon osiągnął mi niecałe 2 dni pracy na baterii przy włączonym ekranie prawie 7 godzin oraz 5 godzinnej rozmowie telefonicznej. Mając ten telefon spokojnie można zapomnieć o ładowarce, a osobą które używają telefon sporadycznie podejrzewam że wytrzyma cały tydzień. 

Co do wad jak dla mnie:

brak czujnika światła. Jasnością wyświetlacza trzeba operować samemu. Może nie jest to jakaś tam duża wada, ale używając ponad rok lumii miałem czujnik światła i się do tego przyzwyczaiłem.

brak przycisku fizycznego aparatu

brak podświetlenia przycisków dotykowych

Jeżeli ktoś miałby jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Tak, masz rację. Też się bałem, że za duży będzie, a teraz to już przywykłem. No czujnik światła mogli by dać, ale ja z trybu na zewnątrz korzystam, jak słońce świeci, i git jest. Jak już nie potrzebuję tego trybu, to albo sam wyłączę, albo blokuję ekran, i sam się w kieszeni wyłączy (po 15 minutach wraca do ustawionej jasności), więc spoko. Podświetlenie przycisków też jakoś specjalnie nie przeszkadza. Klawisz głośności można jako przycisk aparatu używać, więc na to też jest jakiś sposób. No bateria to fakt, dobrze trzyma. U mnie spoko 3 dni daje radę, czasem 4, a raz miałem ponad 5, i też żałuję, że SS nie zrobiłem.

A mam pytanie, nie wydaje ci się zbyt śliski? Ja to bałem się z początku, żeby gdzieś nie wypadł mi z dłoni. Teraz mam etui Flip Wallet od samsunga, i już ok jest.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk

Jest śliski, ale lumia 520 była wg mnie bardziej. Potrafiłem siedzieć i trzymac telefon w ręce, a za chwile telefon spadał na mnie bo mi się wyśligiwał z ręki. W j5 mi się to nie zdarzyło, może dlatego że bardziej o niego dbam bo więcej zapłaciłem. Nie mam żadnego pokrowca na nim, nie chce pogrubiać tego telefonu, a etui typu wallet mi się w ogóle nie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No nie wiem jak inne, ale ono akurat nie pogrubia, bo się zakłada zamiast tylnej klapki. Mi raz czy dwa się wyślizgnął, ale na szczęście, na fotelu siedziałem, i złapałem.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Połączony post:

A btw, jaki masz kolor? Bo podobno czarny bardziej się rysuje, tak gościu od recenzji na yt mówił. Ja mam biały, ale wolałem kupić etui bo nie chciałbym, żeby po jakimś czasie, klapka się porysowała, bo mino ostrożności, to niestety, jest to możliwe.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk

Mam kolor czarny. Telefon bez pokrowca, ma 2 miesiące i nie widzę na nim żadnych rysek, nawet pod światło. Natomiast moge powiedzieć że tył się bardzo palcuje, wiecznie jakieś odciski palców :)

Edytowane przez punk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi