Skocz do zawartości
jeronimo

Galaxy J5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy J5 to w sumie A5 z 2015 roku z nowszym Androidem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wolty

Do jutra będę myśleć czy brać J5 czy J5 2016 , no nic zobaczymy jak to będzie w sklepie , styczność z Samsungami już miałem , na Androidzie trochę się znam więc po wzięciu do ręki będę wiedział czy warto dopłacać.Pamięć wewnętrzna i RAM zachęca. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

siemka ludziska, mam takie małe spostrzeżenie . w naszych samsungach obok głośnika, na prawo to znaczy są dwa otworki na czujniki, jeden to na pewno zbliżeniowy, a drugi?  zablokowany czujnik światła czy co?

sorry za jakosć zdjecia... paint:D

post-279205-0-87434000-1464718404_thumb.jpg

Edytowane przez Ricco
    Grafiki umieszczamy w [spoiler]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Yhy, też mnie to zastanawia. Myślę, że to nie tyle "zablokowany" czujnik, co puste miejsce w obudowie na niego. Zwróćcie uwagę, że prawie każdy Samsung wygląda podobnie, można się czasami pomylić, ktöry jest ktöry. Raz położyłem koło siebie a5 siostrzenicy, i mojego j5 (oba z 2015 roku, i oba białe, to tak na marginesie), i poza pewnymi szczegółami, wyglądały identycznie.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja bym obstawial że coś tam jest. Miałem kiedyś xperie s. Standardowo niby był czujnik światła ale nie działał i nie było go w systemie... Potem doczytałem że gdzieś w systemie trzeba linijki poprawić kodu i o dziwo zaczęło działać. Regulowal jasność mimo że w menu nie było nigdzie opcji automatycznego podświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sądzicie ? Lepiej kupić nową j5 czy lg g2?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebuję kilka informacji na temat J5 z 2015 roku:

1. Czy posiada tryb bardzo niskiego zużycia baterii (czarno-biały ekran, tylko podstawowe funkcje)?

2. Słyszałem o problemach z baterią na starszych wersjach softu. Po aktualizacji lepiej zrobić zwykły reset z poziomu ustawień, czy wipe data?

3. Czy posiada (lub będzie mieć w przyszłości) oficjalną aktualizację do androida 6.0?

4. Jak oceniacie działanie GPS?

Edytowane przez Lumiowiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

ad.1

Posiada taki tryb.

ad.2

Problem cały czas występuje, a mianowicie poniżej 15 % bateria potrafi się bardzo szybko rozładować. Jest to istna "rosyjska ruletka" i nigdy nie wiesz kiedy ci się całkowicie rozładuje.

ad.3

Tego nikt nie wie, natomiast dla wersji dual-sim jest już dostępna oficjalnie 6.0 m.in. dla Indii, więc wierzę, że i my w końcu kiedyś tam ją dostaniemy :).

ad.4

Nie korzystam z GPS, ale ostatnio parę osób skarżyło się, że po aktualizacji oprogramowania telefonu do najnowszej wersji (telefony niebrandowane) występują jakieś chwilowe utraty sygnału.

Edytowane przez electro69
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Z tego trybu bardzo niskiego poboru energii korzystałem ze 2 razy. Jest tylko 1 ekran bez tapwty, na nim można skróty do bodajże 4 apek ustawić, (ale tylko systemowych). Poza tym, na dole widać diagram kołowy, z przewidywanym czasem działania, a po drugiej stronie % baterii, jaki jeszcze pozostał. Przydatne to jak mało baterii jest, a nie mamy do ładowarki dostępu.

Tapatalk + LG L7 II (P710)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nigdy nie wiesz kiedy ci się całkowicie rozładuje.

Czyli problem "15%>" nie występuje u wszystkich? Nie biorąc tego pod uwagę, to bateria nie ma innych problemów i trzyma bardzo dobrze?

po aktualizacji oprogramowania telefonu do najnowszej wersji (telefony niebrandowane) występują jakieś chwilowe utraty sygnału.

Chciałbym się więcej o tym dowiedzieć. Nawigacja na telefonie działałaby tak 4-5 razy na miesiąc i głównie do jazdy po miastach, tak więc ile trwają te zrywy połączenia i jak szybko telefon ponownie łączy się z satelitami a także czy często takie występują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi