Skocz do zawartości
jeronimo

Galaxy J5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

electro69

@up

Problem "15 % baterii" w mniejszym lub większym stopniu raczej na pewno dotyczy każdego użytkownika tego telefonu (zresztą potwierdziło to kilka osób tutaj na forum). Może niektórzy po prostu nie zwracają na to uwagi, lub ładują telefon znacznie wcześniej niż poniżej 15 % :).

Tu Ci nie pomogę, musisz poczekać jak Ktoś kto używa nawigacji się dokładnie wypowie, jak długo trwają te "zaniki" i czy w ogóle przeszkadza to w dodarciu do celu. Tak jak pisałem wcześniej najprawdopodobniej jest to wina aktualizacji oprogramowania (coś musieli sknocić), ponieważ od kilku miesięcy, jak tutaj "przebywam" na forum, nikt nie zgłaszał problemów z GPS, dopiero teraz chyba 2 lub 3 osoby potwierdziły, że coś się dzieje i może mieć to związek właśnie z tą aktualizacją, ponieważ w tym czasie pojawiły się te problemy jak się właśnie ukazała ta aktualizacja.

Edytowane przez electro69
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

nigdy nie wiesz kiedy ci się całkowicie rozładuje.

Czyli problem "15%>" nie występuje u wszystkich? Nie biorąc tego pod uwagę, to bateria nie ma innych problemów i trzyma bardzo dobrze?

po aktualizacji oprogramowania telefonu do najnowszej wersji (telefony niebrandowane) występują jakieś chwilowe utraty sygnału.

Chciałbym się więcej o tym dowiedzieć. Nawigacja na telefonie działałaby tak 4-5 razy na miesiąc i głównie do jazdy po miastach, tak więc ile trwają te zrywy połączenia i jak szybko telefon ponownie łączy się z satelitami a także czy często takie występują.

Ja posiadam J5 (J500F) dual-sim i po aktualizacji do nowszego softu nie zauważyłem jako takiego zrywu GPS. Owszem może ci się przydarzyć mały zryw  30sek. do 1min. jak wjedziesz w naprawdę wąską uliczkę a po obu jej stronach budynki trzypiętrowe - to wtedy tak, a tak to śmiga ok.

Edytowane przez niice
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , właśnie przedwczoraj nabyłem tego J5 2015 . 2015 wraz z kartą SD 16 GB z cenie 699zł w Euro, i jestem pozytywnie zaskoczony jego wydajnością , poprzednio miałem S4 mini , i MyPhone Cube Play 4GB ( pierwszą wersję cuba ). S4 miał problem z messengerem i FB - częste lagi i wyskakiwanie z Apki do pulpitu , Cube radził sobie znacznie lepiej .Nawigacja działa bezproblemowo ( Yanosik , Google , i BeOnRoad ) tych trzech używam i nie zauważyłem żadnych zwiech , sygnał GPS jest stabilny , nawet podczas poruszania się po wąskich uliczkach śląskich aglomeracji . Następna rzecz , można przenieść większość apek na kartę SD , ja tak uczyniłem , mam kartę SD 32 GB GooD Ram . Jeżeli chodzi o FB i Messengera działa bezproblemowo, szybko i sprawnie , z pozostałych apek mam jeszcze dodaną klawiaturę Swiftkey , bo oryginalna Samsunga mi jakoś nie podchodzi. Bateria w chwili obecnej ma 37 procent pracuje już na drugim ładowaniu 1 dzień 7 godzin i jakieś 20 minut , a do końca twierdzi że zostało mi jakieś 9 godzin , tryb oszczędzania wyłączony , załączone cały czas WiFi i dane po sieci . Aparat moim zdaniem robi przyzwoite fotki , w nocy również nie ma problemu z doświetleniem LED . A zapomniałem dodać że wyświetlacz mam ustawiony na około 25~może 30 % jasności . Ktoś wspominał że jądro systemu mu ciągnie dużo , u mnie jest 4 % baterii , najwięcej bo 30 % zużył messenger i 18 % wyświetlacz .

Ogólnie jak za 700 zł to telefon moim zdaniem OK , teraz tylko czekam na szkło i dupcię na obudowę, bo fakt telefon jest dość delikatny . A dodam jeszcze że telefon pracuje z kartą sim w sieci T-Mobile , aczkolwiek myślę że to przy zużyciu baterii nie czyni różnicy , no chyba że faktycznie zasięg mamy na pograniczu i tel. z pełną mocą używa modułu GSM do komunikacji .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Zasięg ma znaczenie. Jak ostatnio miałem kłopoty z zasięgiem, to bateria w oczach leciała, a czuwanie sieci potrafiło mieć większe zużycie niż usługi google, które u mnie najwięcej doją baterię. Jak zasięg się ustabilizował, wsio do normy wróciło.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69
    Napisano (edytowane)

Mam pewien problem z powiadomieniami w telefonie. Mianowicie w ustawieniach mam zaznaczone, które aplikacje mają pokazywać powiadomienia, a które nie i to akurat działa w porządku. Problem zaczyna się wtedy, gdy w ustawieniach telefonu w opcji "Dostępność" zaznaczam, że nie chcę, aby wybrana aplikacja, powiadamiała mnie powtarzającym się sygnałem dźwiękowym np. co 3 minuty, o otrzymanym powiadomieniu. Mimo, że tak jak piszę odznaczyłem wybraną aplikację i tak te "przypomnienia", co trzy minuty w formie dźwiękowej się pojawiają :). Czasem ma też tak znów, że w ogóle nie działają te przypomnienia, mimo, że mam zaznaczone aplikacje. Wtedy z reguły pomaga wyłączenie i ponowne włączenie tej opcji o przypomnieniach. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnymi problemami ?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Ja nie. U mnie przypomnienie o powiadomieniu jest ok.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69
    Napisano (edytowane)

Mam takie pytanie :). Czy jest jakiś sposób, żeby ustawić hasło blokady (pin, kod) do sklepu Google Play ?. Chodzi mi konkretnie o sytuację w której ktoś dostanie do rąk mój telefon i będzie mógł w sklepie GP np. po złości :), usunąć wszystkie aplikacje z biblioteki. Rozumiem, że wtedy bym wszystkie już bezpowrotnie stracił, a jednak mam ich tam trochę i są dość sporo warte. 

Czy Ktoś z Was może polecić jakąś aplikację typu "applock", z której korzysta i nie ma z jej działaniem problemu na naszych telefonach ?, ponieważ nigdzie nie znalazłem, żeby w samej aplikacji GP, można było taką blokadę ustawić. Trochę poczytałem o tego typu aplikacjach i ich najczęstszą wadą, jest możliwość jej normalnego usunięcia, co czyni ją bez użyteczną :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Hmm, na zakupy to można potwierdzenie hasłem przy każdym zakupie ustawić, ale to co ty chcesz, to pierwsze słyszę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Pojawiło się pierwsze video z prezentacji modelu J5 na 2017 rok: https://www.youtube.com/watch?v=w-Zr9nY3n3A

W końcu telefon ma mieć czujnik światła WOW, normalnie szok :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Hmm, nawet spoko wygląda, ciekawe, jak ze specyfikacją względem j5 (15).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi