Skocz do zawartości
jeronimo

Galaxy J5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuśćmy że jak dziennie działam na Internecie do godziny, rozmawiam pół godziny i tak jeszcze pół godziny dziennie innych czynności (SMS, zdjęcia itp) to ile powinna wytrzymywać bateria?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Do 2 dni powinna spoko dojść. Ale wiesz, tego się idealnie nie da określić, bo lte dużo ciągnie, jak masz u siebie słaby zasięg gsm, to też swoje % pociągnie, itd, itp

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A druga kwestia to czasy mogą się różnić ze względu na % poziom jasności ekranu (każdy ma inne preferencje), aplikacje działające w tle itp. 

Edytowane przez Łukasz1403

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No dokładnie, dlatego pisałem, że się tego nie da idealnie określić, ale te 2 dni to powinna dać tadę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak przeglądam net i z tygodnia na tydzień ten telefon zdobywa coraz to większą popularność. W ostatnim czasie bardzo dużo sztuk sprzedało się na samym portalu aukcyjnym. Jest mnóstwo pozytywnych opinii ja jego temat. Nie sądziłem kupując go we wrześniu, że będzie to sprzęt tak popularny. Cenowo kształtuje się na bardzo dobrym poziomie jak na samsunga i prezentuje w tej cenie ciekawy design, wykonanie (bardzo dobrze jest spasowany) już nie wspomnę o baterii i wyświetlaczu. Osobiście nie mam z nim żadnych problemów a użytkuje telefon już 3,5 miesiąca. Naprawdę nie wiem czy byłby sens wydawać 1 - 2 tyś więcej aby kupić coś z wyższej półki. Mnie wystarcza w zupełności. Nawet przyzwyczaiłem się do braku czujnika światła i niepodświetlanych klawiszy. Samsung jeszcze do niedawna pozytywnie kojarzył się tylko z górną półką bo modele z niskiej i średniej półki były po prostu nieopłacalne i w tej samej cenie można było kupić coś wydajniejszego/lepszego po prostu. Teraz zaczyna mocno atakować średnią półkę i robi to bardzo dobrze choćby na przykładzie tego modelu. Mogliby jeszcze wrzucić androida 6.0 na J5 i byłoby super. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No podobno ma być, ale czy będzie, i kiedy, to tylko Samsung wie...

Też trochę z początku dziwnie było bez podświetlenia przycisków, ale idzie się przyzwyczaić. Do braku czujnika światła już na poprzednim fonie przywykłem, to nic nowego. Tylko kurde, szkoda, że diody powiadomień nie ma. Idzie bez tego żyć, ale dobrze było by, jakby jednak była.

Połączony post:

A, i jeszcze geniusze z xda by mogli root opracować z statusem knoxa 0x0...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg przecieku jednego z portali pokazana była taka tabela  z logiem Samsunga a w niej J5 do akceptacji jeśli chodzi o aktualizacje do androida M. Tylko nie wiadomo czy to nie był fake. Jak pamiętamy to  model core prime  który miał premierę w ubiegłym roku otrzymał w tym roku aktualizacje do androida 5.0. Grand prime wersja pierwsza też ale chyba tylko dla hiszpanii. Więc jak to się mówi nadzieja umiera ostatnia.  Roota zrobię jak faktycznie coś opracują abym nie nabijał flagi, chce mieć póki co gwarancje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No właśnie, też czekam, aż coś wymyślą spece z xda.

Podobno towelrootem można (docelowo był na samsungi robiony) ale ni chu chu nie mogę znaleźć potwierdzenia że na naszych j5 działa, i nie nabija flagi. Patrzyłem temat na xda, ale zamknięty, więc kij wie...

Co do 6.0, pewnie w drugiej fazie dostaniemy, bo w pierwszej to pewno flagowce dostaną. O ile w ogóle dostaniemy.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę lekko wkurzony jak wymyślą roota bez nabijania knoxa :P

Z tego co pamiętam to towelroot w ogóle nie dał sobie rady z J5. W sumie jak większość aplikacji..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A co, już rootowałeś? O.o, kozak...

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi