Skocz do zawartości
jeronimo

Galaxy J5 - pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

nevil7

Od siebie dodam, że GPS ma bardzo dobry, po prostu do aplikacji typu Yanosik świetny. Jest problem z etui ponieważ wersje z dual sim i bez mają inne wymiary. Mam wersje DS, kupiłem "bumper" i musiałem go lekko wypchać pianką bo po prostu był za luźny. Płynność jest bardzo zadowalająca, jednak jeżeli chodzi o jakieś mocno wymagające aplikacje czyli nowsze gry to jest po prostu słaby. Wad jako takich nie posiada, zwykły średniak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    punk

Tak jak napisał kolega wyżej. Nie dla każdego moga to być wady bo aż tak bardzo nie przeszkadza brak takich pierdół (idzie się przyzwyczaic) ale warto zaznaczyć że ich nie ma.

Co do aparatu. Prawda jest ze telefon czasem ma problemy z lapaniem ostrości, ale ja zawsze dotykam palcem ekranu i łapie ostrość za pierwszym gora drugim razem a potem dopiero wykonuje zdjęcie.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile baterii zużywa Wam jądro systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba mi nie pokazuje co rzeczywiście tyle zużywa, a jest to na liście zaraz po ekranie.

W dodatku ten proces dużo łączy się z netem zwłaszcza po wifi.

Myślałem,że reset pomoże ale niestety nie...

Edytowane przez patoldy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@patoldy

Mi "jądro systemu" pobrało 3 % ... ekran w tym czasie miałem włączony 5 godzin i tylko w tym czasie miałem włączone wi-fi. "System android" pobrał więcej bo 6 %, natomiast znienawidzone przez dużą cześć ludzi "usługi google" w ogóle ich nie mam wyszczególnionych, co mnie cieszy, bo można spotkać dużo wpisów na forum, gdzie ta usługa potrafi pobrać nawet ze 20 %. Domyślam się, że im telefon będzie więcej "podpięty" do internetu tym większe będzie zużycie % przez te procesy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Możliwe. Ja jak ograniczyłem apkom dane w tle, to jądro systemu i kilkadziesiąt % brać potrafiło... Z początku, w ststystykach, był tylko ekran, to tam o tym nie myślałem. Jednak po aktualizacji zaczęło pokazywać też inne pozycje, w tym właśnie jądro systemu. Zaniepokoiło mnie to. Bug softa? Tak ma być? Różne myśli mi się kołatały po głowie... Zrobiłem hr bo pomyślałem, że może trza po aktualizacji. Nic to nie dało. Aż potem, odkryłem, że z gp przez sieć komórkową mi nie pobiera, choć wcześniej było ok, a na wifi jest ok. Parę dni zeszło, jak w końcu odkryłem, że to ograniczenie danych w tle powoduje problem z gp. O dziwo, po zdjęciu tego ograniczenia, jądro systemu powróciło do w miarę rozsądnego użycia, ale za to właśnie usługi google doją teraz jak szalone. Jak im ograniczyłem dane w tle - znów jądro systemu bardziej ciągnie. Teraz, po prawie 1 d 18 h mam 18% użycia przez jądro systemu.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@xperiagosc

O "matko i córko" to rzeczywiście 18 % jak na "jądro systemu" to bardzo dużo. Czy przez cały ten czas miałeś włączone wi-fi lub dane komórkowe ?. Ja w tej chwili siedzę w domu i w związku z tym bardzo mało korzystam z telefonu (siedzę na komputerze) ... mam jeszcze na J5 36 % baterii w tym 9 dni czuwania :) i 5 godzin na włączonym ekranie (tak jak pisałem tylko wtedy było włączone wi-fi). I to "jądro systemu" dalej mam 3 % tylko. Spróbuj zainstalować aplikację Doze (funkcja "oszczędzania baterii" znana z androida 6.0): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yirgalab.dzzz&hl= Aplikacja ta pozwala ograniczyć "zużycie danych" przez aplikacje, zaraz po "uśpieniu" telefonu. Na pewno to też wpływa na zużycie baterii, gdy aplikacja sama "wybudza" telefon i próbuje co jakiś czas pobierać sobie jakieś dane w tle. W tej aplikacji można sobie wybierać jakie się chce aplikacje "uśpić" i co najważniejsze można tą całą aplikację Doze wyłączyć kiedy się chce ... także polecam przetestować powinno coś pomóc.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

No ja mam dane cały czas włączone, tylko jak na wifi siedzę, to wiadomo. A ta apka bez roota działa? Bo ja na razie, nie mam roota, ze względu na brak bezpiecznej metody bez nabicia knox.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

Aplikacja normalnie działa bez roota sam z niej korzystam :). "Usypia" ona całkiem sporo procesów samego androida (większość to nawet nie wiem za co te procesy odpowiadają), ale jak na razie nic się nie dzieje niepokojącego z telefonem. W nocy bateria spada od 1 do max. 2 %. Jedynie jaki problem miałem najprawdopodobniej związany z tą aplikacją to nie działały mi powiadomienia dźwiękowe, które można ustawić sobie w telefonie jak np. przyjdzie sms. Odznaczyłem w tej aplikacji, żeby nie "usypiała" sms, ale to nic nie dało, wiec ją wyłączyłem też nic. Dopiero wszedłem w ustawienia powiadomień w telefonie i wyłączyłem te powiadomienia i ponownie włączyłem i zadziałało :). Później już włączyłem tą aplikację Doze i teraz już działa. Także ciężko powiedzieć co było dokładnie przyczyną może się coś "zawiesiło". Zainstaluj zobaczysz ... ta aplikacja chyba działa podobnie do Greenify.

Tu masz opisane działanie tej aplikacji: http://www.appmaniak.pl/system/android/skorzystac-trybu-doze-majac-androida-60-2

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi