Skocz do zawartości
patryk56

Smartfon do 2500 zł (+/-500 zł) - Note 4 , Meizu 5 PRO ........ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna jakiegoś smartfona. Nigdy nie byłem w posiadaniu żadnego porządnego telefonu, a raczej jakieś budżetówki. Obecnie używana Xperia J swoimi lagami potrafi nieźle wyprowadzić z równowagi  :censored: . Czytałem trochę o obecnej sytuacji na rynku i doszedłem do pewnych wniosków. Jeśli chodzi o Samsunga to chyba nadal najlepszy jest Note 4 , bo 5'tka nie wniosła nic szczególnego. Tak samo w S6 brakuje mi trochę innowacyjności i funkcjonalności. Taki Note 5 bez rysika. 

LG raczej odpada, gdyż nigdy nie miałem zaufania do tej firmy i zawsze kojarzyła mi się z czymś tanim i plastikowym. A ogólnie często polecany LG G4 mi się nie podoba...

Bardzo zainteresował mnie Meizu 5 PRO. Oglądałem zdjęcia , filmiki oraz czytałem najświeższe wiadomości. Widziałem też najnowszy test z gsm arena i według mnie wygląda to zachęcająco. Przede wszystkim najlepsze "bebechy" na rynku, a przy tym przyzwoita cena. Bardzo się napaliłem na tego fona, ale wiadomo, że to jednak pewne ryzyko na całej linii. Urządzenie trzeba by było najpierw ściągnąć z zagranicy i z tym nie powinno być problemu. Ale co potem ? Co z serwisem gwarancyjnym ? Jaką wtyczkę ma ładowarka w takim zestawie ? Z drugiej strony patrzę też na to , że producent może mieć gdzieś użytkowników i wsparcie oprogramowania szybko upadnie. Nie wiem czy nakładka systemu by mi odpowiadała... itp

Jeśli chodzi o wspomniany Note 4 - kosztuje teraz 2299 zł którego mógłbym kupić w sklepie stacjonarnym co jest najlepszym rozwiązaniem. Ma rysik , wiele bajerów systemowych a także fizycznych jak czujnik pulsu czy dioda podczerwieni. Cenę też będzie w miarę dobrze trzymać. Na rynku jest już pełno fajnych akcesoriów. To są plusy widziane przeze mnie. 

Jakie mam obawy w stosunku do Nota ? Boję się o małą ilość ramu przeznaczoną dla użytkownika. Mam obawy, że wydam ponad 2K na kolejny telefon w którym będzie ciągle zapełniony ram. Druga sprawa to pamięć wewnętrzna 32Gb może starczy może nie. Wkurza mnie to, że nie da się instalować aplikacji na karcie (w całości). No i też trzeba pamiętać, że telefon wyszedł rok temu. A rok w świecie elektroniki to dużo :) 

Do wspomnianego Meizu przyciągnął mnie topowy procek , 4Gb ramu (a to już duży krok), no i 64Gb pamięci wewnętrznej która by mi wystarczyła w zupełności. 

Ludzie doradźcie coś  :unsure:  Jeśli bym coś kupił to raczej na dłuższy czas (2-3 lata). Jeśli chodzi o sam wybór to nie śpieszy mi się ani nie jestem tak napalony żeby zaraz po coś lecieć do sklepu. Ogólnie jestem taki, że zanim kupię jakieś urządzenie to dogłębnie szperam w necie zanim coś wybiorę. Nie należę do tych co idą sobie do sklepu i biorą pierwsze lepsze z brzegu  :DDD

Proszę o porady , sugestie... Jakie są alternatywy, jakie urządzenia będą miały niedługo premiery, czy na coś lepiej poczekać itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oski131

W sprawie Note 4, to 3 GB RAM to już jest przerost formy nad treść w chwili gdy ten telefon wychodził, jednak jeżeli nie chcesz miec odpalonych dwóch pamięciożernych gier w tle i się między nimi przełączać od tak sobie to nie ma tu żadnego zastosowaniu. Na najbliższe 2/3 lata nawet 2 GB RAM wystarczy. 

Jeżeli bardzo chcesz Meizu poczekaj aż jakiś polski sklep będzie go miał w sprzedaży, wtedy gwarancja będzie na ich głowie nie twojej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz recenzje huawei mate s, tez mam w najbliższych dniach zamiar wymienić mojego poczciwego lg g2 :) i właśnie zastanawiam się nad Mate S. Gdyby nie ten wygląd, a przed wszystkimi skóra w lg g4 wybór byłby prost bo z g2 jestem bardzo zadowolony, ale niestety :(

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może rzeczywiście przesadzam z tym RAM'em... Chyba zdecyduję się na Note 4  :smoke: Na stronie euro rtv model czarny jest dokładnie za 2299 zł a jeszcze niedawno był za 2499 zł, teraz jest promocja. Tylko ciekawi mnie czy telefon zdrożeje czy jeszcze stanieje, bo na stronie widać zapis, że promocja obowiązuje do 24.11.2015. Jak  myślicie w którą stronę pójdzie cena ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oski131

Jak promocja się skończy to zdrożęje, ale czy nie będzie jakiejś nastepnej czy obniżk to nie wiemi. Na ceneo jest za 2142 zl http://www.ceneo.pl/37689616;0280-0.htm#tab=click_scroll&cid=86&pid=58a to już na prawdę fajna cena za telefon bez brandu operatora. Bo gdybyś szukał modelu z przedłużenia umowy, to pewnie w okolicy 1800 zł mógłbyś dorwać.

Edytowane przez oski131

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem w sklepie i ekspedientka powiedziała, że cena z pewnością skoczy w górę min. ze względu na zbliżające się święta. Jeszcze sprzętem się trochę pobawiłem i chyba podjąłem już decyzję. W przyszłym tygodniu mam zamiar zakupić fona w stacjonarnym euro :) Może jeszcze jakieś porady czy przy zakupie powinienem zwrócić na coś uwagę ? Od razu chciałbym też zakupić ochronę na ekran - lepsza jest pochwalana flexible glass od 3mk czy może oryginalna folia dedykowana samsunga ? Dla mnie istotne jest to czy ta dedykowana zasłania cały ekran czy tylko część płaską ? Jeszcze jak ktoś posiada etui protective cover samsunga to proszę o opinie użytkowników . Pozdrawiam 

Jak promocja się skończy to zdrożęje, ale czy nie będzie jakiejś nastepnej czy obniżk to nie wiemi. Na ceneo jest za 2142 zl http://www.ceneo.pl/37689616;0280-0.htm#tab=click_scroll&cid=86&pid=58a to już na prawdę fajna cena za telefon bez brandu operatora. Bo gdybyś szukał modelu z przedłużenia umowy, to pewnie w okolicy 1800 zł mógłbyś dorwać.

No właśnie na stronie jest na czerwono walnięty napis, że telefon brandowany - to tak jeśli chodzi o szczegóły :)

Edytowane przez patryk56

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy macie z tą pamięcią? RAM po to jest żeby system z niego korzystał... on ma być zapełniony... a konkretnie to nie jest zapełniony tylko zarezerwowany żeby aplikacje mogły lepiej i szybciej nim gospodarować.

Note 4 ma trochę fajnych funkcji ale Note 5 wprowadza pisanie po ekranie blokady, i do tego działający czytnik linii papilarnych, nowy design itd, to wystarczająco dużo zmian. Ale cena też swoje robi... Co do rysika ja go używałem głównie do czytania i przeglądania RSS/neta żeby ekran mi się nie palcował bo nienawidzę tego.

Folie i inne rzeczy naklejane na telefon sobie daruj. Kupujesz telefon za kupę kasy też dla premium feeling. Nie po to producenci dają lepsze powłoki oleofobowe, korzystają z rozwiązań Corninga żeby na to folie naklejać. Ja mam S5 od roku kupiłem używany około pół roku. Nie miał nigdy żadnej folii itd, na ekranie nie mam w ogóle rysek, a nosze go bez pokrowców folii itd. Żeby porysować szkło tej klasy potrzebujesz kwarcu i twardszych minerałów. Kwarc to piasek- i w teorii tylko on może Ci porysować ekran, chyba że nosisz w kieszeniach diamenty i inne wyroby szafirowe- to one tez go porysują :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jednak taki jestem, że nie mógł bym znieść nawet małych rysek na nowiutkim ekranie :) A po przeglądnięciu całego forum , widziałem posty ludzi którzy mieli ryski już po pierwszych dniach użytkowania... A po za tym mam zamiar kupić protective cover, chociaż rozważam też flip wallet z okienkiem i ładowaniem :/

EDIT: Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Note'a :D Pozdrawiam

Edytowane przez patryk56

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi