Skocz do zawartości
Arkadiusz Zielinski

Jak zrootowac Xperia z5?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam pytanie chciałbym zrobić root na swojej xperii z5 więc pytam się tutaj jak to zrobić bo nigdzie nic nie znalazłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mikel25

Na xda jest poradnik jak zrobić root ale tylko na odblokowanym bootloaderze, na razie innej metody nie ma. 

Jeśli jesteś zainteresowany o to link http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/development/dirty-root-solution-unlocked-bl-t3233274

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim,

nie widzę nigdzie działu o z5, a szukam roota do niej.

Gdzieś coś ktoś może widział?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy w ustawieniach wciskam na numer kompilacji wyświetla mi że po kilku wciśnięciach zostanę programistą . Mam android 5.1 . Nie wiem jak jest teraz , ale na moim poprzednim telefonie oznaczało to root i dodatkowe opcje.

PS: Czy sam root pozbawia gwarancji czy modyfikacja typu cyjan czy AOSP? Bo chodzi mi o to że te lepsze programy do np. oszczędzania baterii wymagają go. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informacje zostałeś programistą nigdy nie dawała root i na razie dawać nie będzie Root pozbawia gwarancji jeśli go nie usuniesz przed oddaniem telefonu do serwisu. Programy lepsze też działają bez root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

no właśnie na domyślnym nie , ale ja miałem w starym lg gt540 zmodowany rom tak jak pisałem. A apki lepsze (mam na myśli skuteczniejsze) roota zazwyczaj wymagają , jednak masz racje że są takie które nie wymagają go.

Edytowane przez Mikel25
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poszukaj na xda , jednak uważaj , bo jak coś pokręcisz to uwalisz go. Jest tam metoda na to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dan_ns

A po co Ci root w Xperii, jak w pełni obsługuje karty pamięci.

Wersję Dual ciężko mają ze wsparciem. Niby może i znajdzie gdzieś opis czy sposób, ale ryzyko jest.

Jest pewna aplikacja, która służy do jakiegokolwiek telefonu i dzięki nie zrobisz root. Chyba Easy Root się nazywa. Nie pamiętam dokładnie...

Ja osobiście Xperię M2 ta apką robiłem, bo lollipop miał problem z GPS i bez problemu root poszedł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi