Skocz do zawartości
Arkadiusz Zielinski

Jak zrootowac Xperia z5?

Rekomendowane odpowiedzi

@@patrikos23 szkoda że jeszcze nie ma , narazie się wstrzymuję na zamianę z Z3 na z5 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, przecież root na zablokowanym bootloaderze już jest. Wyszedł 31 marca 2016 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jak się go robi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie mój błąd, bo jest możliwość zrobienia kopii zapasowej partycji TA, aby potem odblokować bootloader i zrootować telefon.

Musisz mieć sterowniki ADB, włączone debugowanie USB w telefonie i posiadać firmware w wersji :

• E6603 (32.0.A.6.152)
    • E6633 (32.0.A.6.152)
    • E6653 (32.0.A.6.152 & 32.0.A.6.200)
    • E6683 (32.0.A.6.152)
    • E6833 (32.0.A.6.170)
    • E6853 (32.0.A.6.170 & 32.0.A.6.200)
    • E6883 (32.0.A.6.160 & 32.0.A.6.170 & 32.0.A.6.209)

Następnie musisz ściągnąć ten https://drive.google.com/file/d/0B8nLbtP1HtINQVVHT0Y2WWxSRm8/view?usp=sharing plik i uruchomić tabackup.bat, żeby zrobić kopię bezpieczeństwa partycji.

Potem już tylko odblokowanie bootloadera i wgranie custom kernela (ponieważ telefon nie uruchomi się na odblokowanym bootloaderze z oryginalnym kernelem od Sony).

Jestem leniwy, jak znajdę czas i nikt mnie nie wyprzedzi to napiszę poradnik i dodam kernel i rom z którego sam korzystam.

Edytowane przez Siudzix
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie tyle to my tu wszyscy wiemy no nic trzeba czekać

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackq

Krótko i w temacie:

-musisz mieć w fonie LP, inaczej nie zrobisz kopii TA

- ADB i sterowniki oraz flashtool i sterowniki, pobrany ROM stock najnowszy .185,

-ostatnie TWRP
    -ostatnie SuperSU beta
    - włączone opcje developerskie a w nich USB debugging ON i OEM unlock ON ;)

W dużym skrócie, jak masz zainstalowany LP 32.0.A.6.152 lub 32.0.A.6.200 to za pomocą iovyroot robisz TAbackup -> http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/iovyroot-temp-root-tool-t3349597
    Następnie odblokowujesz bootloader używając flashtool -> multi instrukcja do wszystkiego http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/general/guide-sony-xperia-z5-unlock-root-tweaks-t3298224
    wgrywasz MM ROM (flashtool), potem AndroPlus kernel (flashtool lub ADB) i TWRP recovery (flashtool lub ADB), wgrywasz root (TWRP)
    Dobra, fon jest na najnowszym MM i ma root oraz TWRP ale nadal brak kluczy DRM.

Wypakuj kernel.sin z stockowego ROMU MM, flashtoolem sin extractor wypakuj kernel jako .elf nastepnie wg tych instrukcji http://forum.xda-developers.com/xperia-z5/general/guide-rooting-unlocking-bootloader-t3354307
    spatchuj kernel swoim TAbackup, wgrywasz ten spatchowany kernel do fona przez ADB i masz zablokowany bootloader, przywrócone swoje klucze, TWRP i root, może okazać się, że trzeba w recovery jeszcze raz sflashować paczkę SuperSU.
    Tyle, zajmuje to chwilkę czasu ale póki co szybszej metody chyba nie ma.

Jak ktoś już ma root itd a chciałby tylko zaktualizować system to wyczaiłem, ze po zablokowaniu bootloadera i wgraniu stockowego kernela z naszymi kluczami nadal działa flash przez ADB, można sobie wgrywać kernel, recovery itp.

Powodzenia :D
    Edytowane przez jackq
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie dlaczego tak bardzo zależy Wam na tym dostępie do roota na zablokowanym bootloaderze, skoro na odblokowanym jest opcja na symulację partycji TA i przywróceniu Xreality i innych rzeczy ? Ja osobiście odblokowałem bootloader w grudniu 2015, więc niestety moje TA poszło się... :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackq

Tu nie chodzi o sam root tylko o możliwość przywrócenia stanu "fabrycznego".

Jak sam zauważyłeś nie masz kopii TA więc po zawodach a i z gwarancją mogą być problemy. Wsupport potrafi się doczepić do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle, że właśnie macie możliwość zrobienia kopii tej partycji i jej przywrócenia, więc dalej nie rozumiem.

Mój telefon upadł i mam pęknięte tylne plecki - naprawa ok. 150 zł, a że uszkodzenie mechaniczne to prawdopodobnie w przyszłości jakbym oddawał na gwarancję z jakimś problemem czysto softwarowym to by mi powiedzieli, że może to być przez to, że kiedyś telefon mi upadł i by nie uznali gwarancji, więc szczerze mam to gdzieś ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak, mi tak bardzo na tym zrobieniu root narazie nie zależy żeby odrazu bootloadera odblokować a powody to oczywiście gwarancja jak dla mnie zbyt drogi telefon podkreślam że to moje zdanie bo pewnie od razu znajdą się tu tacy co skomentuj nie miło. Jeśli chodzi o utratę kluczy to sony napewno unieważnia gwarancję i tu nawet niema co dyskutować

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi