Skocz do zawartości
Wojexe

"Brak środków na koncie" - Play - Telefon po wgraniu firmware

Rekomendowane odpowiedzi

Wojexe

A więc tak, mój sgs4 miał na sobie pare custom romów takich jak resurecion remix czy Google Play Edition, ale w końcu chciałem przywrócić sobie oryginalny firmware, i tak właśnie uczyniłem. Pobrałem ze strony sammobile (200kb/s ) najnowy na dzień dzisiejszy firmware i go zainstalowałem. Na pierwszy rzut oka wszystko działało dobrze, ale po wykonaniu pierwszej rozmowy i próbie wykonania kolejnej mogłem jedynie usłyszeć "Brak wystarczających środków na koncie". Pierwsze co zrobiłem to zprawdzenie stanu konta; było na nim 8pln, następnie rozmowa z konsultantem play,powiedział, żeby zrestartować telefon do fabrycznych, i tak uczyniłem, wszystko tak samo jak po wgraniu firmware'u, ale znowu telefon "nie dzwoni" po wykonaniu 1-szej rozmowy. Potem jeszcze raz pobierałem (i instalowałem) firmware, lecz nic to nie dało. Info o telefonie:

CSC - XEO

KN0X - Nabity

Firmware od sammobile (najnowszy na dzień pisania postu)

Edytowane przez Wojexe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@Wojexe

Masz możliwość sprawdzić jak to działa z inną kartą sim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wojexe

@deus640

Jeśli już to jutro, dzisiaj nie za bardzo mam taką opcje :/

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Połączony post:
    Po przełożeniu karty sim z innego telefonu, s4 "ogłupiał" i nie chce nawet poprzedniej karty sim wykryć (rówież z inną sim) - obie były z playa. Miałem jeszcze kartę z plusa i ją wykrył, ale średnio dało się na niej coś zrobić bo numer był zablokowany.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez deus640
    Postu poprzedzającego w całości nie cytujemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@Wojexe

Czyli już wiadomo, że problem leży po stronie urządzenia, nie operatora sieci.

OK. Mamy dwie drogi. Albo jest coś ewidentnie skopane w kwestii oprogramowania albo padł moduł odpowiadający za karty sim.

Widzę, że masz nabitą flagę knox, więc to drugie jest dużo gorszą niedogodnością.

Czy owe ustawienia fabryczne przywracałeś z poziomu stockowego recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wojexe

@

Miałem stockowe recovery i ogólnie firmware, więc tak. (Przez ustawienia [aplikację])

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@Wojexe

Zainstaluj sobie apkę https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo&hl=pl

i sprawdź sobie jakie dane pokazuje. Szczególnie zwróć uwagę na Kod produktu w zakładce KOD CSC. Często custom ROM-y, a w szczególności GPE rozwala system i usuwa Kod produktu. Ten kod jest ważny przy logowaniu telefonu do sieci GSM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wojexe

@@Gregs

A jaki powinien widnieć w odpowiednim okienku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@Wojexe

Jakikolwiek dla S4. Końcówka zmienia się  w zależności od regionu (CSC).

Początek musi być: GT-I9505 później w zależności od softu i regionu.

Na 5.0.1 mam GT-I9505ZKAXEO, a na drugim telefonie (z 4.2.2) mam GT-I9505XXXXEO.

Najważniejsze żeby był kod produktu składający się z GT-I9595 później trzy litery i później kod regionu.

Kod produktu umożliwia identyfikację (razem z IMEI) konkretnego telefonu przez sieć. Brak kodu produktu czasem jest niezauważalny, ale powoduje wolniejsze przełączanie między pasmami GSM i czasem przy przełączaniu wyskakuje brak zasięgu (na krótko-przekreślone kółko).

Odzyskanie kodu produktu jest dość trudne, bo jest on zlokalizowany w folderze EFS i naprawa najczęściej kończy się podpięciem do BOX'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wojexe

@@Gregs Kod produktu: GT-I9505DKYXEO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Jeżeli masz Kod produktu, to problem nie tkwi w tym. A IMEI sprawdzałeś? Czy jest zgodny z naklejką lub pudełkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi