Skocz do zawartości
Selmount

[Ankieta] Na którym romie trzyma najlepiej bateria

Na którym romie trzyma najlepiej bateria?  

18 użytkowników zagłosowało

1. 1. Na którym romie trzyma najlepiej bateria?

• Cyanogen Froyo CM6 v6.01
        2
      • Cyanogen Gingerbread CM7 v15.0
        1
      • CyaNoComb v1.4
        0
      • Froyobread v023f
        1
      • Andread 2.2.9 Pro v9f
        1
      • Andread 2.3.5 Pro v3
        0
      • MOD BlackS v 1.3
        0
      • GingerDX - v009
        1
      • GinTonic.SE | v1.3
        3
      • SonyBread - Seven SP2 Final
        1
      • MiniCM7 Pro - Seven Final
        8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. W postach podawajcie też, ile średnio przez 2 godziny schodzi wam "%" baterii (w stanie gdy nie używacie telefonu) oraz posiadany rom. W stylu:

ROM: MiniCM7 Pro - #####Final

Bateria: 4% na 2h

Według mnie baterię najlepiej trzymał Cyanogen Froyo CM6 v6.01, tj. 1% na 2h, a nawet i mniej potrafił. Pamiętajcie, że mowa o zużyciu baterii, gdy telefon jest nieużywany.

Edytowane przez Selmount

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kasper

Dla mnie wystarczający jest Stockowy ROM. Przy intensywnym używaniu internetu, słuchaniu muzyki, robieniu zdjęć i bawieniu się aplikacjami bateria wytrzymuje mi jeden dzień bez problemu. Wydaje mi się, że przy tym używaniu telefonu idzie mi 10% na 2h, aczkolwiek głowy nie dam.

Sent from my U20i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    toxa

Najbardziej ciągnie to automatyczne obracanie ekranu. :/ Ogólnie jest to fajne ale zbyt dużo ciągnie baterii:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kasper

Zawsze możesz to wyłączyć. :-)

Sent from my U20i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    obanon

Stokowy rom jest do bani mialem go i telefon strasznie żarł baterie. Teraz mam cm7pro i porostu nie popadać w huraoptymizm jest super ladowalem cala noc odlaczylem jak wstalem kolo 9 rano fakt telefon był prawie nie uzywany bo było kilka telefonów ale wynik jest rewelka na godzinę 19:18 moja bateria ma 91%:E

Fajnie by było jak by ktoś dokładnie napisał tutorial krok po kroku jak zmienić ROM bo czasami zapominam :)

Edytowane przez obanon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem MiniCM7 Pro - #####Final najlepiej trzyma. Używałem dzisiaj GPS od 12 do 21z małymi przerwami. Słońce świeciło więc wyświetlacz podświetlony na maxa. Teraz mam jakieś 10%. Na stokowym już by mi padł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja posiadam Gintonic.SE i muszę powiedzieć rom dla mnie ok. Nie wpierdziela tak baterii jak np. GingerDX tam to ja zwariowałem jeżeli chodzi o baterię.

Do autora ankiety dopisz jeszcze GingerDX v10 bo wyszedł.

Edit:

Od napisania posta mam 93% baterii (korzystałem z rozmów wysyłania smsów godz. 11:37).

Edit:

Kolejne info obecnie moja xperia posiada 78% baterii (korzystałem również z rozmów smsów, trochę muzyki i wifi stan na godzinę 21:19)

Edytowane przez trane_ one

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem GinTonic.SE v1.3 i muszę powiedzieć, że trzyma zdecydowanie lepiej od MiniCM7 Pro v7x.

Zużycie baterii przez GinTonic:

- 99% godzina 13.16

- 54% godzina 19.18

- 39% godzina 0.21

- 30% godzina 1.16

- 4% godzina 8.23 (zasnąłem przy włączonym wifi i przeglądarce, stąd rano tylko 4% ;P)

Dołączam screeny, na których widać że nie oszczędzałem baterii ;P

screenshot1314339814151.pngscreenshot1314339835654.pngscreenshot1314339846247.png

Wynik jak dla mnie rewelacyjny, byłby sporo lepszy, gdyby nie moje intensywniejsze używanie telefonu ;)

Dla porównania, na MiniCM7 Pro v7x bateria padła by mi pewnie koło 22-23, o ile nie wcześniej.

Polecam wgranie tego skryptu: [sCRIPT][18.8.2011] The Best RAM Optimization - New Update! - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    obanon

Powiem że zbyt wcześnie pochwalilem ten rom CM7v7. Nie wiem od czego to zalezy ale np 2 dni pod rząd nie ładowałem cała noc telefony i strasznie mi zrzerał baterie. Pewnie trzeba go podłączyć na całą noc. Po 2 strasznie sie jakoś widzet wiesza jak się włączy transfer danych to nie można go wyłączyć potem albo nie działa trzeba telefon ponownie uruchamiać. Po 3 nie wiem jak u osób które maja ten rom ale jak mamy podłączony zestaw głosnomówiący to nie możemy odebrać telefony bo po prostu nie działa. Po 4 to radio, jak podłączysz sluchawki to włacza się od razu przez głośniki. Dzisiaj miałem taką sytuację że wróciłem do domu i wylączam radio odłączam słuchawki a ikona dalej jest i nie znika dopiero pomogło ponowne uruchomienie. Po 5 to nie działają mi mmsy znaczy sie nie pobierają tylko jest przekierowanie na stronkę z plusa. Wszystkie opcje są ustawione i apny dziwne. Komuś też nie działa?? Po 6 to flash niby wczytuje się ale 10 sekund i przeglądarka robi się czarna i restart, jak na tym romie V7 zrobić dobrze działającego flasha?? Po 7 to tapeta na pulpicie wczoraj dostała jakiegoś szału i sama się zmieniała rozmiarowo. Byłbym wdzięczny jak by ktoś odpowiedział na te moje pytania dotyczące mmsów i flasha. Na marginesie jak wgrać ten GinTonic.SE v1.3?? Inaczej niż cm7 v7 ??

Edytowane przez obanon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst

MMSy i u mnie nie działają. Tak jak piszesz - wszystko jest ustawione i niby powinno śmigać, ale nie śmiga.

Losowe rozłączanie WiFi i transferu danych. Przeglądarka czasem nie działa (zarówno systemowa jak i Dolphin), ale o dziwo synchronizacja i pobieranie maili działa cały czas.

Baterię u mnie też czasem żre. Czasem trzyma 3 dni, ale czasem coś mu się zrobi i trzyma 1 dzień. Trzeba wtedy zrestartować i znowu działa poprawnie. Nie wiem czy to ciągnięcie baterii nie ma czegoś wspólnego z WiFi i jego rozłączaniem, bo jak mam nieaktywne WiFi cały czas, to nie ssie baterii. Wystarczy jednak, że na chwilę włączę i wyłączę, a bateria leci bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi