Skocz do zawartości
piotrzet23

Aparat w Xperia Z5 - opinie, dyskusja, uwagi.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo dzisiaj była owa aktualizacja. Jaka jest wasza opinia na jej temat? Bardziej się podobała wam ta wersja stara czy nowa?

Moim zdaniem aplikacja sama jako wygląd ma lepszy opcje też się lepiej przełącza pomiędzy trybem manualnym auto a innymi. Natomiast mam wrażenie, że opcje, które są w poszczególnych trybach takie jak ISO itp są umiejscowione mniej intuicyjnie. Być może to kwestia przyzwyczajenia. Zobaczymy jak będzie z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Interfejs aplikacji jest ok, można się przyzwyczaić. Natomiast na minus (chyba, że jeszcze tego nie odkryłem) mogę zaliczyć brak możliwości nagrań filmów z pozycji aparatu fotograficznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co z jakością zdjęć? nadal jest problem z rozmazaniami po lewej stronie? sporo ludzi liczyło że ta aktualizacja poprawi jakość zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Genaro

Tak jak kolega wyżej, jak z jakoscia zdjęć? Dalej rozmazuje? Jakie funkcje dodali? Jest możliwość ustawień długości naświetlania? Reczne ustawienie ostrości lub jakies inne bardziej zaawansowane opcje?:) Jak wyglada nagrywane, a dokladniej jakie rozdzielczości przy ilu klatkach na sekundę?:) Bardzo bym prosił o bardziej szczegółoweinfo, gdyz zastanawiam się nad zakupem i aparat jest dla mnie waznym czynnikiem, dlatego czekalem na aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to aktualizacja samej aplikacji a nie algorytmów, któr zawsze są z aktualiacją systemu wydawane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Wrzuciłem ss z nowym interfejsem wraz z widoczną rozdzielczością filmów. Na temat rozmywania zdjęć trudno mi się wypowiedzieć. Jakby ktoś mi zaznaczył na zdjęciu, gdzie ich szukać? Wtedy mogę doszukiwać się takiego efektu na tej nowej aplikacji aparatu. Zdjęcia w poniższym linku są robione starą aplikacja.

https://drive.google.com/folder/d/0BxJu7zjp9mb2S1FKSzZwN2RLS3M/edit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Genaro

Otwórz zdjęcie np dsc_0004 i zbliż na trawę, popatrz na środek zdjęcia i lewy róg :) Na tym przykładzie widać najlepiej rozmycie jakie zachodzi na bokach kadru. Dzięki za ss aplikacji, a mógłbyś zrobić jeszcze ss dostępnych opcji w manualnym trybie zdjęć?:) dzięki za poświęcony czas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To była aktualizacja UI aparatu, a nie skryptów w nim. Więc jak UI ma wpłynąć na jakość zdjęć?

Ewentualne poprawki do aparatu będą w aktualizacji systemu, a nie aplikacji.

Edytowane przez Colt1255

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Dodałem ssy. Mała uwaga. ISO od 50 do 3200 można zmieniać tylko dla ustawionej rozdzielczości 8MP.

Połączony post:

No to rozmycie chyba dalej są. Ciężko mi to jednoznacznie stwierdzić przy zdjęciach robionych o tej porze dnia. Ale wg mnie nic nie zmieniło się w jakości zdjęć. Stawiam, że Kolega Colt1255 ma rację.

Połączony post:

Dodałem 2 zdjęcia robione po zmianie UI aplikacji Aparat. Jedno jest robione w trybie Auto, drugie - Manual.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bani42

Oj nie jestem pewien czy tak łatwo to poprawią , SONY zeszło na psy z aparatami w telefonach ..... Według mnie to wina optyki .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi