Skocz do zawartości
Abrimaal

Pamięć telefonu - przeniesienie aplikacji telefonicznych na SD?

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że telefonu używam sporadycznie. Jest w nim kilkadziesiąt kontaktów, głównie wysyłam sms'y.

Od pewnego czasu otrzymuję komunikat, że przychodzący sms został odrzucony, brak miejsca w pamięci telefonu, mam zwolnić miejsce.

Zrobiłem backup historii sms i usunąłem większość konwersacji. Nie pomogło to nic. Rozmowy telefoniczne odbieram, ale sms nadal nie.

Okazuje się, że kończy się ogólnie pamięć wewnętrzna, zostało kilka MB. Zamiast usuwać rozmowy wystarczyłoby usunąć dane dowolnej z dużych aplikacji, które pomimo że są zainstalowane na karcie SD, dane nawet po 100 MB rezydują w pamięci wewnętrznej. Rozumiem, że pamięć aplikacji telefonicznych jest wspólna z pamięcią danych pozostałych aplikacji. System informując o braku pamięci w telefonie podczas próby odebrania sms, ma na myśli całą pamięć wewnętrzną komputera. Straszy że aplikacje będą działać nieprawidłowo, co już objawia się błędnym obliczaniem wolnej pamięci. Także tym, że telefon i budzik nie widzą muzyki na karcie SD, przełączyły dzwonki na domyślne.

phone-memory.png

Usunąłem już dawno prawie wszystkie większe aplikacje z systemu i przeniosłem na kartę, zostały tylko niezbędne do funkcjonowania systemu i telefoniczne. Oprócz tego kilkanaście rozszerzeń, pluginów, zajmujących po kilkadziesiąt kB.

Zamierzam odinstalować i przenieść na kartę wszystko, co dotyczy telefonii. Czy jest to bezpieczne? Czy może aplikacje telefoniczne i systemowe są tak ze sobą powiązane, że muszą być w jednym miejscu aby funkcjonować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sugerujesz formatowanie karty? Tutaj jestcoś innego. Apki systemowe czytają ją kiedy mają ochotę i nie wiem od czego to zależy, albo od wolnej pamięci albo coś majstruje przy prawach dostępu.

Inne apki (np. player mp3, QuickPic) i pozostałe zainstalowane na SD mają dostęp przez cały czas.

Po resecie wszystko chodzi prawidłowo do pewnego czasu, kiedy zajdzie pewne zdarzenie. Jakie? Właśnie próbuję dojść do tego.

Usunąłem dane facebook messenger (około 25MB), zresetowałem. W tej chwili stan pamięci jest taki i wszystko chodzi:

internal: 754MB total / 28MB free

sdcard: 29.49GB total / 8.7GB free

ext_card: 2.01GB total / 859MB free

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam mam od nie dawna sony xperia j wczym jest problem  mówie nie mogę nic instalować na karte pamięci bez pośrednio tylko na telefon ale się nie da bo ma zbyt małą pamięć  pomużcie co zrobić żebym mógł od razu na karte pamięci sciągać błagam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi