Skocz do zawartości
rammiro

Czy istnieje dobry kurs programowania na Androida dla początkujących?

Kurs  

66 użytkowników zagłosowało

1. 1. Potrzebuję dobrego wideo-kursu z programowania na Androida po Polsku?

• Tak
        60
      • Nie
        6

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mnie to dziwi, ze ludzie chca kurs po Polsku ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega

A co w tym dziwnego? Nie każdy programista musi być poliglotą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedzie wymagaja bdb jezyka angielskiego a uczac sie z tutoriali po angiellsku automatycznie przyswaja sie angielski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    senega

Co wcale nie oznacza że kurs nie może być po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Coderoid

Kurs może być po polsku, kurs może być po angielsku. Jednak w żaden kurs nie jest na tyle rozszerzony aby dostać po nim pracę. Niestety kursy zamykają się w tym co oferuje API google. Kolejne tematy trzeba drążyć samemu, są porozrzucane po sieci. O co dokładnie chodzi? Jeszcze nie spotkałem się z pełnym kursem, który po przerobieniu podstaw pokaże Ci co to jest Retrofit, RxJava, Mockito, Espresso. Moim zdaniem kursów podstawowych jest multum i po polsku i po angielsku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nat-Ka

Na educativo.pl są trzy kursy programowania po polsku - http://educativo.pl/szkolenia/android/1/ 

Żaden kurs nie jest w stanie mieć w programie wszystkiego, a dużo osób po opanowaniu podstaw reszty informacji poszukuje już na własną rękę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jest okazja żeby się odezwać. Właśnie trafiła do księgarń książka "Android. Programowanie aplikacji. Rusz głową". Kupiłem i uważam, że jest rewelacyjna. Bardzo mi się podoba filozofia przekazywania wiedzy jaką ona zawiera. Z uśmiechem, lekko ale bardzo treściwie i ze skutkiem. Nie ma tu wodolejstwa, ale i opisu standardu. Wiedze łapie się wspaniale i bez wysiłku. Ja czytam ją jednym tchem. Polecam. Jeżeli kogoś interesuje jej spis treści - znalazłem go >ciach<

Edytowane przez jeronimo
    reklama bez zgody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że jest okazja żeby się odezwać. Właśnie trafiła do księgarń książka "Android. Programowanie aplikacji. Rusz głową". Kupiłem i uważam, że jest rewelacyjna. Bardzo mi się podoba filozofia przekazywania wiedzy jaką ona zawiera. Z uśmiechem, lekko ale bardzo treściwie i ze skutkiem. Nie ma tu wodolejstwa, ale i opisu standardu. Wiedze łapie się wspaniale i bez wysiłku. Ja czytam ją jednym tchem. Polecam. Jeżeli kogoś interesuje jej spis treści - znalazłem go >ciach<

To niezła głupota !  - gdzie zaglądasz jak zastanawiasz sie nad kupnem podręcznika - pewnie na grubość. Szkoda że podzieliłem się tą informacją - bo to chyba nieodpowiednio powazne miejsce no i nie ten poziom "moderacjI" - bardzo proszę wytnij go zupełnie albo dopisz "grubość 1,13cm"  - zmierzyłem ale to wtedy bedzie reklama centymetra ! Ludzie zastanówcie sie nad tym co jest reklamą a co ważną informacją dla tych którzy się chcą czegoś nauczyć !!! (nie mówie o moderacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszy moim zdaniem kurs programowania na androida ma strefa kursów;

strefakursow.pl/kursy/mobilne/kurs_android_-_tworzenie_aplikacji.html

Sam z niego swego czasu korzystałem. Wszystko jest tam podane w strawnej formie. 

Strefa kursów? Ok Androida nie przerabiałem, ale np Pythona od nich. Żenada!!! Za tą cenę? Tam są takie podstawy, że szkoda gadać. Kurs ogranicza siędo wklepywania 4 linijek kody i klikania PLAY :) i widzimy tylko wynik. Głupie podaj liczbę a i b, których dane wporwadząło się po uruchopmieniu krotkiego kodu. A tu nic, zero. Wiem, że to podstawy ale kiedyś jak czytałem podstawy Turbo PAscala, Visual Basica a nawet C++ to od razu była interakcja. Człowiek wpisywał linijki kodu, uruchamiał debuger, odpalał program ktory prosił o wpisanie wartości i po kliknięciu czekanie na wynik. A w strefie kursów nawet przy IF else nic nie wprowadzasz z klawiatury po uruchomieniu kodu. Zero interakcji z użytkownikiem. Ale mówie androida akurat od nich nie brałem. Tylko Python i c++ dla początkujacych. W necie za darmo są takie kursy po polsku. A oni sobie liczą 60 zł za pythona. 10 razy więcej się znajdzie na polskim forum pythona.

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brzytew

widze ze nic i tak z tego nie wyjdzie, a ktos zna jakis dobry video kurs na programowanie z androida? oczywiscie moze byc po angielsku i najlepiej z android studio zeby byl.

Sa jakies kanaly na youtube czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi