Skocz do zawartości
Damian666

Grzejący się kabel / wtyk USB w czasie ładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Kabelek do Note 4 który dostaje każdy w zestawie - ten półtorej metrowy po roku czasu się "przetarł" zaraz przy wtyku microusb przez co postanowiłem zakupić nowy (ten stary teraz wykorzystuję jako "zapasowy" - w formie ładowarki samochodowej do telefonu) - przetarł się w taki sposób że zeszła izolacja i widać było już przewody - zaizolowałem ale lepiej dmuchać na zimne niż zostać bez telefonu.

Zakupiłem kabelek USB - wydawało mi się że oryginalny (taki też chciałem kupić).
Zakupiłem na pewno krótszy (oryginał ma 1,5 metra - ten nowy ma około 1,2m?) - było to pod koniec sierpnia.
Wszystko było okej aż do ... no właśnie kiedy?

Zauważyłem że podczas ładowania sam wtyk się grzeje - telefon zostaje chłodny,bateria też - grzeje się wtyk i jakieś 1-2 milimetry kabla za wtykiem. Zdarzyło mi się co prawda szarpnąć (szarpnąć to za dużo powiedziane - po prostu udało mi się osiągnąć koniec kabla - odległość między gniazdkiem a mną to akurat te 1,2m) kablem mając go pod kątem - ale na pewno nie więcej razy jak oryginalny (na ten uważałem jak bozię kocham)
I teraz się zastanawiam czego to może być wina... ładuję tylko i wyłącznie w trybie "eco" (tzn nie Quick Charge / 9V).

Zauważyłem też że bateria trzyma jakby krócej (4h SOT) - z tym że nie wiem czy było / byłoby tak też na innym romie (Googy Max Kernel 2.0 + Ditto v0.4.1). 
Ditto zainstalowałem też dopiero niedawno (rom = grzanie kabla?) - wcześniej korzystałem z Googy + Deodexed Stock 5.0.1

Lepiej kupić nowy kabelek czy olać to ?

Inna sprawa że niski SOT może być winą tego że uruchomioną mam aplikacje Google/Google Now (what's up google) przez co na wyłączonym ekranie mogę zawsze go wzbudzić i wyszukać coś w internecie (+ pisanie głosowe)

Nie wiem czy kupić nowy kabel (jeśli tak to jaki 1.5 metrowy oryginał? - Allegro? w miarę normalnej cenie) czy olać to? A może to wina romu?

Grzeje się tylko gdy się ładuje - gdy bateria pełna i tylko podtrzymuje - jest zimny.
Chociaż wydaje mi się że to wina romu - problem pojawił się mniej więcej w tym samym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dosyć nie dawno zauważyłem, że też grzeje mi się ładowarka podczas ładowania oraz wtyk kabla co podłączony jest do ładowarki. Ja akurat z tym nic nie robiłem i uznałem, że tak ma być. Dodam, że posiadam oryginalny kabel, fakt wymieniany ale o identycznym oznaczeniu do tego który znajduje się w zestawie z Note 4 i oczywiście oryginalny model ładowarki, więc może to nagrzewanie to normalne zjawisko ?

Jak chcesz zmieniać kabel to szukaj oryginału oznaczenie: ECB-DU4EWE, a allegro radził bym omijać. Poszukał bym w autoryzowanych serwisach Samsunga lub w brand store bo w innych pewnych sklepach o taki kabelek będzie ciężko. Sam zagłębiałem temat w lipcu tego roku i nigdzie nie można było dostać a allegro omijam bo tam same podróby są.

Made in Tapatalk Galaxy Note 4 ByCygano

Edytowane przez djcygan2009
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym że mi grzeje się nie ładowarka (jest chłodna) czy wtyk od ładowarki - a druga strona kabla - ta podłączana juz do telefonu.
Myślę czy po prostu przez moje korzystanie - nie łamie się gdzieś w tamtym miejscu.
Będe jechał do Krakowa czy Katowic to podjade do Brand Store
Fakt że 2A to jest na prawde dużo przy tak malutkim kabelku - a im większy opór tym większe grzanie się kabla.
No nic.Dzieki w takim razie. Odpuszczę poszukiwania - a właśnie szukałem oznaczenia oryginału. Jak będzie okazja kupić to na pewno kupię :)
Do zamknięcia w takim razie temacik - a i leci piwo do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi