Skocz do zawartości
veimus

Opóźniona reakcja telefonu na przycisk "wstecz"

Rekomendowane odpowiedzi

veimus

Witam!

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że telefon potrzebuje ok 3 sekundy na reakcje po wciśnięciu przycisku wstecz :facepalm: dzieje się to tylko wtedy gdy wciśniecie klawisza wstecz spowoduje wyjście z aplikacji do ekranu głównego. W aplikacjach i różnego rodzaju menu przycisk wstecz działa bez opóźnień, problem pojawia się tylko przy "wychodzeniu" do home screen.

ROM: 4.0.A.2.368.

RAM: ok 150MB wolnej pamięci

standardowy launcher (prawdopodobnie w tym jest problem, sprawdzę wkrótce z innym launcherem)

Ma ktoś podobny problem?

---------- Post dołączono o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Wygląda na to, że wina leżała po stronie kernela :) zrobiłem update do v.05 i jak narazie wszystko chodzi ok :) Kernel pochodzi od DooMLoRD ;)[KERNEL][NEO] DooMKernel [Rel: v05][Dt: 13/Aug/2011][FW:4.0.A.2.368] - xda-developers

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

Widzisz ;) kombinujesz kombinujesz a pozniej nie dziala :) A widzisz na tym zmienionym jakies zalety w porownaniu do oryginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

W oryginalnym nie ma recovery, a tu jest wiec to już jedna duża zaleta, druga możliwość overclokingu nie korzystam, ale zaleta, że jest taka opcja. W podanym linku do tego kernela mas opisane zmiany. Minusik mały bo przestałem dostawać raporty doręczeń sms... Będę musiał napisać do developera o tym bugu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

Zobacz bo godzine temu wyszla wersja .06 chwile po tym jak wbiles 05 :D moze tam juz dziala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

raporty już działają bez problemu, zbyt pochopnie stwierdziłem, że nie działają... Jakoś pozostanę przy 05 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

Nie ma to jak tryb paniki i nagle wszystkie nie dziala :) sprobuj podkrecic tak do 1.4 i powiedz jak dziala ;> czy jest roznica i czy jest sens :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Nie mam programu do podkręcania ;) A tak naprawdę 1ghz jak narazie jest wystarczający dla mnie :)

Sent from my MT15i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Po kilku dniach beztroskiego używania telefonu objawy powracają :| zawsze gdy wychodzi się do z rożnych aplikacji czy z menu do launchera, zmienię go i sprawdzę jak to z tym będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vendir

na oryginalnym romie nie mam takich problemow - widac cos z tym customem nie tete, moze u Ciebie to kwestia mutacji telefonu? (patrz Twoje 'skad' :D )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wojted

Niekoniecznie to kwestia romu. Mnie po paru dniach użytkowania ADW Launcher EX też telefon zaczął mulić. Teraz używam Launcher Pro Plus już ponad 2 tyg. i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi