Skocz do zawartości
grzesdroid

[Rozwiazanie]Secure Booting Error! Cause: boot certification verify

Rekomendowane odpowiedzi

W hiden menu chciałem sprawdzić biały kolor, bo wydawało mi się, że ma żółte plamy, nacisnąłem coś telefon się zresetował i przy starcie jest tylko logo i w rogu napis "Secure Booting Error! Cause: boot certification verify". Mam wersję d855, recoveey działa. Proszę o pomoc

ROZWIĄZANIE PROBLEMU GDY NIE DZIAŁA DOWNLOAD MODE

Ten plik pomógł mi odpalić download Mode. Instalacja przez twrp https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934540501

Ale wcześniej było coś o instalacji tego http://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/fix-sharpening-mod-script-1-0-beta-t2957648

Gdy działa download Mode wystarczy zainstalować stock Rom metodą ktz lub tot. Wszystko znajdziesz w dziale Romy i modyfikacje

Edytowane przez grzesdroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

Masz na karcie SD jakiś ROM? Jeśli tak to zrób full wipe i instaluj go ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic to nie pomogło, zrobiłem full wipe, install i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

To może wejdź w Download Mode i spróbuj przez flashtoola zainstalować oprogramowanie. Instrukcje znajdziesz w odpowiednim dziale ;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kelan99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Download mode tez nie działa, tylko recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

Pobierz stocka w formacie .zip Zrób full wipe i instaluj, jak nie pomoże, to dzisiaj popołudniu/wieczorem się tym zajmę ;) Chyba, że ktoś wcześniej znajdzie rozwiązanie

LG G3 + Fulmics 1.6

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuję stocka pobrać

Edit:

Nie pomogło

Edytowane przez grzesdroid

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

Jak domyślam się recovery masz stockowe więc zip tu nie da rady, spróbuj wgrać stock z rozszerzeniem .tot, poradnik i potrzebne pliki znajdziesz na forum

Edytowane przez dziamot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli robiłeś autorec żeby zainstalować Recovery to masz backup partycji w folderze atemp/bck/ na telefonie, w nim znajduje się bootloader, kernel, download mode, i recovery - oczywiście stockowe bo program je wyciągnął z Twojego systemu. Za pomocą terminala w recovery lub adb na kompie możesz te partycje spróbować przywrócić i powinien telefon ruszyć

Edit 1

Jeżeli wgrałeś stock przez recovery to zobacz czy działa Ci download mode ? Jeśli tak to flas kdz i po problemie.

Edit 2

Przed tym zabiegiem musisz mieć wgrany rom do telefonu bo inaczej nie będzie systemu który miałby ruszyć, najlepiej by był wgrany Stock .

Nie wiem jaki terminal bazuje w recovery, mam nadzieję że ten linuxowy to wtedy pomogą Ci te komendy:

Terminal bazuje na linuxie, i komendy działają poprawnie tylko musiałem je troche zmienić.

Telefon nie włączał się po wgraniu kernela "gabriel" więc uratowała mnie linijka nr. 2 lecz nie plik boot.img z folderu "/sdcard/atemp/bck/" tylko z "/sdcard/atemp/" ponieważ to kernel od autorec

dd if=/sdcard/atemp/bck/aboot.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/aboot    - to do bootloadera

dd if=/sdcard/atemp/bck/boot.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/boot    - to od kernela

dd if=/sdcard/atemp/bck/laf.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/laf    - to od download mode

dd if=/sdcard/atemp/bck/recovery.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery    - to od recovery

Pamiętaj że po tym nie będzie już TWRP na Twoim telefonie, i nie odpowiadam za ewentualne jego szkody, bo wszystko co robisz ze swoim telefonem jest na Twoją własną odpowiedzialność, więc jeżeli nadal będzie Security Boot Error to nie wiem co może Ci pomóc

Edytowane przez azargardius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi