Skocz do zawartości
gallareton

GPRS nie chce działać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam już trochę na temat tego problemu, ale nie mogę nic znaleźć. Moja sieć to GaduAIR, APN mam skonfigurowany w sposób podany mi przez biuro obsługi mojej sieci, w data delivery mam włączone "data enabled" i "background data". Mimo wszystko telefon nie nawiązuje żadnego połączenia z GRPS. Po włożeniu karty z T-Mobile lub tej karty do innego telefonu połączenie z gprs jest natychmiastowe.

Jeśli ktoś trafi na ten temat to problem rozwiązany, a opis w ostatnim poście.

Edytowane przez sp4ubw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

A z jakich nadajników korzysta GaduAir? Chyba PLUSa. Masz literkę "R" przy zaasięgu? Jeśli tak to zaznacz jeszcze opcję data roaming.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem to tak, GaduAIR korzysta z nadajników plusa, ale nie mam literki R przy zasięgu. Po włączeniu opcji "data roaming" nic się nie zmieniło. Mogę jeszcze dodać, że mam straszne problemy z zasięgiem (w domu na 3G mam tylko alarmowe, muszę ustawiać "tylko 2G") i jakiś czas temu gprs działał przez może pół godziny (świeżo kupiłem ten telefon, więc jeszcze nie wiedziałem co znaczy ta ikonka), ale poza tym nie zauważyłem ani razu, żeby się w ogóle aktywował (nie tyle nie łączy, co nawet nie wyświetla się ikonka połączenia gprs).

Edytowane przez gallareton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Jeżeli masz słaby zasięg i nie jesteś w zasięgu mobilnego internetu to się nie połączysz. Miewam tak czasem, jak wracam z Warszawy do domu pociągiem. A jeżeli piszesz, że udało Ci się w ogóle połączyć to z telefonem musi być wszystko OK. Chyba musisz zmienić operatora :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj użyć DEFY Baseband S i przełączyć na BaseBand Verion: Poland Orange 3.4.2-131, mi to problem z zasięgiem rozwiązało.

Odnośnie GPRSu to resztki po programach apndroid apnoff i podobnych mogą blokować - pozostaje wipe, jeśli nie instalowałeś takiego czegoś to polecam wyłączenie tela, wyciągnięcie sim, włączenie, wyłączenie, włożenie karty, włączenie i powinno działać. Na stronach gaduair piszą że jako APN type wpisywać "internet" mi działa jako typ "default".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienie basebanda tak jak w poście powyżej + "deafault" zamiast "internet" w typie APN załatwia sprawę. Mam nadzieję, że ten temat pomoże kolejnym osobom z tym problemem :)

PS.

Krok po kroku:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1046137 - root telefonu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1052745 - baseband download

Do otwierania zip jest darmowa aplikacja w android markecie.

Po uruchomieniu wybieramy tak jak pisze w poście powyżej: Poland Orange 3.4.2-131

W konfiguracji tak jak każą w biurze obsługi i w APN type zamiast "internet" wpisujemy "default".

Magicznym sposobem gprs zaczyna działać bez problemowo.

Edytowane przez gallareton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi też nie działał mimo poprawnych ustawień. Pogadałem z konsultantem i zgłosił usterkę techniczną, bo faktycznie wina była po ich stronie. Za 3 dni zadzwonili i powiedzieli że już działa i działa do dzisiaj :) Także czasami radzę sprawdzić na innym telefonie z takimi samymi ustawieniami, żeby się na darmo nie męczyć tak jak ja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi