Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

carlosnaj13

Galaxy note 5 wersja z LTE działającym w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

mzr

Wersja C lub CD jest w Polsce najlepsza, to oczywiste. A jaka wersja jest po niej? P, V? czy w ogóle później jest jakaś różnica w działaniu w Polsce poszczególnych wersji? Może udałoby się jakoś ułożyć w kolejności wersje od najlepiej działających w Polsce do działających najgorzej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)

@mzr

To nie jest takie proste. N920C i N920CD, są wersjami międzynarodowymi, które są najbardziej - jak się rzekło - odpowiednie. wersja "G" i "I" są oznaczone  również jako międzynarodowe, ale z wielu względów nie da się ich w pełni wykorzystać w naszym kraju, chociaż posługiwanie się nimi jest możliwe. Jest jeszcze wersja, przeznaczona na rynek europejski (Rosja, Turcja i Ukraina), która również nie do końca u nas się sprawdza.  Pozostałe emanacje Note5, są dedykowane na konkretny rynek, lub produkowane są pod operatora: 

Kanada (SM-N920W8), T-Mobile USA (SM-N920T), Sprint (SM-N920P), US Cellular (SM-N920R4), Chiny i Chiny Duos (SM-N9200, SM-N9208), Korea (SM-N920K, SM-N920L, SM-N920S):

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzr
    Napisano (edytowane)

Pytam, ponieważ wersję np. P można kupić na allego znacznie taniej. Pomijam gwarancję, bo z tego co mówicie Note 5 jest na tyle bezawaryjny ,że byłbym skłonny zaryzykować i kupić bez ważnej gwarancji w Polsce. Poza tym miałem już 5 Smartfonów i 1 tablet od Samsunga i żadnego nigdy nie musiałem oddać na gwarancję, chyba mam do tej firmy szczęście :)

Bludiode sprzedaje wersję 64Gb ale N920i. Czyli jak rozumiem ta wersja przestanie obsługiwać LTE w momencie gdy operatorzy zaczną używać nowego pasma?

Edytowane przez mzr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35
    Napisano (edytowane)

Tak, przestanie obsługiwać to pasmo. Poza tym wersja N920i ( nie mówiąc już o N920P) mają sporo innych niedogodności o których wcześniej pisałem. Abyśmy mogli w pełni ciszyć się możliwościami Note5, to jednak wersja N920C, lub CD jest konieczna. Wiem, że jest duża różnica w cenie, ale warto zainwestować w to urządzenie. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam sm-n920p i oprócz braku lte nie widz w nim niedogodności. Zasięg dobry, w pełni język polski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Brak LTE, jest podstawową i niekiedy decydującą niedogodnością dla użytkownika. Rozumem, że wersja "P", cieszy się również takim samym wsparciem jak N920C. A więc już od miesiąca OTA, zaktualizowała N920P, do Androida 7.0. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Serdecznie. Czy w note 5 nie ma w ogóle języka polskiego czy może wersja 920C go ma  ? Zastanawiam się nad zakupem Note 5 920C z tego co wyczytałem tylko ten model będzie odbierał poprawnie większość pasm LTE.

Na allegro są takie telefony w cenie ok 2 tyś zł i piszę że mają język polski. Czy one fabrycznie mają wgrany język czy jest to tylko wgrane spolszczenie ?

Dziękuje i pozdrawiam Michal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

920C z oprogramowaniem na Emiraty Arabskie - bo taki zapewne kupisz, ma język polski fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

super dziękuje za pomoc

witam. Model note 5 920 CD posiada dual sim. Czy to jest główna różnica między modelem 920 C ?

Z tego co wyczytałem oba modele posiadają te same bandy LTE. Czy oba też posiadają menu w j.polskim ? Czy można na nich zainstalować android 7.0 ?Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@mike810111

Tak, oczywiście, obie międzynarodowe wersje posiadają fabrycznie zainstalowany język polski i są aktualizowane (również po OTA) do Androida 7.0.1. Samsung przedłużył ponoć wsparcie tego modelu i użytkownicy tych urządzeń będą mogli się cieszyć także Androidem 8.0.(To jednak należy sprawdzić). 

N920C oraz N920CD pracują na tych samych softach i różnią się jedynie ilością slotów na kartę SIM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi