Skocz do zawartości
deamon

Telefon nie widzi aktualizacji, nie da rady zaktualizować - temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem telefon w D/M do kompa i sprawdziłem jakich sterowników używa.

Screen:

post-229180-0-75963400-1448226970_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deamon

Nie pojawia Ci się urządzenie MTP w kategorii URZĄDZENIA PRZENOŚNE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie - Jest tam G3 ale jest wykrzyknik więc na pewno z niego nie kożysta bo jest w D/M

Screen:

post-229180-0-42881100-1448227619_thumb.png

EDIT:

Czy rootowałeś telefon i zostawiłeś włączony debug mode ? i Czy akceptowałeś RSA Key zaznaczając w oknie żeby zawsze pamiętał urządzenie na komputerze ?

Edytowane przez azargardius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deamon

tak telefon rootowalem ale debug mode chyba teraz wylaczony a co do rsa to nie kojarze o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że jedynym ratunkiem będzie wygranie prawidłowego download mode za pomocą fastboot. Potrzebny będzie sterownik Android ADB oraz program ADB and Fastboot. Dodatkowo KDZ/TOT extractor żeby wyciągnąć partycje z właściwego oprogramowania podpisanego do Twojego numeru IMEI. Wydaje mi się że w telefonie masz wgrane nieodpowiednie oprogramowanie

EDIT:

1. Przygotuj telefon który jest w trybie fastboot nie w download mode i podłącz do komputera i zobacz czy wyświetla się sterownik taki jak na screen a następnie odłącz telefon

Screen:

post-229180-0-03967200-1448281313_thumb.png

2. Pobierz z mojego mediafire:

a) ADB AIO ( All in One ) adb-setup-1.4.3.exe i zainstaluj wszędzie klikając w terminalu "y" i "enter" i zainstaluj sterownik adb od google.inc - link:

b) LG Firmware Extractor i wypakuj na pulpit w folder np. "Extractor" - link:

3. Pobierz oprogramowanie w KDZ lub TOT pasujące do Twojego IMEI który masz pod baterią ( uważam że jest to ten z T-Mobile 16GB który podałem Ci na pierwszej stronie - mam nadzieję że się nie mylę )

4. Pobrane oprogramowanie w pliku KDZ umieść w folderze "Extractor"

5. Wypakuj KDZ do pliku DZ

Screen:

post-229180-0-17120000-1448282379_thumb.png

6. Wypakuj DZ do partycji takich jak: - aboot, boot, sbl1, dbi, laf, recovery, modem, misc, rpm, tz, - jest ich 9

Screen:

post-229180-0-61009300-1448283045_thumb.png

7. Wypakowane partycje ( 9 plików ) potrzebują mieć zmienione nazwy i rozszerzenia - zmień nazwę z np. aboot_16796.bin na aboot.img i tak musisz zrobić ze wszystkimi ( usuwamy cyferki i zmieniamy rozszerzenie na .img - nazywy muszą być te same = aboot_16796.bin = aboot.img, boot_12345.bin = boot.img itd )

8. Pliki partycji przenieś/kopiuj do folderu "C:\adb\"

9. W folderze adb z punktu wyżej naciśnij lewy shift i prawy przycisk myszy i wybierz "otwórz okno polecenia tutaj"

10.Podłącz telefon w fastboot mode, poczekaj aż komputer da znać że coś jest podłączone i wpisz komende w poleceniu

"fastboot devices"

11. Jeżeli wyświetli Ci urządzenie to można działać dalej, jeśli nie to sterowniki adb potrzebne inne

12. Wpisuj kolejno komendy w wierszu polecenia:

fastboot erase recovery
    fastboot erase laf
    fastboot flash laf laf.img
    fastboot reboot
    exit

Odłącz telefon, spróbuj wyłączyć przyciskiem power trzymając go pare dłuższych chwil, jeżeli nie idzie to wyjmi baterie, włóż spowrotem, podłącz telefon do komputera trzymając przycisk "vol up" i zobacz czy masz "download mode" jeśli tak to próbuj falsh toolem wgrać system w *.kdz który wcześniej rozpakowywałeś.

A jeśli nadal widać fastboot zamiast download mode to powtórz kolejno komendami w wierszu polecenia:

fastboot erase aboot ( ta komenda usunie partycje aboot z telefonu )
    fastboot flash aboot aboot.img ( ta komenda wgra partycje aboot do telefonu )
    fastboot erase boot
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot erase laf
    fastboot flash laf laf.img
    fastboot erase rpm
    fastboot flash rpm rpm.img
    fastboot erase recovery
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot erase modem
    fastboot flash modem modem.img
    fastboot erase misc
    fastboot flash misc misc.img
    fastboot erase sbl1
    fastboot flash sbl1 sbl1.img
    fastboot erase tz
    fastboot flash tz tz.img
    fastboot erase dbi
    fastboot flash dbi dbi.img
    fastboot reboot
    exit

13. Odłącz telefon, spróbuj wyłączyć przyciskiem power trzymając go pare dłuższych chwil, jeżeli nie idzie to wyjmi baterie, włóż spowrotem, podłącz telefon do komputera trzymając przycisk "vol up" jeżeli wejdzie w download mode spróbuj wgrać na nowo za pomocą LG Flash Tool ten system z którego wypakowywałeś partycje za pomocą LG firmware extractor.

Mam nadzieję że to zadziała bo już więcej nie przychodzi mi do głowy...

Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia telefonu itd, wszystko co robisz ze swoim telefonem robisz na własną odpowiedzialność, ja służę tylko poradą

EDIT:

INSTRUKCJA ZACZERPNIĘTA Z FORUM XDA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deamon

Dzieki wielkie za pomoc i zaangażowanie ale co w przypadku kiedy nie działa mi fastboot? mam juz tylko download mode

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon nie włącza się w fastboot mode ? Uruchom go normalnie samym guzikiem power ale przed tym wyjmij na chwile baterie i włóż spowrotem

Albo jak chcesz to spróbuj go odpalić tak jak do recovery i wtedy fastboot powinno wywalić

( Wyłącz telefon, wciśnij VOL DOWN i trzymaj oraz naciśnij POWER i trzymaj, kiedy tylko wyświetlacz się odpali z logiem LG to puść oba guziki i wciśnij i trzymaj je ponownie )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deamon

No wlasnie nie wiem co sie stalo ale teraz jest tak ze jak chce wejsc do recovery klawiszami vol dow + pow biore 2x yes i odpala mi sie D/M :/ a wczesniej fast boot sie odpalał :/ A no i niestety pozostaje tylko wgranie systemu tot bo kdz zatrzymuje sie na 4% i prosie o wyciagniecie baterii i uruchomienie telefonu co nic nie daje

Edytowane przez deamon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj włączyć tak samo jak do recovery i wybierz że nie chcesz przywracać ustawień fabrycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deamon

To samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi