Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

jeronimo

Podróbki i klony Galaxy Note5 - rozpoznanie, poradnik, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

jeronimo

Z racji coraz większego zainteresowania nowym flagowym smartfonem firmy Samsung - Galaxy Note5, powstaje coraz więcej podróbek. Niniejszy wątek powstał w celu rozpoznania takowej podróbki i ustrzeżenia się przed jej zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam przymierzam się do kupna note5 ,znalazłem licytacje na allegro, coś mi śmierdzi podróbką, coś ta ramka jest za szeroka, czy to są oryginały ?

http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-5-32gb-bialy-i5796141532.html

http://allegro.pl/samsung-n9200-galaxy-note-5-bialy-64gb-nowy-i5801878040.html

Edytowane przez jonas100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oba bym sobie darowal. Nr 2 to ewidentny klon. Nr 1 tez nie wyglada na at&t. Generalnie z daleka od tych "ofert"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@luc02 .Wydaję mi sie a raczej jestem pewny że jest to tapeta z Zedge o nazwie Gorgeous Space :rolleyes:

Edytowane przez rygiel1974

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Pomimo bardzo dobrego skopiowania całej obudowy, nieoryginalne Note5, łatwo jest poznać. Przede wszystkim producenci "podróbek", nie mogą sobie poradzić z wtłoczeniem podzespołów w tak małą obudowę (przy tak rozbudowanym wyświetlaczu) jak to zrobił Samsung. Zatem kopia będzie posiadała szersze ramki wokół ekranu i to ze wszystkich stron. Problem stanowi również rysik. "Podróbka" będzie pozbawiona automatycznego mechanizmu wyjmowania rysika, a więc będzie się go wyciągało w klasyczny sposób, tak jak np. w Note4, chociaż będzie on doskonale wmontowany w obudowę.

O ile klony Note5 w kolorze czarnym lub białym, będą trudne do odróżnienia od oryginału, to kolor srebrny i nade wszystko złoty, jest bardzo słabo podrobiony. Nie ma efektu lustra i jest bardziej matowy.

Należy również zwrócić uwagę na pudełko i akcesoria. O ile samo pudełko jest bardzo często doskonale skopiowane i wygląda jak oryginalne, to akcesoria w nim spoczywające odbiegają często od wzorca Samsunga. Słuchawki są bez estetycznego pudełeczka , a kabel USB,spięty jest papierową  taśmą. 

To przykład typowej kopii. Rzucają się w oczy szerokie ramki, ze wszystkich stron wyświetlacza. Wyraźnie większe niż w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lobo7

Ja kupilem swoj model z Hong Kongu i wydaje mi sie ze wszystko jest ok. Samsung wypuścił na Azje wlasnie swoj produkt wiec dlatego mozna tam kupic oryginaly tylko jesli ktos nie ma cierpliwosci w czekaniu na premiere eu jesli taka bedzie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem to klon. Fotki slabe ale powiekszylem i ewidentnie sa za duze odleglosci pomiedzy ekrane a ramkami. To samo za duza odglosc pomiedzy ekranem i napisem samsung z przodu jak i od gory wzgledem glosniczka rozmow.

[Dodano: 07 styczeń 2016 - 10:28]

Ile.zaplaciles?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź .

Jeszcze nie zapłaciłem , to paczka pobraniowa na kwotę 2230 , 2200 telefon i 30zł przesyłka ze sprawdzeniem zawartości rzekomo ma być ciekawe czy zaznaczył tą opcje zeby sprawdzic przed zapłaceniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi