Skocz do zawartości
jeronimo

Podróbki i klony Galaxy Note5 - rozpoznanie, poradnik, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa oferta za jedyne 2300 na kup teraz za rozwaloną podróbę: http://allegro.pl/show_item.php?item=6637394137&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Co ciekawe na fakturze widać sprzedawcę BLUDIODE, więc albo sprzedają podróby, albo gościu zapożyczył sobie fakturę od innego tel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Artur35

To istotnie, dość interesujący przykład. Zestaw typowy dla kopii z pierwszego okresu produkcji klonów. Bardzo słabe zdjęcia samego telefonu, ale po proporcji ramek i wyglądzie tyłu na 100% też kopia. Nie wykluczone, że faktura z innego telefonu, zestaw i pudełko z jeszcze innego.

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wchodząc w szczegóły proporcji ramki itp, to słuchawki bez pudełka, kabel z papierową nalepką, ładowarka i kluczyk do sim pewnie jak na filmie.

Edytowane przez Fenek
Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Artur35

O tym właśnie pisałem. Takie zestawy były charakterystyczne dla klonów Note5, produkowanych do cerwca 2016 roku. Potem pojawiły się w (zależności od producenta), bardziej przypominające oryginały, elementy wyposażenia. Z jednym producenci kopii (nawet ci najlepsi) nie mogą sobie poradzić do dziś: z mechanizmem skokowym rysika. Dlatego rysik wyjmowany a właściwie wyciągany jest w tych produkcjach, jak w Note4.

Symptomatyczne jest również to, że kopie w 95%, dotyczą koloru białego i czarnego. Firmy produkujące nie mogą realistycznie podrobić kolorów metalicznych, srebrnego i złotego. Widziałem takie próbki naocznie i od razu nawet niezorientowana osoba mogła zorientować się, że "coś jest nie tak". Więc zaprzestano produkcji tych kolorów i ograniczono się do podrabiania Note5 przede wszystkim w kolorze białym oraz rzadziej, w czarnym. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszedłem w posiadanie Samsung Note 5, który poza poniższym problemem wydaję się być oryginalny (działanie rysika, kamera, informacje o podzespolach, jakosc i wykonanie)

Logo bootowania podczas uruchamiania jest inne niż  w innych urządzeniach Samsunga. Spotkał się może ktoś z taka animacją loga? Nie mogę znależć w internecie podobnego przypadku.

Nagranie: http://sendvid.com/mz2i4z0e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Hmmm u mnie jest chyba podobnie :) Więc może to taki standard?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to już nie tak nowe logo bootowania od czasu romów stockowych dla Android MM. Imo wszystko Ok.

Pacnięte z iPhone 6s Plus

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Artur35
4 godziny temu, rzydwaraz napisał:

Wszedłem w posiadanie Samsung Note 5, który poza poniższym problemem wydaję się być oryginalny (działanie rysika, kamera, informacje o podzespolach, jakosc i wykonanie)

Logo bootowania podczas uruchamiania jest inne niż  w innych urządzeniach Samsunga. Spotkał się może ktoś z taka animacją loga? Nie mogę znależć w internecie podobnego przypadku.

Nagranie: http://sendvid.com/mz2i4z0e

Animacja jest całkowicie standardowa, możesz być spokojny. Tak to powinno wyglądać.

Jaka wersja jest tego egzemplarza i gdzie został kupiony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przejrzalem kilka fimow i nie moglem znalezc ;) to gitara, dzięki za info ;) model 9200/niemcy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Artur35

Ta animacja została wprowadzona wraz z aktualizacją Note5 do Androida 6.0, a więc około kwietnia 2016 roku. Na Lollipopie była inna, bardziej kolorowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi