Skocz do zawartości
jeronimo

Podróbki i klony Galaxy Note5 - rozpoznanie, poradnik, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

@VinvmSabbati

Jest to oryginał, możesz się nie martwić. Przynajmniej wszystko na to wskazuje. Nie spostrzegłem, że jest to aukcja bo podgląd miałem z urządzenia mobilnego mojej ośmioletniej córki, które nie wyświetla całej strony. Więc sprawa ceny w takiej sytuacji, również nie budzi wątpliwości.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/show_item.php?item=6948397930&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

czy nie działający rysik to tylkowymiana rysika czy może być wada z wyświetlaczem?

Duosa przegapiłem bo mi telefon padł i poszedł za dośc niską kwotę, a ten wyżej nie czyta w ogóle rysika także czekam dalej a jak nie to kupię nowego będzie szybciej

Dzięki za pomoc

Edytowane przez VinvmSabbati

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się po numerze rozpoznać klona podrobke? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Po numerze byłoby trudno, nie ma dostępu do danych, bo urządzenie nie było dystrybuowane w Europie. Dlatego ważna jest wiedza na temat detali charakterystycznych dla oryginału. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vandj

Witam :)

w sierpniu wpadłem na pomysł zakupu Note 5 z allegro.

Niby aukcja ok telefon tez...

http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-5-n920p-2-kolory-gw-24m-pl-i6831925677.html?snapshot=MjAxNy0wOC0wOFQwMDozOTozOS40NTJaO2J1eWVyOzlmZDA0MDc3MjdjMDJjYWFmZGIzYzZjZTIyYzRjZGI5NWI2MWE3ZmJkZjM2ZDQ0ZDM2NWY1MTZiNTg1MjJjNzU%3D

teraz tak telefon przyszedł po miesiącu, No ok za te kasę jest to do przyjęcia..

Ale jedziemy dalej.
    Pudełko szare bez naklejek - oj mówię będzie syf 

Brnę dalej - zrywam fole z lcd - pierwszy widzianymi z takimi nadrukami - myślę wersja na azje... telefon niby Ok - waga ok, wygląda Ok 

odpalam - jest ANDROID note 5... wstaje itd..  no jest note 5 jak nic - ściągam phone info - leci modelami bebechów jest ok, imei jest, numer seryjny samsunga - tu ciekawostka  same zera ??? ps. - może ktoś coś wie??? 

lecę dalej każdym sprawdzaczem w aplikacji z opisem na stronie producenta i jest ok. - zgodne modele z opisem i parametrami na stronie. 
    ładowarka szybkiego ładowania zawinięta w fiole - swoja drogą chyba powinna być dużo większa od standardowej skoro ma szybkie ładowanie  - przynajmniej tak wyglądały u innych ludzi.  Kabel zasilajacy - transparentna folia z kodem kreskowym itd.. jak trzeba, słuchawki w pudełku plastikowym jak trzeba - jak się okazało to chyba nie jak trzeba ale zaraz do tego wrócę  :)

Zainteresowała mnie plomba gwarancyjna na obudowie - na telefonie pierwszy raz widzę w tym miejscu :) rysik "wyciskany" czyli nie na siłę jak to widziałem na YT 

Teraz tak telefon nie może odszukać aktualizacji - ma wersje antka 6.0.1

Nie da się go zarejestrować - wyskakuje błąd 

czy to jest fake? czy prawdziwy?? 

kupiłem obudowę supcase unicorn beetle i pasuje jak ulał każdy guzik idt.. 

ps. wracając do słuchawek - chińczyk skleił 2 lewe słuchawki - patrz foto :)

Spoiler

f1c6aaf9-8517-44c8-9697-c0688169175e.jpgec699420-c62d-44c4-8b7d-823f5789e65b.jpg48dc4ba1-e1b0-49df-b0b3-81aa650ac15d.jpg00d7d958-ac41-431f-8856-874763adfd32.jpg01b3bd68-c3f8-4f88-b6ec-ea4cd5fb42fc.jpg

Edytowane przez camdell
    Grafiki oraz zdjęcia wstawiamy w spoiler. (pkt 4.11 Regulaminu) Tu poradnik jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdj%C4%99ciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

Haha dobre z tymi słuchawkami. ;P

Od dołu wygląda na oryginał.

Można też sprawdzić kamerę, jakość zdjęć czy filmy w 4k, 60fps itd. działanie Spena, a później " format c" i wgrać jakiś przyzwoity 7.0 (;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@vandj

Szkoda, że wcześniej nie zajrzałeś na Forum, od razu odradziłbym Ci kupno tego modelu. Należy zacząć, od tego, że jest to urządzenie dedykowane do sieci Sprint, w dalekim acz przyjaznym dla nas kraju. A zatem nie ma języka polskiego oraz co ważniejsze będą  problemy z transmisją danych. Szkoda, bo nie w pełni będziesz mógł wykorzystywać ten doskonały sprzęt. 

A co gorsza, nie podoba mi się i to bardzo klucz do gniazda karty SIM, taki format rzadko się w oryginałach zdarzał. Nie twierdzę oczywiście, że jest to kopia, bo jak piszesz posiada mechanizm skokowy w rysiku, a to jest decydujące.

Aktualizacje będziesz musiał zrobić ręcznie, ponieważ w przeciwieństwie do wersji międzynarodowych N920C, OTA w Polsce raczej nie wykryje urządzenia brandowanego przeznaczonego na lokalny rynek innego kontynentu. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vandj

Najbardziej boję się serialu bo pokazuje 00000000. Może to naprawiana wersja ?

Słuchawki rozebrane... dziś złożę  obudowę i będzie ok.  

Ładowanie szybkie  90 min do pełna od 2% więc działa. Nie wiem jak i czy jest bezprzewodowe - nie mam ładowarki. 

Kluczyk mnie strasznie zdziwił.

Z tym Lte wczoraj czytałem dopiero cały temat... no fakt trochę zalepiłem tylko zanim to wejdzie to już może być ie mój problem ;)

Rysik się zgadza ~ pracuje po ekranie aż miło brak lag przy rysowania i przy nacisku zmienia średnicę rysowania. 

Pytanie co da mi Andruś 7 ka więcej od 6 tki.

Poprawi stabilność czy może wydajność.  Trochę się boję że telefon jest kombinowany - jak będzie pewność że jest OK to robię instalke.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@vandj

Ta zmiana na wyższy numer Androida w Twojej konkretnej sytuacji istotnie , nie będzie koniecznością. Note5 na Androidzie 6.0 spisuje się doskonale, "siódemka" nie zwiększy płynności działania, doda tylko kilka bardziej lub mniej użytecznych funkcji. Do najważniejszych z nich należy zmiana rozdzielczości wyświetlacza na mniejszą ( nie korzystałem) wdrożenie nowego TW oraz powiększenie elementów wyświetlanych na ekranie. Bateria działa tak samo.

W ostatnich dwóch miesiącach, wersja N920C, dostała, chyba cztery aktualizacje z tym, że przedostatnia z nich zmieniła siatkę wyświetlacza i wszystkie elementy na ekranie, zostały przesunięte w dół, co mocno wpłynęło na estetykę kompozycji ekranu. Więc nie musisz martwić się jej brakiem.

(Zrzut, obrazujący przesuniecie elementów ekranu w dół po przedostatniej aktualizacji N920C):

Spoiler

59c65e7781e3b_Beztytuu.thumb.png.c65edbafffc0b288d89c945b895531ec.png

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Czy wkładałeś do niego już kartę sim?

Próbowałeś dzwonić itp.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi