Skocz do zawartości
jeronimo

Podróbki i klony Galaxy Note5 - rozpoznanie, poradnik, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

vandj

Nie było aż tak słabo. Bateria cały czas mieli 24h na baterii to max. Szuka zasięgu czasem 10min.  Mało tego dziś odkryłem że nie ma hot spota... w telefonie :) awaryjna sprawa z internetem w laptopie i klops. Brak funkcji udostępniania internetu.... to nie żart.

Ps. Pytanie gdzie pobrać Antka 7.0 na note 5 

SM N920P

Edytowane przez vandj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vandj
    Godzinę temu, camdell napisał:

Znalazłem coś takiego dla zainteresowanych :)

Tylko prędkość pobierania to śmiech...

link 1

ps. znalazłem też coś takiego 

predkośc bardzo-dobra
    link

Edytowane przez vandj
    link

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vandj

I takim oto cudem mamy 7.0 i dodatkowo 3/4 w PL

Ściągają się aktualizacje, poprawki, języki... działa sprawniej wykrywanie sieci wifi, - wykrywa więcej sieci jak na 6.0.

poprawił się zasięg 3g i lte -= jest znacznie lepiej

link do 7.0

Edytowane przez vandj
    bląd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Znajdziesz jeszcze kilka innych użyteczności w Androidzie 7.0. Cieszę się, że jest u Ciebie lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k9010

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum

Wczoraj otrzymałam mojego Note 5 zamówionego na brytyjskim ebay'u (KLIK ). Jednak męczy mnie podejrzenie, że otrzymałam podróbę. Od razu po otworzeniu pudełka (swoją drogą naklejka była odklejona) między wejściem USB a wejściem na słuchawki znajdowała się naklejka Hong Kong Jacky. Sam zestaw z którym przyszedł telefon nie zawiera wymiennych rysików do s-pena, słuchawki nie były w osobnym pudełeczku a w przezroczystym woreczku (swoją drogą jakość dźwięku tragiczna, słuchawki z note 4 nieporównywalnie lepiej grają więc co do słuchawek jestem pewna, że to podróbka), ładowarka z brytyjskim wejściem oraz kabel usb\ładowarki.  Kontrolka 5 przy odpalaniu z tego co wiem powinna być biała, u mnie jest niebiesko/zielona. Telefon po  odpaleniu miał androida 6, w phone info data produkcji widnieje jako 2016.03.19, więc na 99% sprzedawca uruchamiał telefon i wgrywał 6. Zaskoczyło mnie, że ciężko jest mi wyciągnąć S-pen, muszę mocno wcisnąć żeby odkliknął i wyskoczył, tak samo z wsadzeniem do środka. Sam s-pen nie rysuje tak jak np. w note 4, muszę mocniej dociskać tak, że rysik wciska się do środka i wydaje ciche klikanie, inaczej przy delikatny docisku telefon nie reaguje i np rysuje z przerwami. Wyciągnęłam rysik z 4 i stwierdzam, że lepiej mi się pracuje ze starym co jest wg. mnie nie dopuszczalne, z tyłu rysika jest wytłoczony napis: china.  Kiedy wchodzę w informacje o urządzeniu, ->software update, nic mi się nie wyświetla, klikam i nie mogę ustawić czy aktualizacje mają być manualne, automatyczne itd. sama opcja niby jest, ale nie działa, nie ważne ile razy kliknę nic się nie otworzy, co ciekawe w phone info wszystko niby jest ok, procesor widnieje jako samsungexynos7420 (64-bit), ram: 3,58 GB, martwi mnie obecność roota, może to ma wpływ na niemożność aktualizacji? 

Testowałam odblokowanie za pomocą linii papilarnych i działa, tylko mój kciuk jest odczytywany, nikt inny nie może odblokować, także mam bardzo mieszane uczucia co do tego telefonu, wygląda na prawdę porządnie, ale teraz chińczycy wszystko zdublują. Mam wersję złotą.

Proszę pomóżcie bo już nie wiem co robić.

Spoiler

20171205_235008.jpg

20171205_235022.jpg

20171205_235033.jpg

20171205_235100.jpg

20171205_235112.jpg

Screenshot_20171205-234414.png

Screenshot_20171205-234435.png

Screenshot_20171205-234500.png

WIN_20171205_23_48_43_Pro.jpg

WIN_20171205_23_49_37_Pro.jpg

Edytowane przez ipsec
    Wstawiono spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Po specyfikacji wygląda na oryginał ale zdjęciach które zamieściłeś są tragicznej jakości i po nich ciężko coś wywnioskować. 

Spróbuj go sformatować.

Poza tym rozmawiałeś ze sprzedawcą czemu jest rozplombowany?
    Masz jakieś papiery na niego?

Wejdź w download mode- na wyłączonym wciśnij ściszanie + przycisk menu (ten środkowy) + włączanie aż wejdzie do download mode i daj zdjęcie z tego trybu.

Edytowane przez GRIZZLY1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k9010

Właśnie napisałam do sprzedawcy w sprazie otwartego pudełka i brakujących rysików do s-pen'a. Żadnych papierów nie było.

W trybie odina telefon jest oznaczony jako SM- N920A czyli inaczej niż w chociażby w phone-info. 

received_1737477596297267.jpeg

received_1737478316297195.jpeg

received_1737478349630525.jpeg

received_1737477682963925.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@k9010

Wyposażenie urządzenia, wygląda na kopię ze środkowego okresu klonowania. Jednak telefon, nosi znamiona oryginału. Decydujący będzie wygląd rysika. Sfotografuj go. 

Całość jest chyba modyfikowanym "składakiem".

W normalnych okolicznościach powinnaś odczuwać wyraźny progres, pomiędzy używaniem rysika Note5 w porównaniu  z Note4. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi