Skocz do zawartości
piters33

Zdjęcia wykonane P8 - obowiązkowe tagi spoiler do zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Na drugiej stronie tego wątku podzieliłęm się dokłądnie tą samą opinią. W gorszych warunkach oświetleniowych zdjęcia są masakrowae przez ogrom kolorowego szumu cyfrowego.

Zejdź z ISO i będzie po problemie . Przysłona F2.0 jest duża wartością plus stabilizacja optyczna i nie ma problemu z długimi czasami .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up

Hej,

Masz pewnie racje, ale wszystko rozbija się o oczekiwania… moje są takie, żeby aparat w smartfonie robił przyzwoite zdjęcie na automacie, bo zazwyczaj nie mam czasu i ochoty bawić się ustawienia zaawansowane. Niestety P8 zmusza nas do tego… kilka dni temu robiłem zdjęcia w pochmurny dzień i  te, na których byli ludzie były fioletowe – dopiero zmiana w opcjach balansu bieli znacznie poprawiła sytuację. W czym problem? Pewnie to nie żaden problem, ale czy na tym polega fotografowanie smartfonami? Moim zdaniem nie…  

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Możliwe że masz jakiś problem , to ilem masę fotek w pochmurn dzień i w słabych warunkach , efekt bandingu nie występował , a bb był w okolicach prawidłowego .

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Na drugiej stronie tego wątku podzieliłęm się dokłądnie tą samą opinią. W gorszych warunkach oświetleniowych zdjęcia są masakrowae przez ogrom kolorowego szumu cyfrowego.

Zejdź z ISO i będzie po problemie . Przysłona F2.0 jest duża wartością plus stabilizacja optyczna i nie ma problemu z długimi czasami .

Powodzenia ze schodzeniem z ISO w automacie. Bo tak 99% osób robi zdjęcia. W tym ja - kompletnie nie znam się na fotografii. Poza tym gdzie w P8 widzisz możliwość manualnej zmiany ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Menu , zaawansowane. Tylko te ustawienia są dostępne dopiero od androida 6.0

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@penguino na przyklad tu ;) ( tu wjeżdża złowroga muza i fotka z dołu ;) )
    Automat dobiera w 90℅ prawidłowe parametry niestety czasami przesadzi z ISO .

post-412926-0-45579900-1469626839_thumb.png

Edytowane przez mobopx
    Zdjęcia, screeny oraz filmy umieszczamy w spoiler. (pkt 4.11 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Nie mam czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Incog

Wybierasz ikonkę trzech poziomych belek w aparacie (prawy górny róg ekranu) i tak będziesz miał opcję ustawienia (koło zębate) i na samym dole powinieneś mieć kategorię ustawienia zaawansowane wraz z ISO.

Edytowane przez Incog

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Większości zdjęć nie da się wykonać w ten sposób bo chodzi o uchwycenie chwili, a nie przekopywanie przez menu żeby wybrać ISO. Kilkukrotne przekopywanie żeby dobrać właściwą wartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

To i ja się pochwalę moimi zdjeciami. Tryb HDR, Android 6.0

6b682a541ad8628e5af43cc8d749ecbd.jpg3ce052e1b3eb00188727655bacdfe88c.jpg

«Napisane i wysłane z Huawei P8™»

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi