Skocz do zawartości
giaur500

ROM CM13 Nightly dla OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

giaur500

Nie działa niestety. Żadna aplikacja nie może pisać do /system, bo jakieś nowe zabezpieczenia w 6.0 czy coś... (niektórzy też twierdzą, że to przez to że nie ma BusyBoxa a ToyBox zamiast niego, ale nie wiem czy to prawda, bo nawet jeśli zainstalujesz BusyBox to dalej nie działa). Możesz spróbować wrzucić plik hosts przez TWRP, sam nie próbowałem i nie wiem czy sie uda to (teoretycznie w recovery powinien być dostęp do partycji /system).

Tu masz filmik jak użyć menagera plików w TWRP:

plik hosts musisz wrzucić do /system/etc - zamienić domślny

[edit]

A najprościej - wrzuć przez recovery to: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3550081&d=1448106939

Edytowane przez japalos11
    Dodano spoiler
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z dzisiejszym obrazem nadal nie działa transmisja danych z sieci komórkowych.

póki tego nie zrobią to rom dla mnie kompletnie bezużyteczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Działa. Wyłącz i włącz tryb samolotowy, po tym zaskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok. działa. po restarcie telefonu. wczoraj restartowałem i nie pomogło. myślałem, że dziś jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Co jeszcze nie działa:

- MTP (przynajmniej u mnie). Nie można nic wrzucić przez kabel

- Dodawanie kafelków szybkich ustawień

- Opcje deweloperskie - próba włączenia to reboot telefonu

- Wszystkie menedżery plików (oprócz ES) nie widzą podłączonego nośnika usb.

- CameraNext od Cyanogenmoda nie działa. Ani oryginalna ani modowana. Pozostałe działają, ale znany bug z lampą błyskową - obraz podzielony na pół pionową linią

- NA liście ostatnich aplikacji nie ma przycisku "wyczyść wszystkie" i nie da się go włączyć

- nie można odpiąć przypiętej aplikacji za pomocą przycisków sprzętowych

- braki w tłumaczeniu (sporo po angielsku)

Moje wnioski są takie. 6.0 nie różni się tak drastycznie od 5.1.1. W zasadzie wygląda tak samo, jak też i  tak samo działa, a gratis dostajemy sporo bugów. Nie zalecam aktualizacji póki co, proponuję poczekać z miesiąc aż naprawione zostaną bugi, przynajmniej te, które wymieniłem.

Ale jeśli ktoś koniecznie chce, to jest to już używalne. Z tym, że nie widzę powodu, aby zmieniać rom na praktycznie niczym nie różniący się, a zabugowany tylko dla tej świadomości że ma się 6.0 :)

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chciałem zaktualizować do wersji 13.0, pobrałem przez OTA ale telefon się restartuje, nie przechodzi do TWRP, o co chodzi?

Mam wersję TWRP 2.8.6.1

Edytowane przez Usiek1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Najnowsze TWRP to 2.8.7.0 wiec pewnie przez to. Chociaz radzilbym sie wstrzymac z wgraniem CM13 bo sporo nie dziala tak jak @@giaur500 napisal. A jesli juz bardzo musisz to przed tym przeczytaj ten post http://forum.android.com.pl/topic/257282-cm13-nightly-do-pobrania/?p=4281873 zeby nie zlapac bootloopa'a.

Edytowane przez Gruchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie słyszałem o tych problemach z działaniem np. AdAway, podobnie jest ponoć np. na nieoficjalnym CM13.0 Sułtana. Póki co nie aktualizuję, rozsądniej będzie poczekać, aż wszystkie, a przynajmniej większość problemów zostanie wyeliminowana. CM12.1 jest już naprawdę dopracowany i nie widzę sensu zmieniać go aktualnie na 13.0, skoro w pakiecie dostajemy bardzo niewiele nowości, a za to całkiem sporo bugów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki. W takim razie poczekam. Zainstalowałem najnowszy soft CM 12.1 z 21 listopada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No właśnie słyszałem o tych problemach z działaniem np. AdAway, podobnie jest ponoć np. na nieoficjalnym CM13.0 Sułtana. Póki co nie aktualizuję, rozsądniej będzie poczekać, aż wszystkie, a przynajmniej większość problemów zostanie wyeliminowana. CM12.1 jest już naprawdę dopracowany i nie widzę sensu zmieniać go aktualnie na 13.0, skoro w pakiecie dostajemy bardzo niewiele nowości, a za to całkiem sporo bugów.

Największy tzw "big feature" wprowadzony a Androidzie 6.0 to zarządzanie uprawnieniami aplikacji, w sensie takim że możesz zabierać uprawnienia aplikacjom. Tyle, że CM miał to od zawsze więc żadna różnica. Pozostałe rzeczy to kosmetyka. Co do AdAway (i nie tylko) to jest jakaś grubsza sprawa, nie jestem pewien czy zostanie to szybko zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi