Skocz do zawartości
giaur500

ROM CM13 Nightly dla OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dokładnie. Dla przykładu chodzenie po gui i wstępne konfigurowanie 

19c13b82b44e0fed98c2426be635a767.jpg

Używanie PDF w Adobe Reader, bateria leciała od 59% (zabrakło powerbanku, ups.). Dobry wynik, szczególnie, że procesor praktycznie bez tchu pracował na 1.7ghz (touch boost). Choć w cool toolu pokazuje mi 2.5ghz i 100% użycie CPU, jednak nie sądze by sam tekst aż tak obciążał procesor. Gdyby tak wrzucić profil pod baterie, myślę że 11h SOT przy samym czytaniu jest nawet możliwe.

11465fd44d01f1a932bcd10196be54f3.jpg

Dla kontrastu, ciągłe przeskakiwanie między Instagramem, Facebookiem, Flickr"em i Tumblrem zabija baterie w niecałe 4h przy połączeniu LTE.

Do posiadaczy kernela Boeffla- na jakich zarządcach siedzicie?
    Cały czas nie mogę się zdecydować.
    Obecnie siedze na zzmove- zzmove battery extreme yank, i/o fiops, multicore powersave na agressive i nie czuje większego spadku wydajności, a też niemam żadnego porównania w stosunku innych governorów. To nowy set, więc licze, że będzie lepiej w SOT.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler do zdjęć, screenów, filmów etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Lepiej porównajcie te wasze udziwnienia ze stockowym kernelem, ewentualnie z ustawieniami trybu bateri powersave. I zobaczycie że i tak najlepiej zoptymalizowany jest stock, na nic wasze hokus pokus z zarządcami i innymi pierdołami

Po prostu full stock i niczego nie tykać. Ja ten etap kombinacji mam już za sobą

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

To akurat nic nie mówi, zależy co robiłeś na tym włączonym ekranie. Może pobierałeś torrenta przez wifi albo oglądałeś film w 4k

No właśnie nic nie robiłem prócz sprawdzenia godziny.

Wczoraj zaobserwowałem coś dziwnego, oczywiście jestem z tego zadowolony 3 godz na wlaczonym ekranie i 60% baterii :) chyba się coś ustabilizowało, najciekawsze jest to że nic nie zmianiałem w telefonie.

Screensho_sqqxexp.png Screensho_sqqxexh.png

Edytowane przez bartekc00
    obowiązkowe tagi spoiler do zdjęć, screenów, filmów etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej porównajcie te wasze udziwnienia ze stockowym kernelem, ewentualnie z ustawieniami trybu bateri powersave. I zobaczycie że i tak najlepiej zoptymalizowany jest stock, na nic wasze hokus pokus z zarządcami i innymi pierdołami

Po prostu full stock i niczego nie tykać. Ja ten etap kombinacji mam już za sobą

Bez obrazy, ale słabo musiałeś kombinować. Dzięki tym udziwnieniom można zyskać kolejne minuty pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Najlepiej było to widać na Nexusie 4, gdzie 3 godziny na włączonym 3G było praktycznie nie możliwe, gdzie po modyfikacjach telefon wytrzymywał 4 godziny będąc przy tym wydajniejszym od stockowej wersji, kwestia doświadczenia w konfiguracji. Z OPO jest o tyle ciekawie, że u każdego działa inaczej. Z ciekawości teraz siedze na stockowym CM"owym kernelu, jednak wariujący Cool Tool i żałosne zarządzane procesorem (dwa aktywne rdzenie non stop, po jaką cholere?) przeważają szale. Jeszcze ten brak możliwości undervoltingu, miejcie litość, to już marnotrawstwo, tą drogą do długiej pracy urządzenia nie zajdziemy.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Co to jest Cool Tool? No ja powiem tak, ilekroć używałem jakiegokolwiek custom kernela, to zawsze albo system działał odczuwalnie wolniej, albo mniej stabilnie. Dodatkowo, codziennie flashuję nowy update CM13 nightly - już kilka razy custom kernel był w tyle za poprawkami wprowadzanymi w kernelu oficjalnym (zwykle kilka dni), co często skutkowało bootlopem lub wywalaniem się systemu, musiałem przywracać w backup i czekać aż custom kernel wyjdzie w nowej wersji.

Dodatkowo, o jakim zysku na baterii rozmawiamy? Wg mnie to dyskusyjne, podglądasz sobie ile to rdzeni jest aktywnych itd, itp a czy zmierzyłeś jak dokładnie sie to przekłada na czas pracy na baterii? Ile różnicy? 10 minut, 15 minut? Pół godziny? W większości to efekt placebo a żeby zmierzyć musisz dokładnie 2 razy tak samo używać telefonu od odłączenia ładowarki do rozładowania baterii. Dokładnie tak samo a to nie zdarza się nigdy - mowa nie tylko o podobnym SOT.

Kończąc wywód - za każdym razem gdy miałem jakikolwiek custom rom czy custom kernel, system działał wolniej lub podobnie. Czas na baterii mniej więcej taki sam. W każdym jednym benchmarku stockowy, nie ruszany Cyanogenmod bez żadnych ulepszaczy, czyścicieli pamięci itd tp uzyskiwał wynik o 30-35% lepszy niż jakikolwiek wybajerzony custom, który miał być skompillowany najnowszym zajebistszym gcc, przy użyciu lepsiejszego toolchaina, który miał dać kopa wydajnościowego. Cóż, nie dał, a pamiętam że były za to np problemy z robieniem panoram w aparacie google. Przykłady można by mnożyć.

Doszedłem do wniosku, że nie ma po co się bawić, no ale to tylko moje zdanie. Kto chce, ten może, wyrosłem już z obserwowania ile to rdzeni jest aktywnych w danym momencie.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie jeszcze jakiś snapshot czy już tylko nightly

Tapnięte z OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aliens

czyma sie rozni snapshot od nightly?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Snapshot to w teorii bardziej stabilne wydania, będące nieco do tyłu względem Nightly jeśli chodzi o wprowadzane zmiany w kodzie, za to mające zapewniać właśnie większą stabilność. W praktyce ostatnie wersje Nightly też są stabilne. Jakieś zauważalne bugi zdarzają się raczej rzadko.

Na stronie CM ostatni Snapshot jest z 19 kwietnia, więc już dość stary. Nie wiem, czy są w planach nowsze kompilacje. Być może jeszcze wyjdzie coś oparte o Androida Marshmallow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aliens

zastanawiam sie dlaczego codziennie wychodzi CyanogenMod Build -bacon , czyzby codziennie cos poprawiane było?? Czy jak załaduje jedno to juz nastepne bedzie aktualizowało sie z automatu lub recznie??

Edytowane przez aliens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wydania Nightly, które ukazują się zazwyczaj codziennie. Z każdym kolejnym wydaniem są dokonywane jakieś mniejsze lub większe (zwykle to pierwsze) zmiany w kodzie.

Z automatu to aktualizować może się desktopowy Windows 10 (ewentualnie również wcześniejsze Windowsy, jeśli tak ustawimy). Można ustawić, by co jakiś określony czas sprawdzało dostępność nowych aktualizacji, ale ich instalację wybiera się ręcznie. Po pobraniu aktualizacji następuje restart urządzenia do recovery i tam dokonywana jest właściwa aktualizacja (tu już w pełni automatycznie). Po tym następuje kolejny restart i optymalizowanie aplikacji. Przy średniej liczbie aplikacji i w miarę szybkim łączu do pobrania aktualizacji cały proces trwa około 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi