Skocz do zawartości
giaur500

ROM CM13 Nightly dla OnePlus One

Rekomendowane odpowiedzi

tomkasz

@@Sabio Prawdopodobnie masz TWRP w wersji, która nie wgrywa modemu. Najlepiej wgraj TWRP 2.8.6.0 i spróbuj jeszcze raz wgrać ROM bez czyszczenia partycji data. Zostaną wtedy Twoje aplikacje, a wgra się cała paczka systemowa łącznie ze sterownikami modemu, które masz w tej chwili niezgodne z wersją systemu. Miałem dokładnie to samo, gdy korzystałem z TWRP 2.8.7.0, które nie wgrywało modemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Modem jest na razie ten sam co w CM12.1. Więc jeśli przedtem działało w CM12.1 to w CM13 też powinno być ok. Ja w Play problemów nie mam żadnych. Chociaż z TWRP przeszedłem na Philz Touch - mniej intuicyjne ale bardziej rozbudowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Wgrałem CM13 na 12.1 Najpierw rom, potem gappsy. Oczywiscie jedno po drugim, i to samo co wczesniej czyli Bootloop.

Macie pomysły o co chodzi ? (TWRP 2.8.7.0)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Spróbuj 2.8.6.0

Jedno po drugim masz na myśli że wgrywasz rom i bez restartu czy cokolwiek od razu wgrywasz gappsy?

I jakie wipe zostały zrobione przed wgrywaniem? wszystkie z wyjątkiem pamięci wew.?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Rom wgrany, po nim gappsy bez restartu. Wipe żadnego nie robiłem bo powinno zaktualizować wraz z zachowaniem danych. Wywala mi sie na czymś związanym z CM Settings, podejrzewam że to już końcówka instalacji.

- TWRP 2.8.6.0 nie pomogło nadal bootloop po instalacji

Edytowane przez Gruchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Aktualizacja CM12.1 -> CM13 przebiegła u mnie gładko. Rom + gappsy, wszystko świetnie działa, żadnych danych nie straciłem z poprzedniego systemu. Na czysto nie instalowałem (po co). Pytanie jest do ciebie, czy nie miałeś przedtem jakiegoś syfu, xposed, custom kernela itd bo jeśli tak to pewnie jestes skazany na czystą instalację.

Edytowane przez giaur500
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Nic z tych rzeczy. Czysty CM12.1 zadnych modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

Niestety tak wiele jest zależności że jednemu pójdzie bez wipe a drugiemu nie że trudno to czasem określić, czasem jedna apka może zrobić numer i klapa.

Także chyba pozostaje ci sflaszować tego Cma co miałeś ostatnio na działającym fonie, zrobić wszelakie kopie i full wipe (bez pamięci wewnętrznej oczywiście)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gruchi

Jutro sprawdze jeszcze jedna rzecz bo w CCleaner mialem zablokowany Terminal, moze stad problem.

Edit. Niestety nie pomogło, nadal restartuje się w trakcie przygotowania aplikacji Settings Storage.

Czy apka CameraNext i MaxxAudio działa wam na CM13 ? bo jesli tak to wgram w sobote na czysto CM13 chyba innego wyjscia nie ma :(

Edytowane przez Gruchi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

MAxxAudio nie używam to nie wiem. CameraNext to zależy która wersja. Działa tylko ta stara, jeszcze z Cyanogenmoda 11 ale nie nagrywa 4k, wersja z COS12 nie działa.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi