Skocz do zawartości
patrikos23

tutorial [Z3c] Jak wgrać wersję prerooted czyli root na androidzie 5.1.1 - poradnik dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

patrikos23

Ja zawsze robię bo mam cześć aplikacji na karcie a poza tym wolę wgrać totalnie na czysto aby potem się nic nie krzaczylo.

-------------------------------------

Tapatalk by Xperia Z3™

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponieważ już niedługo będzie 6.0.1 dla CE1 aby mieć roota i MM trzeba będzie zrobić prerooted, chciałem zapytać jak mają się warunki gwarancji do wgrywania recovery.

Gdy wgrywamy roota to łatwo go można usunąć wgrywając na nowo soft przez Sony ppc i nie ma po nim śladu,  jak ma się to w przypadku wgrywania TWRP będę się przymierzał do jego wgrania, po zrootowaniu gdy kupiłem telefon zatrzymałem się w 6 punkcie poradnika i nie kontynuowałem z uwagi, że niepotrzebny jest mi Lollipop ponieważ bateria trzymała krócej, wiem, że wszelkie modyfikacje i romy można przez niego wgrywać ale czy traci się przez to gwarancję można się go pozbyć tak jak roota aby serwis mi nie odmówił ewentualnej naprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chcesz się wszystkiego pozbyć wgrywasz oficjalny system przez flashtoola i znikają wszystkie ślady zmian w telefonie. Chyba że odblokuję się bootloader to już inna bajka :)

Tapnięte z mojej Xperia Z3c :)

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok tyle chciałem wiedzieć dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem wszystko wg poradnika potem wgrałem prerooted 6.0.1. Nie mogę jednak w żaden sposób wejść w recovery. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógł Ci się skasować poprzez np. przywrócenie ustawień fabrycznych, aby go przywrócić wgraj ponownie recroot z pod windowsa musisz mieć roota i MM

http://forum.xda-developers.com/z3/general/wip-sony-android-6-0-mm-t3337357

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

Ile się czeka na restart przy robieniu roota? Czekam już ponad 40 min i telefon się nie zrestartował. Posutawiałem wszystko w opcjach programistycznych jak potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@lucano po zrobieniu roota telefon się nie restartuje, tylko musisz dograc ze sklepu supersu. Po wgraniu recovery telefon sie automatycznie restartuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

@patrikos23 Dobra ogarnę to w domu bo widzę, że BitDeffender blokuje mi plik apk i dlatego stoi na tym komunikacie "Please wait the device to reboot". 

Napisałeś, że jeśli nie ma apki supersu to na końcu listy powinna pojawić się konsola którą należy uruchomić i poczekać na restart. Czy cośsię zmieniło, że muszę dociągać supersu ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

nie nie, pokiełabasiło mi sie z z1c, za pierwszym razem czesto nie przechodzi, więc odpalamy konsolę i wtedy na 100% pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi