Skocz do zawartości
_tommy_

ROM [Android 6.0] CyanogenMod13 by ivanich [3.4Kernel]

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Szanowni Użytkownicy.

W związku z udaną aktualizacją mojego Sensation chciałbym zachęcić Was do sprawdzenia nowego systemu od ivanicha.

CyanogenMod13 oparty o Androida 6.0 Marshmallow. 

System sprawuje się całkiem solidnie, w moim mniemaniu jest nawet szybszy od Lollipopa i zajmuje nieco mniej miejsca.

Dzięki pomocy kilku forumowiczów odnośnie aktualizacji recovery postanowiłem podzielić się informacjami nt. owego ROMu.

Skąd pobrać?

CM13

GAPPS 

[Co do GAPPSów - osobiście polecam paczkę pico, minimum tego co wymagane jest dla użytkownika, minimum błędów i śmieci w systemie.]

Kernel changelog 

ROM changelog

Główny wątek zaczerpnięty z forum XDA. 

Co działa:

(przynajmniej na chwilę obecną) wszystko w miarę stabilnie

Co nie działa:

brak informacji

Drobne bugi:

- po wgraniu tego romu nie mam praw administratora (root) - włącza się je w opcjach programistycznych, jednakże Root Checker informuje o braku roota.

- latarka po włączeniu wyłącza się po kilku sekundach

- zdjęcia dodane do kontaktów zamiast być w kształcie kółka (jak w CM 12.1/5.02) są w kształcie kwadratu

- dość dziwnie zachowuje się bateria, o ile to nie wina mojego modelu/baterii to w ciągu 8 godzin przy włączonym tylko i wyłącznie przesyle danych bateria spada o ok. 30%

- brak możliwości zmiany ustawień wyświetlania numeru podczas wykonywania połączeń (wyłączenie ID) (chyba, że opcja jest zaszyta i nie mogę jej odnaleźć)

- niekiedy zdarza się, że telefon nie odpowiada na dotyk ale to w sumie normalne (Android 6 na urządzeniu które oficjalnie nie ma wsparcia dla tego systemu)

- mniejsze problemy z działaniem systemu (drobne błędy) nie mające większego wpływu na codzienne użytkowanie

Wymagania dotyczące instalacji:
    - Root
    - (oczywiście) odblokowany bootloader
    - TWRP 2.8.7.0 w wersji CM13 do pobrania STĄD

Instalacja:
    1. Pobierz TWRP i zaktualizuj do najnowszej wersji poprzez aplikacje Flashify
    2. Zrób backup obecnego systemu
    3. Wykonaj full wipe
    4. Zainstaluj pobrany i wrzucony wcześniej na kartę sd ROM
    5. Zainstaluj wybraną paczkę z GAPPSami
    6. Uruchom ponownie swojego HTC i ciesz się Androidem 6 ;)

UWAGA dla instalujących.

Nie biorę odpowiedzialności za błędy powstałe podczas flashowania. 

Sam jestem żywym przykładem na to, że można przy niewielkiej pomocy zrobić coś samemu.

System jest w fazie testowania.

Póki co, u mnie, zachowuje się nad wyraz nieźle, chociaż mogą zdarzać się niespodziewane zachowania, to w końcu unofficial  ;)

5x4w9i.png

Edytowane przez _tommy_
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda sprawa z apratem/kamerą? Nie zawiesza się przy przechodzeniu między jednym a drugim?

Da się kręcić filmy z włączoną latarką?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Nie zauważyłem problemów z kamerą. Zarówno robienie zdjęć jak i nagrywanie filmów działa poprawnie, nawet z lampą.

W razie wykrycia u mnie jakiś bugów będę starał się na bieżąco uzupełniać wątek.

@@patrykowy

System użytkuję na co dzień więc mogę polecić go każdemu ;) 

W razie błędów służę radą na tyle na ile sam wiem jak rozwiązać problem. Miałem przygody z instalacją jak i z konfiguracją tego androida ale samo działanie jest dość przyjemne, i co ważne, można korzystać z najnowszej wersji na nieco starszym telefonie ;)

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie kamera działa prawie idealnie, 2 razy podczas nagrywania pojawił się "błąd aparatu" widoczny na screenie. Wystarczyło zrestarować aplikację aparatu i wszystko już było w porządku :)

a8be3440786694c2e0c0a60fbdbc65b2.jpg

Wysłane z mojego Sensation przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kissieel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywałem go 4 razy, za każdym wyskakiwało że klawiatura została zatrzymana, a bez niej nic się nie da zrobić.

Może plik uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qisiel

Rozwiązanie problemu z klawiaturą:

1. Wejdź w TWRP recovery.

2. Zainstaluj system oraz gappsy.

3. Zamontuj partycję System.

4. Wejdź w zakładkę Advanced, następnie w File Manager i usuń plik /system/lib/libjni_latinimegoogle.so

5. Uruchom ponownie swojego HTC i ciesz się w pełni działającą klawiaturą ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@@Qisiel Dzięki za pomoc. Cieszy zainteresowanie tematem ;)

@@patrykowy Działa już klawiatura? Z którego zipa korzystałeś? Najnowsze kompilacje od ivanicha mogą mieć błędy. Proponuję sprawdzać na początku starsze wersje, jak działa poprawnie to robić backup i wgrywać najnowsze romy. 

Z CM12/12.1 miałem jazdy, też chciałem najnowszy rom i się przejechałem, stąd ostrożność przy nowych romach ;)

EDIT 13.12.2015

Rom cm-13.0-20151213-UNOFFICIAL-pyramid.zip  u mnie nie działa. Nie chce się instalować. Sprawdzam dalej ;)

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nura1

Witam. Czy rom obsługuje swap? I jak jest z wolna pamięcią ram?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Nie wiem jak jest ze swapem, ROM na pewno pozwala na połączenie karty SD z pamięcią wewnętrzną i utworzenie jednego dużego dysku wewnętrznego.

Co do pamięci to wydaje się być ok, nie zwracam uwagi na to specjalnie, system jest bardzo szybki i w miarę stabilny, responsywność jest bardzo dobra.

Ogólnie jestem zadowolony, jak na taki telefon to CM sprawuje się wręcz wyśmienicie.

Pozdrawiam.

Wysłane z Sensation XE przy użyciu Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nura1

Właśnie wrzuciłem sobie tego Roma i naprawdę jest niesamowity. Swapu nie obsluguje( jak większość kerneli od Ivanicha) ale bez niego rom chodzi lepiej niż niektóre ze swapem. Wolnego ramu też mniej niż na lizaku ale nawet tego nie odczulem. Rom reaguje szybko, nic nie muli, śmiga aż miło. Wg Mnie na tą chwilę MM to najszybszy i najlepszy system.

U was WiFi też nie łapie odrazu tylko dopiero jak się wejdzie w ustawienia WiFi?

2 sprawa to mam na karcie SD 2 partycje, jedna to 2gb ext4 a druga to reszta karty w fat32. I tu mam problem bo komp mi pokazuje 2 takie same partycje (te 2gb ext4) a fat32 nie pokazuje i jak próbuje coś wrzucić większego to nie mogę bo brak miejsca wyskakuje.

Wysłane z mojego Sensation przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi