Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sagan

Witam! Zainstalowałem dokładnie 31 aplikacji różnych rozmiarów. Największa z nich to Opera Mobile, MX Video Player, Sygic Mobile a reszta to mniejsze aplikacje typu ES File Explorer, GPS Test etc. Mimo, że większośc z nich przeniosłem programem Link2SD na SD to nie mam już miejsca w telefonie na praktycznie nic. W pamięci telefonu został jedynie GO Launcher EX i kilka Widgetów np. Fancy Widget czy Battery Widget Monitor, a pamięci jest <10MB

Pierwsze pytanie to czy podczas pierwszego uruchomienia L2SD, gdy program pyta o partycję z file system trzeba wybrać FAT32 czy ext2?

Drugie pytanie jak dokładnie działa Link2SD? Czy jeżeli Opera waży te 22MB to całe 22MB są przenoszone na kartę czy jedynie jakaś część aplikacji? Czy App2SD jest wydajniejszy?

No i czy da się coś zrobić żeby tych aplikacji można było zainstalować więcej bo teraz, fakt trochę ich jest ale nadal nie jest to jakiś oszałamiający efekt. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba wybrać ext2 i zaraz po tym zresetować telefon ;) Zainstaluj optymize tool box i tam w programie masz czyszczenie cache to wyczyść.

Jeżeli nie zwiększyło ci pomięci w telefonie wyczyszczeniem cache to napisz mi jak przenosisz te aplikacje na sd za pomocą link2sd, chętnie poczytam ? może wtedy uda mi się bardziej tobie pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sagan

No to tak właśnie zrobiłem.

Program ten usunął mi aż całe 24 KB danych. :)

Hm no wchodzę w link2sd szukam aplikacji i klikam create link. I właśnie trochę nie rozumiem jak ten program działa. Czy cała aplikacja idzie sobie na kartę a w systemie tworzy się link czy ten link tworzy się na karcie tylko wtedy co by to miało dawać?

Swypnięte z Saganowej 540'ki za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A weź wyłącz i włącz telefon ;) i sprawdź ile masz wolnej pamięci ;)

Aha i jak po włączeniu nic to nie zmieni, to wejdź w link2sd i sprawdź ile zajmuje pamięci na ext2 i napisz tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sagan

Za każdym razem po linkowaniu trzeba wyłączyć i włączyć telefon więc właśnie nic się nie zmienia. Nadal tak mało jak było.

Moja partycja ext2 ma 425MB zajęte jest 20% czyli dokładnie 83,32MB. Wolnych pozostało 342MB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy na pewno wszystkie aplikacje przeniosłeś na SD ?

Nie trzeba za każdym razem wyłączać fona ! Ustaw w Link2SD Auto i Automatycznie aplikacje które będziesz instalował będą się przepościć na SD.

Aha, jedynie co mi przychodzi na myśl, to przywrócenie ustawień fabrycznych, przez co wszystkie aplikacje się usuną, które zainstalowałeś i oczyści Androida, ale root pozostanie. Po przywróceniu zainstaluj Link2SD i ustaw na automatyczne przenoszenie aplikacji po instalacji na SD. Raz do czasu czyść cache programem optimize tool box ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sagan
A czy na pewno wszystkie aplikacje przeniosłeś na SD ?

Większość z zainstalowanych tak. Może jest ich z 10-20MB typu Launcher EX i tematy do niego no ale bądź co bądź nie ma tego 140MB.

Nie trzeba za każdym razem wyłączać fona ! Ustaw w Link2SD Auto i Automatycznie aplikacje które będziesz instalował będą się przepościć na SD.

O, to nie wiedziałem.

A mi jeszcze jedno przychodzi na myśl. Za każdym razem jak przenosiłem coś na SD to zaznaczone miałem

Link dalvik-cache file too - czy to coś zmienia?

---------- Post dołączono o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

A gdzie w Link2SD Ustawić żeby automatycznie przenosił? Bo nigdzie tego nie widzę.

---------- Post dołączono o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

oczyści Androida, ale root pozostanie

Zainteresowało mnie też to zdanie. Mam drugiego Swifta w którym mam problem z rootem. Jeżeli ustawienia fabrycznie nie usuwają roota to jak się go pozbyć? Podejrzewam, że pozostałości właśnie po roocie nie pozwalają zrobić go ponownie, a tamten już nie 'działa'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Link dalvink-cache file też ma duże znaczenie ;)

Więc jeżeli tego nie przenosiłeś na SD to weź teraz to po przenoś ;) Powinno to uwolnić pamięć telefonu ;) Wtedy nie będziesz musiał przywracać ustawień fabrycznych ;) A jak nie pomoże to jak wyżej napisałem trzeba przywrócić ustawienia fabryczne ;)

Nie wiem jak to ustawić w link2sd żeby automatycznie to przenosiło, bo już tego nie używam ;) ale musisz wejść w ustawienia link2sd i szukać słowa auto tam trzeba chyba zaznaczyć lub wybrać ;)

Roota pozbywasz się za pomocą programem np. superoneclik w którym klikasz unroot i po rocie ;) a najlepiej żeby pozbyć się roota to wgrać do telefonu soft od nowa poprzez aktualizację lg lub kdz ;)

Edytowane przez anon1232

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sagan

Właśnie tego auto to nie widać bo jest tak: Sort, Filter, Refresh, Storage Info, Market Fix i More a w More jest Link-dalvik cache files (to jest u mnie puste jak klikne) i jest About a nigdzie ustawień innych nie ma. Używasz czegoś innego zamiast Link2SD? Bo wygląda na to, że te dalvink-cache wszystkie są na karcie pamięci a pamięci telefonu właśnie brakuje.

Unroot sprawdzę później. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klikaj wszystko po kolei i tam musi gdzieś byś opcja Auto coś tam, może to inaczej brzmieć sam to musisz zauważyć ;) może to być w Filter lub czymś innym ;)

Ale przywróciłeś ustawienia fabryczne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi