Skocz do zawartości
jakubhab

[DLA POCZĄTKUJĄCYCH] Jak zaczac programowac na androida [offtop zabroniony]

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, rozumiem. Angielski znam, ale nauka w tym języku nie jest dla mnie wygodna. Może by więc stworzyć taki poradnik? Książkę? Od a do z po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

Zawsze możesz napisać :)

Przygotowanie dobrego tutoriala to jest naprawdę sporo pracy, która ma spore szanse stać się niepotrzebną w dużej części przed jej zakończeniem. Kiedyś były na portalu umieszczane jakieś "tutoriale", które ograniczały się do pokazania gdzie kliknąć, żeby utworzyć nowy projekt i raczej nikt z nich się programowania nie nauczył.

Co do angielskiego - wbrew pozorom "angielski na poziomie pozwalającym na pracę z dokumentacją" to takie "Kali ukraść krowa" - jak przeczytasz jedną książkę, to masz ten zakres języka opanowany w 100%, a pracować trzeba w nim na okrągło. Zwyczajnie inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szamot
    Ok, rozumiem. Angielski znam, ale nauka w tym języku nie jest dla mnie wygodna. Może by więc stworzyć taki poradnik? Książkę? Od a do z po polsku?

Możesz napisać :PP A tak serio, to skoro masz opory przed angielskim i chcesz trochę zdefraudować pieniędzy to ja mam:

"Hello, Android. Programowanie na platformę Google dla urządzeń mobilnych. Wydanie III" - Książka, kurs - Ed Burnette i "Android. Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne. Wydanie II" o ile ta pierwsza to instrukcja jak zrobić sudoku, bez wiedzy jak, to drugą mogę nawet polecić. Nie jest to super książka, po której przerobieniu zostaniesz mistrzem androida, ale jeżeli programowałeś trochę wcześniej i w miarę ogarniasz javę, to pisząc jakąś aplikacje (najlepszy sposób nauki), możesz znaleźć sporo potrzebnych informacji po polsku. Tyle, że wszystkie te informacje są dostępne za free tu: Android Developers więc musisz zdecydować czy wolisz wydać 150 zł za sporo informacji po polsku, czy wolisz za darmo uzyskać tą samą wiedzę i dodatkowo podszkolić się w angielskim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to twórz sobie, nikt tego nie zrobi. To jest dział dla początkujących, ale nie przeczytałeś chyba pierwszego posta.

-znajomość angielskiego (bezwzględnie wymagana, większość materiałów dostępnych w jezyku angielskim, a polskie książki są delikatnie mówiąc, do niczego)

Dodatkowo jest wymagana SAMODZIELNOŚĆ. Nikt tu nie będzie niczego tworzył charytatywnie dla Ciebie. Nikt też książki pisać nie będzie bo po angielsku jest ich pełno, a rynek w Polsce jest mocno ograniczony, więc potencjalny autor zyskałby może max 5000zł :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze mówiąc, to już piszę ;) Na pewno komuś jak i również mi pozwoli usystematyzować wiedzę ;) szczegółami podzielę się wkrótce, bo projekt ma być duży ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bez jaj, angielskiego nie znasz, programować na androida chce się uczyć, a robisz "duży projekt" by usystematyzować wiedzę. Ile masz lat ? :|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Angielski znam,
    angielskiego nie znasz,

Tak, usystematyzować, czyli uporządkować, nadać informacjom kolejność, nadrobić braki. Projekt jest duży przez ilość pracy, a nie złożoność kodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym powiedzieć tym co mają obawy przed używaniem angola, że to prosty język. Do zrozumienia dokumentacji wystarczy niedużo. Proponuje na początek czytać książki do programowania z pomocą jakiegoś translate'a. Sam tak zrobiłem lecz mój angol był słaby i zacząłem od przetłumaczenia dokumentacji technicznej drukarki, potem przeszedłem do książek z programowania. Po jakimś czasie słowa się powtarzają a główka sama pamięta. Osobiście uważam, że z książek nie da sie nauczyć zbyt dużo, jedynie ogolne podstawy na temat danego systemu, języka. Według mnie najlepszym sposobem jest zaczęcie odrazu pisania, zaczynając od zabawy kodem na podstawie tutoriali, których na google mnóstwo. Oczywiście po angielsku :P Jeżeli chodzi o jave to sporo teorii jest już po polsku.

Wysłane z P760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po prostu nie rozumiem, jak w dzisiejszych czasach można nie znać angielskiego :| chyba nie znają tylko ludzie ze szkół gimnazjalnych i +40, którzy uczyli się rosyjskiego. Obecnie angielski jest obowiązkowy, a ktoś kto nie zna go, to dla mnie analfabeta, ZWŁASZCZA JEŚLI CHCE DZIAŁAĆ W IT. :|

Więcej w tym dziale się nie wypowiem, szkoda nerwów na ludzi, którzy nie reprezentują chociażby podstawowego poziomu edukacji/inteligencji czy samodzielności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

@up

Przed napisaniem następnego posta w tym dziale przeczytaj zasady.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi