Skocz do zawartości
jacoloj009

Mimo dostępnej nowej wersji systemu mam komunikat, że zainstalowana jest najnowsza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio zrobiłem reset systemu w dwóch telefonach g3...Jeden kupiony był w sieci play,drugi w orange.Jako że jestem użytkownikiem t-mobile z jednego ściągnąłem sim-locka.Problem polega na tym,że przed resetem oba mialy anroida 5.02....Natomiast po resecie już 5.0...Chciałem je zaktualizować z samego telefonu....Nic...Napisane jest na obydwu iż mam najnowszą wersję...Próba przez lg mobile support i to samo.Tak samo jest przez LG pc suite.Zdenerwowany zadzwonilem do działu technicznego mojego operatora.Usłyszałem,że mam je oddać do serwisu bo bankowo jest coś z softem...Jak to możliwe...W dwóch nowiutkich fonach od innych operatorów zrypany soft...hmmm zastanawiające.Proszę o pomoc bo już nie mam nerwów.Z góry dziękuję i pozdrawiam...Jacek

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Połączony post:
    Zapomniałem dodać iż w fonie napisane jest "niezaktualizowany" lecz po nacisnieciu aktualizacji pisze,że mam najnowsza wersję

Edytowane przez bartekc00
    poprawa nazwy tematu w związku z okresem ochronnym (krótkim stażem na forum)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Ja mam tel z orange i nie przypominam sobie by był z 5.02... Miał nakładkę Orange ale to i tak był 5.0 bodajże b20t. Ręcznie przez flashtool wygrałem v20u a potem v21a. Aktualnie jestem na Fulmics 2.1 i nie żałuję. Więc nie wiem jakim cudem miałeś 5.02

# Fulmics 2.1. kernel stock 3.4.0 TWRP 2.8.7.0 #

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmmm....Jestem pewien,że i w jednym i w drugim wchodząc w wersje systemu było napisane 5.02...Dlatego teraz zgłupiałem do reszty.

Połączony post:

W temacie telefonów nie jestem ogarnięty.Może było to wgrane przez operatorów.

Połączony post:

W jednym kest tak jak mówisz teraz wersja V21a natomiast w drugim V20t

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

v21 a to najnowszy soft na nasz telefon więc nic nowszego nie znajdziesz choćbyś próbował nie wiem jak aktualizować ;) drugi telefon brandowany prawdopodobnie jeszcze nie dostał aktualizacji więc jeśli chcesz to możesz na niego wrzucić v21a flashtoolem, zajmuje to kilka minut. Jednym słowem - bez obaw bo wszystko jest git

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Musisz poczekać do 16-18 grudnia i bedzie w tedy Android 6.0 dla naszych słuchawek. Wątpliwe jest, że wydadzą jeszcze coś z wersji 5+. Cierpliwie czekaj;)

# Fulmics 2.1. kernel stock 3.4.0 TWRP 2.8.7.0 #

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok...Dzięki wielkie za odpowiedzi...Już zaczynałem się martwić i jakieś głupoty wkręcać:D...Jednak jak sie czegoś nie wie to warto się poradzić...Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Nie było żadnego 5.0.2. Telefon z orange miał fabrycznie v20h, potem update do v20t a obecnie ma v21a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak,napewno macie racje...Bo ten drugi kupiony w play ma 20t...Tylko zmylilo mnie to,że przed resetem wersja androida byla zapisana jako 5.02....Po resecie jest 5.0...No i gdy wchodzę w aktualizacje oprogramowania na fonoe non stop widnieje..."niezaktualizowany"...Przez to się martwiłem,że pieniądze i do tego nie takie małe poszły w błoto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vvti

Taaa... od hardresetu się wersja softu zmieniła. Weź już przestań.

I druga sprawa:  Z powodu braku możliwości aktualizacji OTA uważałbyś, że pieniądze poszły w błoto?! RLY?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówię jak było...I u mnie i u mojej dziewczyny przed resetem była wersja 5.02...Bynajmniej tak było napisane w informacjach o telefonie.Zrobiliśmy reseta ponieważ chcielismy wymienić się fonami z powodu koloru...Strasznie chciała złoty a ja wziąłem tytan...Nie zaczynalbym wątku gdyby kwestia z dziwnym downgradem softu mnie nie zdenerwowała

Połączony post:

Nie tyle zdenerwowała ile zdziwiła...Zdenerwowałem sie dopiero po rozmowie z serwisem od t-mobile.

Połączony post:

Gdybym widział to tylko ja to powiedzialbym ok może mi się coś walnęło...Ale ona również dostrzegła że wersja systemu jest inna.

Połączony post:

I jeśli czytałeś mój pierwszy post to wiesz że nie chodziło mi o pieniądze wyrzucone w błoto przez wersje OS...Wkurzylem się gdy powiedział mi facet iż telefony nadają się do serwisu oba.Stwierdził,że skoro po resecie jest inna wersja andka to znaczy ze soft jest lipny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi