Skocz do zawartości
GChmurka

Rozklejający się ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zmagał się z problemem rozklejającego się ekranu w N4?

Telefon mam od nowości (pierwsze partie z GooglePlay UK) więc to na pewno nie efekt kiepskiej naprawy poprzedniego właściciela lub jakaś edycją refurbished z chin. Ekran zaczął się odklejać po przegrzewaniu telefonu (np. nawigacja przez 12h w lecie i telefon na szybie).

Znajomy który kupił ze mną telefon (zakup 2 sztuk i sprowadzenie do kraju) zaczyna mieć podobne braki w kleju pomiędzy wyświetlaczem a szybą (na razie tylko kreseczkę).

U mnie jak widać na załączonych zdjęciach mam wade z lewej srtony (kreseczka) a z prawej to już dosyć duży obszar jest bez kleju.

Jakiś pomysł jak to naprawić kosztem nie większym niż cena nowego wyświetlacza? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007

A na włączonym ekranie tez widać takie plamy? Przypomina mi się afera z MacBookami Pro, gdzie jedna z warstw ekranu się wycierała i był opłakanym efekt.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na włączonym też to widać, ewidentnie ściąga się warstwa kleju między szkłem a wyświetlaczem. Na zdjęciach zestawów naprawczych widać, że jest to jakaś taka warstwa kleju jako cała wklejka.

Tutaj to widać po prawej

http://img31.staticclassifieds.com/images_tablicapl/313462923_1_261x203_nowy-dotyk-digitizer-szybka-nexus-4-lg-e960-narzedzia-tnaio-gliwice.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczny problem z moim N4. Początkowo były to cienkie kreski w narożniku, jednak teraz już zrobiły się trochę szersze i zaczynają przeszkadzać. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poruszyłem wątek na xda, ale też zero odzewu ;(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic z tym nie zrobisz "po taniosci". Po prostu od temperatury puszcza klej, ktory jest pomiedzy LCD a dotykiem. Musialbys rozkleic calosc i skleic jeszcze raz przy czym szansa na odzyskanie aktualnego dotyku i doczyszczenie go z resztek zeby sensownie wygladal nie jest jakos duza. Do tego dochodzi problem poprawnego sklejenia jesli nie uzywa sie plastrow OCA a te z kolei wymagaja bardzo duzej inwestycji w sprzet.

W niektorych przypadkach, jak klej jest swiezy to po scisnieciu dluzej w danym miejscu powietrze potrafi sie cofnac, ale to raczej przy malych pecherzykach i "tuz" po sklejeniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nic dzięki za info. Poczekam aż rozwali się bardziej i wymienię cały wyświetlacz jak jeszcze ceny spadną :-)

Niestety pewnie nie ma co liczyć na oryginalny z allegro :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi