Skocz do zawartości
fifi0121

Z3 Compact czy Galaxy S5 Neo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad zakupem nowego telefonu i nie wiem, który wybrać Sony Xperia Z3 Compact, czy Samsung Galaxy S5 Neo. Oba do mnie przemawiają, ale mogę wybrać tylko jeden.
    Jakie macie doświadczenia z tymi telefonami ? Jakie są wasze opinie o tych telefonach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z3 Compact, chyba że dużą zetke

Wysłane z mojej Z3

Compact przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

Ja zmieniłem z SGS5 na Z3C i bardzo sobie chwalę. Zależy co dla ciebie ważne. Jeżeli ekran, to SGS5. Aparaty mają równie słabe, ale w dzień ten z SGS5 robił lepsze fotki. Nie wiem jak SoC Samsunga, ale na snapie 801 szajsung mulił strasznie i to był główny powód zmiany. A jeżeli SGS5 Neo dodatkowo nie ma 4K, nie ma skanera lini, nie ma USB 3.0 to tym bardziej wolałbym Sony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Z3compact rzeczywiście nie robi najlepszych zdjęć na automacie

Ale jak nie jesteś "blondynką" i nie stanowi dla Ciebie problemu robienie zdjęć w manualnu i wybranie scenerii z pośród kilku dostępnych to zdjęcia można wykonać naprawdę rewelacyjne

Zresztą było już o tym na Forum nie raz jak i w necie możesz znaleźć wiele zdjęć które po prostu zachwycą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

Zajmuję się fotografią zawodowo, więc doskonale umiem ocenić obraz z różnych aparatów. W porównaniu do SGS6, nowych ajfonów  (6 czy 6S), LG G4, nowego Nexusa 5P to w ogóle nie ma o czym mówić. Foty z xperii mają zaaplikowaną tak dużą ilość postprocessu, że na 5 calach jeszcze jako tako to wygląda, ale na ekranie komputera robi się straszna sieczka. Zero detali, obwódki od przeostrzania, artefakty od kompresji. 100x bardziej lubię Z3C od SGS5, ale nie ma co ukrywać, że ten drugi jest w stanie zrobić dobre zdjęcia przy dobrym świetle, a Xperia robi ciapkę czy to w dzień czy to w nocy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z3C, miałem Samsungi i na pewno nie wrócę, nakładka jest niedopracowana i przepełniona wszystkim(o kolorach już nie wspomnę- daltonista je wybierał), aparaty mają dobre, ale nie ma co mówić o Z3C na manualnych- piękne zdjęcia! Sama szybkość też jest różna na korzyść Z3C- mały 4.6'' ekran HD do tego 2GB RAM'u i Snap 801 zamiast słabszego Exynosa...

Połączony post:

@@ginger

Post processing da się wyłączyć mając roota, ale i tak nie mów o złej jakości na monitorze, na 32 calowym telewizorze(Samsung) z rozdziałką FHD wyglądają dobrze, na 43 calowym SONY też. Oczywiście na manualnych.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jotwu

Ja zawodowo się nie zajmuję fotografią ale jak najbardziej amatorsko tak

Co więcej znam kilku fotografów zawodowych którzy mają do czynienia ogólnie ze sprzętem sony i jakoś nie narzekają na zetki

Mało tego widziałem ich wiele zdjęć i byłem pod wrażeniem (i nie były to zdjęcia oglądane na 5calowym ekranie tel l) tak więc nie wiem jaki zawodowiec z Ciebie i nie będę tego podważał czy też się wykłucać

Ale jedno wiem- swoje widziałem jak i sam wiele fajnych zdjęć zrobiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzyj trochę stron oraz ostatnią:

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/themes-apps/post-pictures-xperia-z3-compact-t2889119

Jak to są złe nieszczegółowe zdjęcia to Samsungi mogą iść do piekła...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

MixoMaxo mam roota, gdzie ten posprocess wyłączyć? Od kiedy pamiętam jest płacz, że Sony nie pozwala robić w raw mimo Lollipopa i aktualnie testów Marshmallowa, a aplikuje tonę śmiecia do swoich zdjęć.

Co do 32 cali to sorry, czy oglądam na swoim 24" Eizo do pracy czy na 55" plazmie, wyglądają równie źle.

To jest ISO 50, czyli chyba najniższe możliwe:

http://i.imgur.com/gTtJKqd.jpg

Niestety imgur zmniejsza rozdzielczość, ale i tak widać, że przy tych 4 megapikselach jest po prostu słabo. A jak się patrzy na crop 1:1 w oryginalnej rozdzielczości to aż oczy bolą.

Połączony post:

Przejrzyj trochę stron oraz ostatnią:

http://forum.xda-developers.com/z3-compact/themes-apps/post-pictures-xperia-z3-compact-t2889119

Jak to są złe nieszczegółowe zdjęcia to Samsungi mogą iść do piekła...

Przy zdjęciach zmniejszonych do 800x600 to można zrobić kolosalny postprocess i na miniaturkach nie będzie widać... i w tym właśnie problem. 720p na 5 calach czy 800x600 na dużym monitorze wyglądają nieźle, ale spróbuj to powiększyć, to się robi szajs. 4K w xperiach nie ma startu do 4K w Samsungach, chociaż o ironio Samsung korzysta z matryc Sony...  :wallbash: Kuriozalnie jest również na rynku lustrzanek, Sony robi najlepsze matryce, ale w testach wypadają one gorzej w ich własnych aparatach niż te same matryce włożone do Pentaksów czy Nikonów. 

Ma szczęście aparatu w telefonie używam zwykle raz na trzy miesiące, więc mi to bardzo lata, jakiej jakości jest aparat w Zetkach, ale jakbym nie patrzył, to nie uwierzę, że potrafią robić foty tej jakości co galaxy S.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Zezadas Stock Camera Mod, jest wiele usprawnień... A jeżeli nie to, to Cyanik 12.1 i mamy:

-Wszystko

Połączony post:

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony-themes-apps/mod-xperia-camera-unlocked-t3071161

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi