Skocz do zawartości
Marcel F.

Magic Earth Navigation & Maps

Magic Earth Navigation & Maps   

11 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy zamierzasz przetestować Magic Earth?

• Tak, zapowiada się ciekawie
      10
    • Nie, nie mam zaufania do nieznanej aplikacji
      1
  2. 2. Już używałeś? Co o tym sądzisz?

• Podoba mi się, będę używać dalej
      6
    • Nie podoba mi się, odinstalowałem
      0
    • Mieszane uczucia, wymaga dopracowania
      5

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam do testowania i używania dość jeszcze świeżej nawigacji opartej na OpenStreetMaps:

http://play.google.com/store/apps/details?id=com.generalmagic.magicearth&hl=pl

Za w pełni darmową aplikację odpowiada zespół, który pracował nad Route 66, markową nawigacją tworzoną w Szwajcarii.

Magic ma praktycznie identyczny interfejs i funkcje co Route 66 - główną różnicą są użyte mapy, w przypadku Magica są to mapy OSM. Ich główną zaletą jest duża aktualność, wadą - sporadyczne błędy w oznaczeniach dróg czy obiektów.

Używam tej nawigacji od jakiegoś czasu i jestem nastawiony pozytywnie. Zdarzają się wpadki, ale która nawigacja ich nie ma?

Plusy:

- super interfejs, ładnie prezentowane mapy i POI, łatwe wyszukiwanie, wpisywanie cele

- płynna animacja podczas jazdy, żadnych przycinek, opóźnień, żadnego wypadania kursora poza drogę

- możliwość dodania 2 punktów pośrednich do trasy

- możliwość "przejechania" całej trasy w trybie demo z regulowaną prędkością i wszystkimi komendami głosowymi

- sprawnie działający asystent pasa ruchu

- szybki algorytm - trasy są wyznaczane bardzo szybko, przeliczanie trasy po zmianie kierunku również dość szybkie

- łatwość skalowania mapy i przeglądania trasy

- bardzo fajny głos męski (Szymon)

Minusy:

- zdarza się dziwnie wyznaczona trasa (ale można ją skorygować dodając punkty pośrednie)

- niektóre mapy są ogromnych rozmiarów, np. Niemcy i Francja po ponad 2 GB każda!

- na rondzie nie wyświetla się numer zjazdu, trzeba popatrzeć na kształt ronda lub słuchać uważnie komend

Jeśli ktoś szuka świeżego programu do nawigacji, zachęcam do testów. Bije na głowę Be On Road, OsmAnd, Navigatora czy Navmii, pod pewnymi względami również Here.

post-393307-0-64497400-1448546401_thumb.jpg

post-393307-0-86373600-1448546456_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon035
Usunięto prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako nawigacja samochodowa jest ciekawa, zapowiada się dobrze. Jako turystyczna jednak mocno przegrywa z Osmandem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarooo

Jeśli mapa jednego większego kraju waży 2 GB, to już od razu podziękuję. Co oni tam wrzucili? Podglądy skrzyżowań, zdjęcia POI, czy co? 

Do Hiszpanii czy Portugalii już z tym programem nie dojedziesz, bo nie upchasz wszystkich map krajów tranzytowych. Więc to raczej nawigacja na jeden, dwa kraje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest właśnie problem bardzo szczegółowych map OSM (POI, opisy budynków, graficznie odwzorowany teren, lasy, jeziora, budynki 3d - trochę tego jest). Ja ten problem rozwiązuję tak, że mam osobnego taniego smartfona z 16 GB pamięci + karty SD i tam wrzucam wszystkie potrzebne mapy, nic więcej. Wolę też nie polegać na jednej nawigacji, dlatego mam też zainstalowaną Here z odpowiednikami map. Przezorny zawsze ubezpieczony :)

BTW w przyszłe wakacje wybieram się do Hiszpanii i już testowo ściągałem mapy wszystkich krajów tranzytowych - kawał danych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarooo
To jest właśnie problem bardzo szczegółowych map OSM

Nie, to nie problem map OSM. Zobacz ile zajmują mapy na Osmandzie, czy Locusie. Doczytałem trochę i okazuje się, że Magic Earth zimplementowało chyba całą Wikipedię w te mapy. Kompletny bezsens.

Kolejne spostrzeżenie. Przesuń sobie palcem po mapie, po czym wciśnij ikonkę, która przenosi cię z powrotem w twoją lokalizację. Zamiast uczynić tę funkcję przydatną, oni zrobiili ją animowaną - obraz powolutku przesuwa się i powiększa w miejsce, w którym jesteś. W przypadku nawigacji, szybkiego przeglądu terenu, powrót we własną pozycję powinien trwać ułamek sekundy, bo nawigacja to narzędzie, a nie program do zabawy :) Takie czynności, w dodatku wykonywane w samochodzie powinny być natychmiastowe. 

Z Wikipedią się zgodzę, można ją dodać do map. Można też dodać zdęcia wszystkich skrzyżowań i godziny otwarcia budek z kebabami. Ale jeden warunek. Uzytkownik decyduje czy te dodatki chce, czy nie. O ile pamiętam, tak jest w MAPS.ME, gdzie można sobie dograć samą wikipedię. A może w innym programie, nie pamiętam. W każdym razie popełnili falstart już przy starcie. Program do zabawy fajny, ale funkcjonalność słaba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zauważyłem, żeby te animacje trwały jakoś długo. w porównaniu z np. Automapą ME działa błyskawicznie. Co do Wikipedii wydaje mi się, że to są po prostu łącza do artykułów, bez internetu Wikipedia nie będzie działać. A więc te dane nie są pobierane do map.

Skoro wspomniałeś o Maps.me, porównaj wielkość mapy Polski: Maps.me 658 MB, ME 715 MB. Różnica symboliczna. Francji i Niemiec nie porównuję, bo w Maps.me te kraje są rozbite na regiony, nie chce mi się liczyć ile mają w sumie :) Ale pewnie też niemało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla zainteresowanych krótki filmik jak działa nawigacja: opcje, ustawianie trasy, działanie nawigacji w trybie demo. Enjoy!

Edytowane przez Warn_Girl
Filmy dodajemy w spoilerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Natan

Wygląda fajnie. Ale zapewne nie użyję, bo mapy ważą 2GB, czyli jadąc z Francji do Polski, nie zmieściłbym tych map na mojej Moto G. Naprawdę rozumiem że można dać mapy szczegółowe, no ale nie przesadzajmy...

Edytowane przez Warn_Girl
Poprawa. Dubel postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domyślam się, że masz moto g 8 GB... rozumiem ból, na mojej 16 GB też nie można szastać miejscem. Rozwiązaniem jest tani chińczyk z kartą pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla zainteresowanych dłuższa recenzja:

<ciach>

Pisać na priv, podam link.

Edytowane przez Marcel F.
link do konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi