Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Flashowanie basebandu

Rekomendowane odpowiedzi

hooded

v1.2 z obrazkami ;) a niedługo może kompleksowy poradnik instalacji CM7 + kernel z poruszonymi wszystkimi wątkami bo dział dotyczący p500 w połowie zaśmiecony jest głupimi pytaniami w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podszedłem do próby instalacji CM7 na swoim P500 i stanąłem przy flashowaniu basebandu a mianowicie w punkcie 6 przy ustawieniach LGMDP nie widnieje żaden wpis w polu NV Default na screenie widnieje lecz jest tak jakby nieaktywny u mnie w programie nie ma nic. Czy mogę bez problemu zamknąć okno i dokonać flashowania ? Drugie pytanie czy wgrywać tego patcha jeżeli jeszcze nie zainstalowałem CM7 ? I ostatnie pytanie odnośnie tego

Download:

P500-v10E-baseband.7z

P500-v20G-baseband.7z

Czy potrzebne są oba pliki czy tylko ten pierwszy bo tylko o nim jest wspomniane w poradniku ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy plik to stary baseband, drugi to nowy. CM7 działa na starym więc ten wgrywasz. Btw cały proces flashowania starego basebandu wymagany jest tylko w wypadku gdy masz oficjalnego 2.3.3, inaczej nie musisz tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaryzykowałem i poszedłem dalej :) przed Twoją odpowiedzią :) ale potwierdziło się, że dobrze zrobiłem :) czuć teraz różnicę w pracy telefonu :) jest masakra :)

---------- Post dołączono o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Hmm, chyba coś poszło nie tak, postanowiłem wgrać basabeand z literką G, wszystko szło dobrze aż do momentu emergency mode, już stoi tak na nim od 10 minut :/

---------- Post dołączono o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Kamień z serca mi spadł, właśnie przywróciłem telefon do życia po tym jak złapał zwiechę na emergency mode przy próbie wgrywania basebandu z literką G. Wyciągnąłem baterię, telefon nie chciał się uruchomić (włączało się logo LG i cały czas LOOP). Zajrzałem do poradnika jak postawić uwalonego andka ale niestety tam strona z romami nie działa a te z forum mają rozszerzenie dz a nie kdz przez co program z wątku o reanimacji nie widział plików. Wyciągnąłem jeszcze raz baterię, włożyłem, odpaliłem telefon vol+ z back i podpiąłem kabel, emergency się zaświeciło, włączyłem program do flashowania basebandu z literką E, dałem na NV restore po zakończonej operacji przywracania, zrestartowałem telefon i już się uruchomił i to w recovery :) wybrałem backup zrobiony jeszcze na stockowym romie, wykonał się, uruchomiłem tel ponownie, stanął lecz bez zasięgu. Przeszedłem do recovery i od nowa Polska Ludowa, isntall CM7, reboot i install gapps, reboot i instal kernel (wahałem się między stabilnym ale wybrałem wydajnego tak jak za pierwszym razem kiedy wgrywałem CM7) telefonik stoi :) i po instalacji CM7 jest zasięg. Niech mi teraz ktoś wytłumaczy krok po kroku jak zainstalować baseband G jak jest teraz zainstalowany z E gdyż dzisiaj przez to, że był wgrany E a zacząłem wgrywać G prawe uwaliłem telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy baseband (v20) potrzebny jest jeśli chciałbyś wrócić do oryginalnego 2.3 albo jakiegoś custom romu wspierającego go. Niestety jest mało takich romów stąd też ten poradnik dla osób, które zainstalowały oficjalną aktualizację z nowym basebandem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz wszystko jasne, można by to dodać na początku, mam przy tym Babcia problem z ustawieniem polaczenia oczekującego, zaraz po wejściu wyskakuje info o sprawdzaniu i po tym że brak sieci lub karty sim .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciesze się, że się wszystko wyjaśniło. Przy okazji wykasowałem posty nie na temat. Następnym razem proszę załatwiać prywatne sprawy na PW bo polecą warny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ciesze się, że się wszystko wyjaśniło.

Też się cieszę :P ale najbardziej się cieszę z tego, że net normalnie śmiga. Dzisiaj złapałem kumpeli I5800, biedna nawet konta google nie wprowadziła, a w tym samsungu nie idzie sprawdzić jaki procent naładowania ma bateria. Pobrałem z chomików pliki SoloWidgetBaterry.apk :) i mnie coś tknęło pobrać speedtesta. Zainstalowałem, włączam i się okazało, że stara wersja ST taka z niebieskim zegarem, na I5800 szło ładnie, płynnie. Wkurzyłem się, odinstalowałem ST z marketu i zainstalowałem z pliku, z początku myślałem, że ta sama lipa ale okazało się, ze koleś jakieś słabe łącze ma. W domciu odpaliłem i gęba uhahana :) TS chodził płynnie, pingi ok, prędkość taką, że wskazówka prawie ogranicznik złamała :D 1500kB/s. Cały syf chyba wprowadzał TS w nowym wydaniu czyli taki jak ten na stronach WWW. Demo Asphalt 5 HD ściągnęło się w 3 sekundy. Po lanie lipa max 400kB/s ale to przez to, że do lapka karta N podpięta i praktycznie stoi 1,5m od routera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Lg P500 od kilku dni, telefon juz zrootowany, Clockwork recovery wgrane. System 2.3.3

Zrobilem tak jak w poradniku, zeby wgrac stary baseband, lecz po wgraniu telefon nie widzi karty sim. Wgralem nowy baseband i wszystko hula. Jaka moze byc tego przyczyna?

Tak BTW : jaka kombinacja klawiszy wejsc w recovery?

EDIT: juz rozumiem, na starym basebandzie nie ma zasiegu. nie doczytalem końcówki :)

Edytowane przez maciek-macku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak na starym basebandzie nie będziesz miał zasięgu puki nie wgrasz CM7 lub innego systemu bazującego na 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi